WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

Організаційні заходи із підтримки і забезпечення процесів модернізації податкової служби в першу чергу було здійснено в ДПА України. Проведено реорганізацію підрозділів інформатизації та створено управління розвитку і модернізації ДПС України, на яке покладено завдання організації та координації всіх робіт зі структурної та функціональної перебудови державної податкової служби та проектування інтегрованої автоматизованої інформаційної системи. Створено управління по роботі з великими платниками податків, основним завданням якого визначено організацію роботи з утворення та забезпечення функціонування інспекцій по роботі з великими платниками податків у регіонах. Саме ці підрозділи і взяли на себе основний тягар роботи із модернізації податкової служби.

Підрозділи податкової міліції функціонують у складі податкової служби України від дня її заснування. За ці роки податкова міліція змогла довести доцільність свого створення і стала справді важливим елементом у боротьбі з економічною злочинністю.

Співробітники податкової міліції не займаються дрібними справами. Активізовано боротьбу із злочинністю у кредитно-фінансовій системі, паливно-енергетичному комплексі, сільському господарстві, на ринку металів, на споживчому ринку. Ведеться плідна робота з виявлення ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах.

Порушення податкового законодавства, у тому числі ухилення від сплати податків, встановлюється у ході здійснення документальних перевірок діяльності господарюючих суб'єктів підрозділами територіальних податкових адміністрацій (інспекції) і підрозділами податкових розслідувань, а також податковою міліцією при проведенні оперативно-пошукових заходів або при дослідженні злочинів. Проте, сам факт виявлення порушення у сфері оподаткування не завжди тягне за собою прийняття рішення про порушення кримінальної справи, адже не всі правопорушення містять ознаки злочину. В окремих випадках по матеріалах, що надійшли до слідчих (органів) підрозділів податкової міліції не може бути прийнято рішення про порушення кримінальної справи з причин їх недостатності та неповноти. Від того наскільки повні та змістовні матеріали про порушення податкового законодавства будуть надані у розпорядження слідчого залежить обгрунтованість прийнятого рішення про порушення кримінальної справи, а також якість проведення попереднього слідства та його результати.

Послідовність збору доказів та джерел про обставини здійснення злочинів у сфері оподаткування показано на рисунку 3:

Проведення оперативно-пошукових заходів.

Збір і перевірка матеріалів на етапі порушення кримінальної справи.

Проведення попереднього розслідування .

Рисунок 3: Послідовність збору матеріалів про злочини

у сфері оподаткування.

На стадії проведення оперативно-пошукових заходів застосовуються легальні заходи, що здійснюються прихованим шляхом і застосуванням специфічних форм, методів і засобів, характерних тільки для даної стадії. Метою проведення зазначених заходів є отримання свідчень про майбутні або здійснені ухилення від сплати податків та інші злочини, а також про осіб, що їх скоїли.

Стадія збору і перевірки матеріалів на етапі порушення кримінальної справи, як і попередня, спрямована на отримання необхідних свідчень про обставини здійснення злочинів специфічними засобами регламентованими кримінально-процесуальним законодавством, нормативними актами, що визначають повноваження органів податкової служби, у тому числі податкової міліції.

Мета проведення даної стадії – збір необхідних матеріалів для потреб попереднього слідства, встановлення підстав та причин порушення кримінальної справи. Саме на цій стадії у більшості випадків проходить реалізація матеріалів, отриманих оперативним шляхом.

Стадія проведення поперднього слідства характеризується у повній мірі легальними методами отримання доказів у сфері інформації. Характер та напрямок дій відповідних органів визначається нормами процесуального законодавства. Від того, наскільки повно і змістовно будуть проведені дві попередні стадії, у більшості випадків залежить якість та ефективність попереднього слідства.

Отже, податкова міліція є органом дізнання по справах про ухилення від сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а також по справах про приховування валютної виручки, який функціонує у складі органів державної податкової служби. Податкова міліція складається із спеціальних підрозділів боротьби з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за дотриманням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Аналітичними підрозділами ретельно аналізується інформація щодо негативних процесів, які поглиблюють тінізацію економіки, провадяться дослідження кримінальних процесів. Вже встановлено і знешкоджено 50 різних схем ухилення від сплати податків.

Все більше сил податкової міліції спрямовується на боротьбу з фіктивними фірмами. На їхню долю припадає п'ята чатина порушень податкового законодавства у великих розмірах. В основному фіктивні фірми створюються для відмивання "брудних" грошей і перевезення їх за кордон. Співробітники податкової міліції відшуковують і ліквідовують такі підприємства, а кошти з їхніх рахунків стягують до бюджету.

Підрозділ по боротьбі з незаконним обігом товарів, який спільно з іншими правоохоронними органами проводить велику роботу по очищенню українського ринку від незаконного обігу товарів, (який спільно з іншими правоохоронними органами проводить велику роботу по очищенню українського ринку від незаконного обігу товарів), з викриття підпільних цехів з виготовлення та точок реалізації контрафактичної продукції. Лише за дев"ять місяців 2000 року було припинено незаконний обіг товарів на суму 155 мільонів гривень.

Практично з перших днів свого існування податкова міліція активно співпрацює з іншими правоохоронними органами. Податкова міліція завжди знаходить підтримку Рекерельної прокуратури щодо виявлення та знешкодження економічних правопорушенб, проводить спільні операції і розслідування з підрозділами МВС, службами по боротьбі з економічною та організованою злочинністю. З кожним етапом розвитку податкової міліції ця взаємодія збільшується, Таке об'єднання сил запорукою успіху у спільній справі по навепденню ладу у сфері економіки.

Найголовніше завдання будь-якої держави, тим більше в сьогоднішньому світі, який виробив високі стандарти життя, полагає у тому, щоб створити для своїх громадян достойні умови для життєдіяльності, освіти, розвитку здібностей, соціального захисту. Відомий афоризм і податки – це плата за цивілізацію. У свою чергу, рівень сплати податків та добросовісність обох сторін цього процесу – платників і держави – свідчить про цивілізованість суспільства.

Основний інструмент для забезпечення цього завдання – перерозподіл створених суспільною працею багатств через бюджет. І головні виконавці такого суспільного договору – це працівники податкової служби. Показники їхньої роботи – це не арифметика. За ними стоять добробут пенсіонерів та інвалідів, учителів і лікарів, вчених і вояків – усіх, перед ким держава має зобов'язання.

Україна має сучасну податкову службу, здатну забезпечити виховання законів, соціальну стабільність нашої держави. Таку службу, яка попри часом болісні пошуки найефективнішого розвитку економіки здатна послідовно, принципово обстоювати державні інтереси.

Звісно непросто відбуваються процеси трансформації економіки і суспільства в цілому. Зі складними проблемами стикається і податкова служба. Крок за кроком наступати на тіньову економіку, очищати від накипу корупції, вибудовувати партнерські відносини з платниками податків – це найголовніші завдання органів державної податкової служби. Призначення податкової служби – сприяння зміцненню нашої країни, зростанню добробуту співгромадян, розвиткові народного господарства і підприємництва подальшому реформуванню економіки й усіх сфер нашого життя.

  • Роль та місце бухгалтерського обліку та контролю у забезпеченні ефективної діяльності органів ДПС.

    Облік як засіб управління і контролю зародився досить давно, і точну дату його виникнення встановити неможливо. Це пояснюється тим, що він виник одночасно з примітивними формами матеріального виробництва як необхідність відображення процесу створення матеріальних благ. Господарський облік, який постійно вдосконалювався, здійснювався не тільки на рівні господарства, а й відображав різноманітні та суспільні явища. У напрямі бухгалтерії розвиток господарського обліку особливо посилився у період вдосконалення процесів обліку та зародження торговельної справи. Саме це визначило потребу у застосуванні подвійного запису як відображення юридичного та економічного факту вибуття одного продукту і появу іншого. Із розвитком товарно-грошових відносин виникла необхідність у еквівалентах товарних вартостей – грошах, тому з'явилися їх рахунки. Наступний крок- виникнення кредиту, застави, що ще більше розширило поле діяльності подвійного запису. Далі розвиткові обліку в напрямі формування саме бухгалтерського обліку сприяв розвиток виробничих відносин і продуктивних сил.


  •  
     

    Цікаве

    Загрузка...