WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

 • ведуть облік векселів, що видаються суб'єктами підприємницької діяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньо-економічних відносинах та щомісяця подають інформацію про це місцевим органам державної статистики, здійснюють контроль за погашенням векселів, видають суб'єктам підприємницької діяльності дозволи на відстрочення оплати векселів із зазначених операцій;

 • забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства. Допущення посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;

 • аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства;

 • проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платників;

 • за дорученням спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю проводять перевірки своєчасності подання та достовірності документів, пов'язаних з обмеженням і сплатою податків, інших платежів;

 • передають відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за які передбачена кримінальна відповідальність, якщо їх розслідування не належить до компетенції податкової міліції;

 • подають до судів, арбітражних судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках – коштів переданих без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна;

 • проводять роботу, пов'язану з виявленням, обліком, оцінкою та реалізацією у встановленому законом порядку безхазяйного майна, майна, що перейшло за правом успадкування до держави, скарбів, конфіскованого майна;

 • контролюють дотримання виконавчими комітетами сільських і селищних рад порядку прийняття і обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасність і повноту перерахування цих сум до бюджетв;

 • розглядають звернення громадян, підприємств, установ і організацій з питань оподаткування та, в межах своїх повноважень, з питань валютного контролю, а також скарги на дії посадовиї осіб державних податкових інспекцій;

 • подають відповідним фінансовим органам та органам Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів;

 • здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації;

 • роз'яснюють через засоби масової інформації порядок застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежі.

  Перші кроки до створення сучасної податкової служби зроблено ще у 1990 році, коли підприємництво в Україні тільки зароджувалось. На базі відділів державних доходів у фінансових органах було створено податкові інспекції, які підпорядковувалися Міністерству фінансів.

  Зі збільшенням чисельності приватних структур, зростанням обсягів фінансових оборотів податкові органи намагалися вдосконалювати свою структуру та методи своєї роботи.

  22 серпня 1996 року Президент України Леонід Кучма видав Указ "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих податкових адміністрацій". 30 жовтня 1996 року Президент України підписав Указ "Питання державних податкових адміністрацій". З підписанням цього Указу податкова служба України фактично набула свого організаційного та структурного визначення.

  Для створення сильної та мобільної структури принципове значення мало підпорядкування Державній податковій адміністрації України підрозділів Міністерства внутрішніх справ України по боротьбі з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування. Було створено спеціальну службу – податкову міліцію, яка з самого початку свого існування, тісно взаємодіючи з багатьма структурними підрозділами ДПА, підтвердила не лише доцільність її створення, але й необхідність подальшого розвитку.

  За чотири роки докорінно було змінено структуру податкової служби та виділено додаткові джерела фінансування, створення та розвитку матеріально-технічної бази служби. Для керівництва податкової служби є беззаперечним той факт, що фахівці, які забезпечують майже 80 % доходів держави, повинні мати пристойні заробітки, правовий захист та створення належних умов праці.

  Для підвищення ефективності роботи податкових органів, забезпечення найбільш раціонального використання трудових і фінансових ресурсів Державною податковою адміністрацією України розроблено Програму модернізації податкової служби України, створено департамент розвитку та модернізації державної податкової служби.

  Однією із серйозних проблем податкової служби є підготовка висококваліфікованих фахівців, адже діяльність працівника податкової служби є багатогранна. Він повинен знати та аналізувати економічні процеси та закони, знати фінансове, господарське, бюджетне та кримінальне право, добре володіти комп'ютером, а також володіти знаннями з психології. За ці роки при Державній податковій адміністрації розроблено та створено систему підготовки та перепідготовки кадрів.

  Податкові органи країни забезпечують надходження близько 80 відсотків усіх доходів Державного та місцевих бюджетів. При цьому здійснюють контроль та адміністрування майже 100 видів податків, зборів та обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів. Найбільш вагомими джерелами доходів є податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, прибутковий податок з громадян, акцизні збори та збори за використання природних ресурсів, плата за землю.

  Податкова служба здійснює обслуговування понад 706 тисяч юридичних осіб, 1072 тисячі фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, понад 700 тисяч платників прибуткового податку із заробітної плати робітників та службовців.

  З метою упередження витоку готівки у тіньову економіку Державна податкова адміністрація України брала безпосередню участь у запровадженні електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем, кількість яких в країні становила станом на 1 січня 2001 року понад 251 тисячу одиниць.

  Одним із основних напрямів діяльності ДПА України є законодавчі ініціативи. Податківці безпосередньо беруть участь у розробці проектів законодавчих та нормативних актів. На сьогодні з 1997 року за участю висококваліфікованих фахівців було розроблено 222 проекти нормативно- правових актів.

  Державна податкова адміністрація України стала ініціатором створення Податкового кодексу України. Новий Податковий кодекс сприятиме ( через істотне зниження податкових ставок, зокрема, ставки податку на прибуток) залученню економіки нашої країни інвестицій як вітчизняних, так і іноземних інвесторів, що дасть змогу розширити виробництво, активізувати підприємницьку діяльність і приведе до економічного піднесення в цілому. Кодекс не містить переліку стратегічних напрямків розвитку народного господарства, проте в його перехідних положеннях пропонується зберегти на термін, визначений чинним законодавством, дію податкових норм, спрямованих на стимулювання розвитку автомобілебудування, суб'єктів космічної діяльності тощо.

  У цілому ж логіка економічного розвитку країни диктує необхідність прийняття запропонованого Кабінетом Міністрів України проекту Податкового кодексу, який в цілому здатний забезпечити значення податкового тиску шляхом відміни безпідставних пільг і розширення бази оподаткування, що й приведе до зростання в перспективі надходжень до Зведеного і Державного бюджетів України і вирішення завдяки цьому складних соціальних питань.

  13 липня 2000 року Президент України підписав Указ "Положення про Державну податкову адміністрацію України", в якому наголошується, що ДПА України забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики.

  Виконуючи функції, визначені Указом Президента України та Законом України "Про Державну податкову службу України", податкові органи щорічно збільшують надходження доходів до бюджетів усіх рівнів. Так, у 1999 році до Зведеного бюджету було мобілізовано 26,7 мільярдів гривень, а у 2000 році – 29,6 мільярдів гривень, що на 3 мільярди гривень більше. У поточному році визначено обсяги мобілізації для податкових органів у сумі 31,4 мільярди гривень, що значно більше, ніж за попередні роки.

  Це означає, що державний бюджет стабільно забезпечує поточні соціальні виплати, відбувається погашення заборгованості перед громадянами України.

  Аналіз надходжень до Зведеного бюджету свідчить, що 9,5 тисяч платників (або 1,3 відсотка від загальної кількості зареєстрованих осіб – платників) забезпечують близько 70 відсотків надходжень. Водночас крупні платники є найбільш проблемною сферою податкової практики. Тому саме партнерські відносини з платником податків, зосередження на його проблемах, кваліфіковані консультації фахівців, зниження як фіскального, так і адміністративного тиску уможливлять забезпечення загального наповнення бюджету.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...