WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік розрахунків з підзвітними особами - Курсова робота

Облік розрахунків з підзвітними особами - Курсова робота

(виторгу), за винятком підприємств та приватних підприємців, які мають податкову заборгованість і повинні здійснювати виплати, пов'язані з оплатою праці, виключно за рахунок коштів, отриманих в установах банку. Проте необхідно пам'ятати, що сума платежу готівкою одного підприємства (приватного підприємця) іншому підприємству (приватному підприємцю) не повинна перевищувати 3 тис. грн.. протягом дня за одним або кількома платіжними документами. При цьому кількість підприємств (індивідуальних підприємців), з якими проводяться розрахунки протягом дня не обмежується. Платежі підприємства (приватного підприємця) іншому підприємству (приватному підприємцю) понад установлену граничну суму (3 тис. грн.) проводять виключно в безготівковій формі.
При веденні розрахунків через підзвітних осіб, або відрядженнях необхідно враховувати всі вищезгадані нюанси законодавства для уникнення штрафних та інших санкцій з боку контролюючих організацій.
11.3. Характеристика Отинійського СТ
Отинійське СТ. є товариство з обмеженою відповідальністю з чисельністю, чоловіків. Знаходиться в смт. Фотинія Івано-Франківська область, вул. Свободи, 11. Заснована 2.08.1995 р. основним видом діяльності є роздрібна торгівля. Засновниками є директор Годинський М.П. та частка з пайовиками.
Підприємство має три магазини, один знаходиться в смт. Фотинія, а два в с. Ворона і Лісний Хліби чин.
Бухгалтерія обладнана комп'ютерами, які працюють в програмі 1-С. Фірма є платником податків.
На даний час підприємство займається відкриттям нових магазинів. Воно
завоювало авторитет серед покупців, завдяки низьким цінам та вищому класу обслуговування. Колектив молодий, дружний. забезпечує товаром з доставкою.
В майбутньому підприємство планує ще розширити свою діяльність, сприяючи створення нових робочих місць.
ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ З ПІДЗВІТНИМИ ОСОБАМИ В ОТИНІЙСЬКУ СТ. ТА ДЕЯКИХ ІНШИХ ПІДПРИЄМСТВ.
2.1. Порядок видачі готівки під звіт.
Розрахунки із залученням підзвітних осіб на МП "Левіта", як і на більшості Інших підприємств, здійснюються в певній послідовності й передбачають шість Основних операцій:
1.Отримання завдання від керівника.
2.Отримання грошового авансу до оплати витрат.
3.Скерування працівника на інше підприємство.
4.Оформлення документів на отримані цінності, роботу і послуги на іншому підприємстві.
5.Передача отриманих цінностей матеріально відповідальним особам свого підприємства.
6. Складання документів для тримання на грошових коштів, проведення повного розрахунку в бухгалтерії.
Починаючи з другого етапу, розрахунки з підзвітною особою обов'язково відображаються в бухгалтерському обліку.
При видачі готівкових грошових коштів виникає дебіторська заборгованість підзвітної особи перед підприємством. Яка погашається після:
1. подання підзвітною особою авансового звіту з додатком документів, що підтверджують зроблені витрати, визнання вказаних витрат і затвердження авансового звіту керівником підприємства.
2. або поверхня залишку невикористаних підзвітною особою коштів у касу підприємства.
3. або утримання залишку не використаних підзвітною особою грошових коштів з його заробітної плати.
Оперативний облік отримання і повернення готівкових грошових коштів ведеться в Журналі контролю.
Щомісячні обороти і заборгованість за розрахунками з підзвітними особами в бухгалтерському обліку при журнально-ордерній формі обліку відображається в журналі-ордері №4.
Остаточний розрахунок підзвітної особи за одержаними грошовими коштами закінчується складанням нею авансового звіту.
Третій етап відносин (див. Послідовність операцій на початку) передбачає виконання дій, які є предметом залучення підзвітної особи до вирішення завдань підприємства.
Партнерами підприємства за участю підзвітної особи можуть бути як юридичні, так і фізичні особи. У цій же послідовності розглянемо виконання операцій за участю підзвітної особи. Виходячи із суті операції на підприємство-продавець можуть бути скеровані кілька працівників підприємства - покупця: підзвітної особа для здійснення грошових розрахунків, матеріально відповідальна особа з довіреністю на отримання цінностей, водій (або водій-експедитор) автотранспорту для перевезення цінностей. Кожен з цих працівників виконує функцій", зафіксовані в його посадових обов'язках або передбачені розпорядженням керівника. Ці посадові обов'язки за розпорядженням керівника можуть бути покладені на одного або кількох працівників з наділенням їх відповідними обов'язками і повноваженнями.
Обмежимося розглядом першого з названих вище працівників-підзвітної особи підприємства.
Найчастіше трапляється варіант, коли підзвітною особою, на яку покладається обов'язок регулярної закупівлі цінностей, є працівник, з яким укладено договір про повну матеріальну відповідальність (постачальник, експедитор тощо).
На підприємствах можливі варіанти залучення для разових доручень як підзвітної особи працівника, з яким на момент залучення договору про матеріальну відповідальність не було. Вважається, що у таких випадках інтереси підприємства обмежені.
Однією з умов збереження майна підприємства є наявність чітко сформульованих обов'язків у встановленні відносин з підзвітною особою і фіксація відповідальності перед підприємством у відповідних внутрішніх документах підприємства та перевірка чіткого виконання нею встановлених завдань. Це може бути забезпечено, якщо з таким працівником укладено договір про його матеріальну відповідальність. (Докладніше складання вищезгаданого договору буде розглянуто в наступному розділі).
2.2 Порядок документального оформлення підзвітних сум.
Оплата готівкою, відповідно до Порядку ведення касових операцій №21, передбачає, що підприємство-продавець повинно представити підприємству-платнику платіжний документ, який підтверджує виплату готівкою, - товарний чек, рахунок - фактуру, акт виконаних робіт, акт наданих послуг тощо, податкову накладну (якщо продавець є платником ПДВ). Обов'язок подання таких документів і отриманих цінностей (результату наданих послуг) на своє підприємство при здійсненні оплати лягає на підзвітну особу . На працівника -підзвітну особу покладається також відповідальність за збереження виданої йому готівки, придбаних цінностей і здійснення розрахунку з продавцем.
Якщо на підзвітну особу покладено обов'язок отримання цінностей, а в неї довіреності для отримання таких цінностей: оплата передбачених до продажу цінностей зроблена негайно, всі документи на оплату представленні покупцю, тому дублювати повноваження такої особи дляотримання цінностей довіреністю нема потреби.
Якщо після оплати придбаних цінностей відбувається затримка з їх отриманням (негабаритний вантаж, трудності з доставкою, затримка оформлення документів тощо), всі процедури здійснює наступного дня та ж підзвітна особа. Передачу обов'язків з подання звіту і розрахунків з підприємством підзвітної особи іншому працівнику не передбачено. Також недопустимі перенесення термінів отримання вантажів та інші винятки з правил.
Розглянуто варіант операцій, коли

 
 

Цікаве

Загрузка...