WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік надходження товарів у роздрібній торгівлі - Реферат

Облік надходження товарів у роздрібній торгівлі - Реферат

товарних надбавок на повернені товари сума нарахованого за даними інвентаризації відвантажених товарів станом на 1.10.97 р. податкового кредиту з ПДВ (п. 22.2, оп.1) в сумі 225 грн.:
Дт 67-2 "З податкового кредимту" - Кт 42 - 225
Таким чином, в результаті зроблених записів на повернення покупцем товарів на рахунку 42 "Торговельна націнка" будуть відображені товарні надбавки на ці товари в сумі 506 грн., в т.ч. податковий кредит з ПДВ - 225 грн. і торговельна націнка (131 + 150(1500 - 1350) - 281 грн.
5. Сторнується способом червоного сторно нараховане за даними інвентаризації на 1.10.97 р. податкове зобовязання з ПДВ в сумі 250 грн.:
Дт 67-1 "З податкових зобов'язань"
Кт 68, субрахунок "З податку на додану вартість, розрахунковий період якого не настав" - 250
23. Приклад 9. На відображення в обліку повернення товарів, відвантажених покупцю після 1.10.97 р. на умовах наступної оплати.
1. Відвантажено товари покупцю. За товарним документом значиться:
Товари за відпускними договірними цінами - 1000 грн.
Податок на додану вартість, 20% від 1000 - 200 грн.
До оплати покупцем - 1200 грн.
2. Облікова вартість відвантажених товарів за обліковими продажними цінами - 1380 грн.
3. При відвантаженні товарів покупцю були зроблені облікові записи способом нарахування реалізації:
3.1. Дт 46 - Кт 41 - 1200
Дт 42 - Кт 41 - 180 (1380 - 1200)
3.2. Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
23.1. При поверненні покупцем товарів, відвантажених йому на умовах наступної оплати після 1.10.97 р., і оприбуткуванні їх на підприємстві за даними прикладу 9 мають бути складені бухгалтерські проводки:
1. На зменшення обороту з реалізації товарів і заборгованості покупця способом червоного сторно в сумі 1200 грн.:
Дт 62(45) - Кт 46 - 1200
2. На зменшення затрат з реалізації і надходження повернених товарів способом червоного сторно на суму 1200 грн.
Дт 46 - Кт 41 - 1200
3. На відновлення способом червоного сторно списаної при відвантаженні товарів торговельної націнки як різниці між обліковими продажними і відпускними цінами товарів в сумі180 грн. (оп. 3.1):
Дт 42 - Кт 41 - 180
23.2. Зазначимо, що відображення в обліку повернених покупцем товарів впливає на визначення і відображення в обліку податку на додану вартість з реалізованих товарів при складанні розрахунку товарних надбавок, що відносяться до реалізованих товарів, згідно з пунктом 5 Інструкції.
При необхідності, для кращого розуміння економічного змісту наведених вище бухгалтерських записів, зроблених на надходження повернених покупцями товарів, доцільно рознести їх на схематичних рахунках та проаналізувати записи. Слід врахувати при цьому, що зроблені записи по кредиту рахунку 41 "Товари" способом червоного сторно рівнозначні звичайним записам по дебету рахунку 41 на надходження товарів.
24. На підприємствах громадського харчування бухгалтерські записи на надходження товарів здійснюються аналогічно, як на підприємствах роздрібної торгівлі, але на окремих субрахунках до рахунків 41, 42 і 46 з врахуванням специфіки діяльності підприємств громадського харчування.
25. Як видно із викладеного вище, рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків виключно для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податкового обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо застосовуються в них різні моменти реалізації.
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою і надходженням товарів, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені товари чи ні. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій на підприємстві. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі, затрати часу на виявлення події, що відбулася раніше, та на їх облік непомірні.
Спрощення обліку надходження товарів.
26. Бухгалтерський облік надходження товарів суттєво ускладнився з введення для обліку розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість додаткового рахунку 67 "Податкові розрахунки". Який вихід із становища, що склалося в обліку з відображенням податкових розрахунків з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо подумати і хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку і одночасно розрахунків з постачальниками.
26.1. Суть спрощення бухгалтерського обліку, пов'язаного з надходженням товарів і застосуванням рахунку 67-2 "З податкового кредиту", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку лише податком на додану вартість лише в наступних випадках:
- оплат товарів, що надійшли без оплати в минулі місяці;
- передоплат товарів, які за станом на кінець місяця не були отримані;
- надходження товарів від постачальників без оплати.
Виключити при цьому з обліку на рахунку 67 найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою в звітному місяці товарів, які протягом цього місяця були отримані від постачальників, тобто рахунок 67-2 "З податкового кредиту" має застосовуватись лише відносно операцій з надходження і оплати товарів, не збалансованих протягом звітного місяця ( і надходження товарів, і оплата товарів, здійснені в звітному місяці, залишились на кінець звітного місяця неперекритими).
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і надходження товарів в кожному окремому випаду виясняти, яка із подій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в ситнтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього та в аналітичному обліку до рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками". Зрозуміло, наскільки це важливо.
26.2. Отже, питання бухгалтерського обліку податкових розрахунків з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця відслідковує тільки операції, пов'язані з передоплатами товарів постачальникам в минулі звітні періоди, врахунок яких товари надійшли в звітному місяці, а також операції, з оплати товарів, що надійшли у минулі звітні періоди та в звітному місяці на умовах оплати в наступні місяці (п. 26.1); вказує при цьому на первинних платіжних і товарних документах кореспонденцію рахунків на вказані операції з використанням рахунку 67-2 "З

 
 

Цікаве

Загрузка...