WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності в установах охорони здоров - Курсова робота

Облік і аудит. Облік і контроль фінансово-господарської діяльності в установах охорони здоров - Курсова робота

Шляхом перевірки рахунків та інших документів слід зясувати законність і правильність проведених витрат по перевезенню і обробці палива, а також по оплаті робіт по поточному ремонту будівель та ремонту інвентаря.

По видатках на електроенергію необхідно перевірити наявність лічильників і по яких тарифах проводиться оплата електроенергії. Також слід перевірити правильність витрат по наданню безплатних квартир з опаленням і освітленням медичним і фармацевтичним працівникам.

Поряд з цим треба прослідкувати по документах, чи не відносяться на витрати по придбанню дрібного інвентаря і поточному ремонту, витрати на придбання інвентаря і капітальний ремонт, які повинні проводитися за рахунок асигнувань на придбання інвентаря і обладнання і на капітальний ремонт, а також чи не допускається незаконне авансування торговельних та інших організацій на придбання канцелярського приладдя і господарських матеріалів або оплату послуг і списання цих сум за кошторисом витрат. [43, с.108]

Якщо установа охорони здоровя укладає договори з іншими організаціями по окремих видах послуг, слід перевірити законність договірних відносин і додержання діючих цін, тарифів, розцінок і норм.

В здороввіділах, центральних міських і районних лікарнях слід перевірити обгрунтованість затверджених підпорядкованим установам асигнувань на видатки по відрядженнях, додержання граничних сум витрат на цю мету та порядку щодо дозволу на відрядження.

При розгляді авансових звітів необхідно перевірити доцільність відряджень і дійсну потребу в них, обгрунтованість встановлених строків перебування працівників у відрядженні, а також правильність оплати видатків по них.

При виїздах в відрядження на службовому транспорті слід порівняти час виїзду і прибуття працівника з відмітками про це в шляховому листі.

Слід також перевірити правильність витрачання коштів на службові розїзди. Можливо під виглядом службових розїздів проводиться оплата працівникам за проїзд від місця транспортування до місця постійної роботи, а також оплата сезонних проїзних квитків працівників, робота яких не повязана з постійними службовими розїздами.

Також в процесі перевірки авансових звітів та інших бухгалтерських документів потрібно встановити:

  • чи дотримувались строки відрядження, у випадку прострочи вияснити, чи є відповідний дозвіл на її продовження;

  • чи не завищувались норми оплати за проживання в готелях і чи є відповідні документи, які підтверджують дані витрати;

  • чи вірно оплачений проїзд, а також чи прикладені до авансових звітів документи, що підтверджують проїзд.

Ревізія видатків на харчування здійснюється по первинних документах і реєстрах бухгалтерського обліку. В процесі ревізії необхідно перевірити:

  • правильність і повноту оприбуткування продуктів харчування;

  • правильність списання продуктів харчування;

  • правильність обліку продуктів харчування в установі;

  • відповідність фактичних видатків встановленим нормам та асигнуванням.

Перевірка видатків на харчування проводиться по окремих профілях ліжок, для яких встановлено різні норми харчування.

При перевірках правильності визначення в кошторисі асигнувань на харчування необхідно перевірити правильність запланованої кількості ліжко-днів по окремих профілях, оскільки сума витрат на харчування обчислюється шляхом множення кількості ліжко-днів окремого профілю на відповідну норму харчування. [43, с.110]

Під час ревізії видатків на харчування необхідно перевірити відповідність фактичних видатків встановленим нормам і асигнуванням, встановити причини відхилень по цій статті видатків. Оскільки в лікарнях норми харчування диференційовані в залежності від профілю ліжок (відділень), використання коштів на харчування необхідно проаналізувати по кожному відділенню.

Ревізор одночасно з перевіркою додержання грошових норм на харчування перевіряє додержання норм витрат продуктів в натуральному вимірі. Цю перевірку потрібно проводити шляхом аналізу меню-вимог.

Списання на витрати продуктів харчування проводиться на підставі щоденних меню-вимог. Меню-вимоги складаються по кожному окремому відділенню, по яких встановлена певна норма витрат на харчування і в суворій відповідальності з наявною кількістю хворих.

Дані на кожен день про кількість осіб, які харчуються, наведені в меню-вимозі, можуть бути перевірені на підставі даних статистичної звітності – листка щоденного обліку хворих і ліжок в стаціонарі.

Якщо кількість осіб, які харчуються, виявляється більшою, ніж передбачено в меню-вимозі, виписується додаткова вимога на відпуск продуктів харчування, а у випадках зменшення числа хворих лишки виписаних продуктів залишаються на кухні і зараховуються при виписці продуктів на наступний день.

На підставі даних обліку щоденних і місячних витрат на харчування хворих необхідно перевірити рівномірність додержання встановлених норм витрат на харчування: чи не допускається перевищення норм в одні місяці року за рахунок їх зниження в інші місяці, а також чи не допускаються різні коливання у видатках в окремі дні.

Крім того, перевіряючий зобовязаний провести інвентаризацію продуктів харчування в кладовій і перевірити забезпеченість їх зберігання; провести раптові перевірки наявності продуктів на кухні, повноту закладки продуктів в котел, а готової їжі на калорійність; виявити чи не допускається харчування працівників установи за рахунок асигнувань на харчування хворих.

Ціль перевірки видатків на придбання медикаментів і перевязочних засобів – встановити відповідність фактичних видатків встановленим асигнуванням, дотримання норм витрачання медикаментів. Для цього фактичні витрати коштів на медикаменти співставляються з витратами, розрахованими по затверджених нормах, з врахуванням фактичного виконання плану по виробничих показниках. При наявності відхилень слід встановити, чи немає випадків отримання медикаментів зверх потреби, в звязку з чим в установі утворились лишні запаси, чи не мав місце відпуск медикаментів і перевязувальних засобів іншим відділенням, в яких вони не використовуються (прачечній, майстерні, складу і т.д.).

Видатки на медикаменти в лікарні визначаються з розрахунку на ліжко-день, в амбулаторно-поліклінічних установах – на відвідування хворим лікарні, а в інших установах – по середньорічній витраті на установу.

У витратах на медикаменти враховуються також затрати на заготівлю крові по станціях і пунктах переливання крові і витрати на придбання бактерійних препаратів і дезинфікаційних засобів на санітарно-епідемічних станціях. Витрати на заготівлю крові складаються з оплати донорів у день здачі крові і витрат по консервації крові. В процесі перевірки витрат на заготівлю крові необхідно співставити дані про кількість заготовленої крові з записом в операційному журналі відділу консервації і записи в особових журналах донорів з даними про кількість крові, що оплачена по касі. Крім того слід перевірити правильність списання витрат на харчування донорів.

Витрати на бактерійні препарати і дезинфекційні засоби передбачаються за кошторисами санітарно-епідеміологічних станцій, виходячи з плану проведення профілактичних щеплень і дезинфекцій захворювання. Санітарно-епідеміологічні станції постачають лікувальним установам бактерійні препарати для проведення щеплень дорослим і дітям, а установам, які здійснюють дезинфекційні роботи – необхідні дезинфекційні засоби.

В санітарно-епідеміологічних станціях перевіряючий зобовязаний встановити:

  • чи не купувались бактерійні препарати, сиворотки, вакцини зверх потреби, які потім по закінченні строків придатності знищувались;

  • чи не було випадків списання бактерійних препаратів до закінчення строків придатності.

При перевірці правильності витрачання коштів, виділених на медикаменти лікувальним установам, слід зясувати додержання встановлених за кошторисом норм витрат і чи забезпечується установами облік і збереження медикаментів, особливо коштовних і гостродефіцитних, наркотиків, спирту.

Перевіряючи документи на витрати спирту, слід звернути увагу: на одиниці виміру, що застосовуються при оприбуткуванні, видачі і списанні його; чи не проводиться відпуск по вимогам, не підтвердженим лікарняними призначеннями і необхідністю в його витрачанні; чи відповідає кількість спирту, списаного з матеріально-відповідальної особи, кількості, отриманні відділеннями і кабінетами.

В установах, де проводиться безплатний відпуск медикаментів окремим категоріям хворих при амбулаторному лікуванні, необхідно перевірити чи ведеться відповідний облік хворих, а також облік надходження, видачі і зберігання медикаментів, передбачених для безплатної видачі.

При складанні кошторисів установ охорони здоровя заповнюється розрахунок на придбання інвентаря і обладнання, в якому зазначаються дані: кількість інвентаря, що належить по нормі, фактична наявність інвентаря, потрібна кількість інвентаря і обладнання на рік. Слід перевірити правильність складання такого розрахунку, звернувши увагу на планування і фактичне придбання зайвого або не потрібного інвентаря і обладнання, особливо коштовного, яке не використовується. У випадках виявлення непотрібних або зайвих предметів обладнання і інвентаря необхідно прийняти міри до їх реалізації із зарахуванням виручених сум в доход відповідного бюджету.


 
 

Цікаве

Загрузка...