WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності органів ДПС - Дипломна робота

Вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів відображається за кредитом субрахунку 221 і дебетом субрахунку 411 "Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах за їх видами". (19)

Матеріали та продукти харчування, що знаходяться в установах за їх предметною характеристикою незалежно від коду економічної класифікації видатків, за рахунок якої вони були придбані, обліковуються на рахунку 23 "Матеріали і продукти харчування", який поділяється на субрахунки:

231 "Матеріали для учбових, наукових та інших цілей";

232 "Продукти харчування";

233 "Медикаменти і перев'язувальні засоби";

234 "Господарські матеріали і канцелярське приладдя";

235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали";

236 "Тара";

237 "Матеріали в дорозі";

238 "Запасні частини до машин і обладнання";

239 "Інші матеріали".

На субрахунку 231 "Матеріали для учбових, наукових та інших цілей " обліковуються реактиви і хімікати, скло і хімпосуд, метали, електроматеріали і радіоматеріали, фотоприлади, папір призначений на видання навчальних програм, посібників та наукових робіт, піддослідні тварини та інші матеріали для навчальної мети і науково-дослідних робіт, а також дорогоцінні та інші матеріали для протезування.

На субрахунку 232 "Продукти харчування" обліковуються продукти харчування в установах, у кошторисах яких передбачені асигнування за кодом економічної класифікації видатків 1133 "Продукти харчування".

На субрахунку 233 "Медикаменти і перев'язувальні засоби" обліковуються медикаменти, компоненти, бактерицидні препарати, сироватки, вакцини, кров та перев'язувальні засоби у лікарнях, лікувально-профілактичних, лікувально-ветеринарних та інших закладах, у кошторисах яких передбачені асигнування за кодом 1132 економічної класифікації видатків "Медикаменти та перев'язувальні матеріали".

На субрахунку 234 "Господарські матеріали і канцелярське приладдя" обліковуються господарські матеріали, що використовуються для поточних потреб установ (електричні лампи, мило, щітки), будівельні матеріали для поточного ремонту.

На субрахунку 235 "Паливо, горючі і мастильні матеріали" обліковуються всі види палива, пального і мастильних матеріалів, що знаходяться на складах або в коморах ( дрова, вугілля, торф, бензин, гас, мазут, автол), а також безпосередньо у матеріально відповідальних осіб.

На субрахунку 236 "Тара" обліковується поворотна тара, обмінна тара (бочки, бідони, ящики, банки, скляні пляшки), як порожня, так і та, що вміщує матеріальні цінності.

На субрахунку 237 "Матеріали в дорозі" обліковуються матеріали, оплачені установами за поставками, які не надійшли до кінця місяця на склад і за якими надійшли транспортні документи, а також матеріали, одержані на склади груп централізованого постачання і не розподілені за установами. При надходженні матеріалів вони розписуються за субрахунками.

На субрахунку 238 "Запасні частини до машин і обладнання" обліковуються запасні частини, призначені для ремонту і заміни спрацьованих частин машин (медичних, електронно-обчислювальних), обладнання, тракторів, комбайнів, транспортних засобів (мотори, автомобільні шини, включаючи покришки, камери та обідні стрічки тощо), що не обліковуються на рахунку 105 "Транспортні засоби".

На субрахунку 239 "Інші матеріали" обліковується сіно, овес, інші види кормів та фуражу для худоби та інших тварин, а також насіння, добрива та інші матеріали.

За дебетом субрахунків рахунку 23 обліковуються матеріали і продукти харчування, що придбані установою. При цьому кредитується відповідний субрахунок класу 3 "Кошти, розрахунки та інші активи", 8 "Поточні зобов'язання".

За кредитом субрахунку рахунку 23 здійснюється списання матеріалів та продуктів харчування. При цьому кредитується відповідний субрахунок класу 8 "Витрати".

Облік готових виробів, виготовлених у виробничих (навчальних) майстернях, а також готової друкованої продукції ведеться на субрахунку 241 "Вироби виробничих (навчальних) майстерень".

Оприбуткування готової продукції супроводжується записом за дебетом субрахунку 241 і кредитом субрахунку 821 "Витрати виробничих (навчальних) майстерень".

На суму реалізованої готової продукції кредитується субрахунок 241 і дебетується рахунок 721 "Реалізація виробів виробничих (навчальних) майстерень".

Облік протягом року продукції підсобних сільських і навчально-дослідних господарств ведеться на субрахунку 251 "Продукція підсобних (навчальних) сільських господарств".

Оприбуткування готової продукції супроводжується записом в дебет субрахунку 251 і кредитом субрахунку 822 "Витрати підсобних (навчальних) сільських господарствах".

На суму реалізованої готової продукції кредитується субрахунок 251 і дебетується субрахунок 722 "Реалізація продукції підсобних (навчальних) сільських господарств".

В органах державної податкової служби для обліку оборотних матеріальних активів використовують такі субрахунки 2 класу Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ: 221 "Малоцінні та швидкозношувані предмети, що знаходяться на складі і в експлуатації"; 234 "Господарські матеріали і канцелярське приладдя"; 235 " Паливо, горючі і мастильні матеріали"; 238 "Запасні частини до машин і обладнання".

Придбання малоцінних і швидкозношуваних предметів відображається за дебетом субрахунку 221 і кредитом відповідного субрахунку класу 3 "Кошти, розрахунки та інші активи", 6 "Поточні зобов'язання". Одночасно робиться другий запис за дебетом відповідного субрахунку класу 8 "Витрати" і кредитом субрахунку 411 "Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах", що відображається кореспонденцією таких субрахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ (5) :

Дт 221 Кт 361

Дт 221 Кт 675

Дт 801 Кт 411

Дт 801 Кт 361

Дт 641 Кт 675

Дт 811 Кт 675

- придбання малоцінних та швидкозношуваних предметів, що сплачені шляхом попередньої оплати (вартість без ПДВ);

- придбання малоцінних та швидкозношуваних предметів, за які сплачено після їх отримання (вартість без ПДВ);

- сума ПДВ з малоцінних та швидкозношуваних предметів, придбаних за рахунок коштів загального фонду;

- сума ПДВ з малоцінних та швидкозношуваних предметів, придбаних за рахунок кошті спеціального фонду, якщо ПДВ включено до податкового кредиту;

- сума ПДВ з малоцінних та швидкозношуваних предметів, придбаних за рахунок коштів спеціального фонду, якщо ПДВ не включено до податкового кредиту.

Вибуття малоцінних та швидкозношуваних предметів відображається за кредитом субрахунку 221 і дебетом субрахунку 411 "Фонд у малоцінних та швидкозношувальних предметах" за їх видами:

Дт 221/1 Кт 411

Дт 221/2 Кт 221/1

Дт 411/ 1 Кт 221

Дт 411 Кт 221

Дт 311, 321 Кт 801

Дт 362, 364, 675 Кт 802

Дт 411 Кт 221

Дт 313,323 Кт 711,712

Дт 364,675 Кт 713

Дт 364, 675 Кт 641

- видача зі складу в експлуатацію малоцінних та швидкозношуваних предметів вартістю до 10 грн. за одиницю (комплекс);

- видача зі складу в експлуатацію малоцінних та швидкозношуваних предметів вартістю більше 10 грн. за одиницю (комплект);

- списання малоцінних та швидкозношуваних предметів, які стали не придатними до експлуатації;

-реалізація лишків МШП, що не використовуються і придбані за рахунок коштів загального фонду;

- на суму коштів отриманих від реалізації проводиться даний запис;

- реалізація лишків МШП, що не використо-вуються і придбані за рахунок коштів спеціального фонду;

- на суму коштів, отриманих від реалізації проводиться запис;

- проводиться запис на суму ПДВ.

Придбання господарських матеріалів і канцелярського приладдя, палива, горючих і мастильних матеріалів, а також запасних частин до машин і обладнання органами Державної податкової служби відображається за допомогою таких бухгалтерських записів:

Дт 234, 235, 238 Кт 361

Дт 234,235,238 Кт 675

Дт 641 Кт 361, 675

Дт 811 Кт 361, 675

- отримання господарських матеріалів і канцеляр-ського приладдя, палива, горючих і мастильних матеріалів, запасних частин до машин і обладнання, - що сплачені шляхом попередньої оплати рахунка (вартість без ПДВ);

- що сплачені після отримання матеріалів (вартість без ПДВ);

- сума ПДВ з матеріалів придбаних за рахунок коштів спеціального фонду;

- якщо ПДВ включено до податкового кредиту;

- якщо ПДВ не включено до податкового кредиту.

За кредитом субрахунків 234, 235, 238 здійснюється списання господарських матеріалів і канцелярського приладдя, палива, горючих і мастильних матеріалів, запасних частин до машин і обладнання. При цьому дебетується відповідний субрахунок класу 8 "Витрати":

Дт 234, 235 Кт 801

Дт 238 Кт 711

Дт 234, 235, 238 Кт 363

- списання використаних господарських матеріалів, канцелярського приладдя, палива, горючих і мастильних матеріалів на підставі підтверджу-вальних документів;

- списання використаних запасних частин до машин і обладнання на підставі підтверджувальних документів;

- списання недостач і витрат господарських матеріалів, горючих і мастильних матеріалів, запасних частин до машин і обладнання, віднесених за рахунок винних осіб.


 
 

Цікаве

Загрузка...