WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО" - Реферат

Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО" - Реферат


Реферат на тему:
Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО"
Для супроводження бази даних Державного Реєстру фізичних осіб - платників податків створено програму АІС-ДРФО. За її допомогою можна:
§ переглянути поточні дані про платника, що зберігаються у Реєстрі;
§ вводити зміни;
§ знімати з обліку осіб, що вибули або вмерли, відправляючи дані про них до архіву;
§ у разі необхідності, відновляти дані з архіву.
Деякі загальні правила роботи в системі
Переміщення по полях дозволяється як у прямому, так і зворотному напрямках з будь-якого поля в інше за допомогою клавіш (Tab і Enter, Shift-Tab) або мишки.
За деякими полями закріплені функціональні клавіші:
- щоб відкрити довідник, що прив'язаний до поля, використовується клавіша F9.
Загальні відомості про функціональні клавіші, що використовуються у тому чи іншому режимі, можна одержати з довідки, натиснувши Ctrl-F1. З'явиться вікно, у якому буде перелічено усі функціональні клавіші, що використовуються у даному режимі (не слід приділяти увагу щодо англійського тексту - це явище тимчасове).
Щоб вибрати значення з довідника за зразком, потрібно набрати зразок для порівняння і переміститися до наступного поля клавішами Tab, Enter або мишкою. Якщо у довіднику знаходиться один запис, що відповідає зразку, він приміщується до поля, якщо ж декілька - з'являється вікно із записами, з яких потрібно вибрати один. Якщо ж у довіднику не знайдено жодного запису, з'являється повідомлення: "Вказане значення в довіднику не знайдено".
Вийти з поля, до якого прив'язано довідник, можна тільки набравши правильне значення або знищивши поле.
Існують деякі поля (прізвище, ім'я, по батькові, поля місця проживання, назва вулиці в режимі зміни даних), для яких можна відмовитись від вибору з довідника. Якщо в такому полі буде завдано зразок, по якому не буде вибрано жодного запису, на екрані з'явитися повідомлення:
"Вказане значення в довіднику не знайдено.
Виключити автоматичну перевірку?
[Так] [Ні] [Відмова]".
Якщо натиснути на кнопку "Так", довідник буде відключений.
Після запуску програми на екрані з'явиться вікно реєстрації користувача системи. В поле "Ваше ім'я" вводиться системне ім'я, в поле "Ваш пароль" - пароль.
Треба пам'ятати, що має значення, на якій мові вводиться ім'я і пароль, а також великими чи малими літерами.
Якщо задані ім'я та пароль не значаться у довіднику, потрібно повторити ввід або звернутись до адміністратору бази до довідника користувачів системи для внесення даних користувача. Якщо ж задані атрибути знайдено, на екрані з'явиться вікно "Державний Реєстр", в якому знаходиться список осіб, що пройшли державну реєстрацію.
Тепер можна почати роботу з даними бази. Як правило, робота починається з пошуку потрібної людини. Введіть для пошуку будь-які дані, що є в Реєстрі (частіше за все це дата народження, ідентифікаційний код або прізвище, ім'я та по батькові).
Після того, як потрібний запис знайдено, можна робити над ним наступні дії:
- переглянути поточні дані;
- внести необхідні зміни;
- зняти платника з обліку.
Якщо людину не знайдено в Реєстрі, це не завжди означає, що вона ніколи не була зареєстрованою. Можливо, її тимчасово було знято з обліку у зв'язку з виїздом і дані про неї зберігаються в архіві. В цьому разі можна повернути їх до Реєстру з архіву.
Пошук платника в реєстрі
Пошук потрібного запису у реєстрі можна здійснювати за будь-якими даними, що передбачені програмою. Щоб ввести дані для пошуку, треба викликати відповідну панель (блок) або скористуватися засобами пошуку, що є безпосередньо у вікно Реєстру.
Так як частіше за все вимагається пошук людини в Реєстрі за датою народження, за ідентифікаційним кодом або за прізвищем, настройки для такого пошуку є у вікні Реєстрі, у верхній його частині.
Для пошуку за датою народження:
§ введіть дату народження в поле "Дата народження" у форматі чч.мм.рр (при цьому потрібно пам'ятати, що при вводі дати з правої цифрової клавіатури, повинно включити режим "Num Lock");
§ клацніть мишкою на кнопці "Виконати пошук" для приміщення знайденого запису до вікна Реєстру.
Для пошуку за кодом:
§ введіть код у поле "Ідентифікаційний номер" (10 цифр);
§ клацніть мишкою на кнопці "Виконати пошук" для переміщення знайденого запису до вікна Реєстру.
Для пошуку або перегляду Реєстру за прізвищем:
§ введіть прізвище у поле "Прізвище";
§ клацніть мишкою на кнопці "Виконати пошук" для переміщення записів, що знайдені, до вікна реєстру.
У великих базах даних пошук за прізвищем ускладнюється за великою кількістю записів, тому рекомендується вводити також ім'я в поле "Ім'я".
Записи, вибрані під час пошуку, можна підрахувати. Для цього клацніть мишкою на кнопці "Кількість". Після того, як пошук буде закінчено, з'явитися повідомлення про кількість знайдених записів. Очистити поля налагодження для пошуку можна, клацнувши мишкою на кнопці з іконкою-кошиком "Очистити".
Пошук за місцем роботи:
§ в меню "Операції" відкрийте пункт меню "Список робітників підприємства";
§ наберіть повністю ідентифікаційний код підприємства в полі "Ідентифікаційний код/додаток" і клацніть мишкою на кнопці "Виконати пошук";
Якщо це підприємство є в довіднику, то в полі "Назва" з'явиться його назва і нижче висвітиться список робітників, яким присвоєно ідентифікаційний код.
Для повернення до режиму пошуку із загальної бази фізичних осіб в меню "Операції" відкрийте пункт меню "База фізичних осіб".
Примітка: Усе викладене вище стосується пошуку фізичних осіб, котрим вже присвоєно ідентифікаційний код.
Пошук платника в базі фізичних осіб
Якщо за замовленням платника не знайдено, це ще не означає, що повідомлення про нього не введені до бази даних. Він може бути зареєстрованим в податковій інспекції іншого району і мати код. Тому потрібно перевірити наявність платника у режимі пошуку фізичних осіб.
Для входу до режиму "Пошук фізичної особи", в меню "Операції" відкрийте пункт меню "Пошук".
Для пошуку конкретної фізичної особи, необхідно до полів "Введення умов для пошуку" ввести таки дані: або дату народження, або ідентифікаційний код, або прізвище, ім'я по батькові.
Після виконання пошуку у вікні ліворуч з'явиться список фізичних осіб, що задовольняють умовам пошуку. У вікні праворуч, знаходяться відомості про платника, прізвище якого вибрано в лівому вікні. Для переміщення по списку можна скористуватись клавішами управління курсором, мишкою або шкалою переміщення, що знаходиться ліворуч від списку.
Між шкалою переміщення і списком знаходиться поле службових відміток:
N - присвоєно ідентифікаційний код. У правому вікні містяться номер коду, дата присвоєння, а також відмітки про проведену звірку виданої довідки.
> - запит відправлено до Головної Податкової Адміністрації, код ще не присвоєно. Номер запиту, дата таім'я файлу запиту містяться у нижньому рядку правого вікна.
2 - дані (по формі 1ДР) введено, але запит ще не відправлено до ГДПА.
х - в ідентифікаційному коді відмовлено. Причина відмови вказується червоними символами в нижній частині правого вікна.
Видача довідки з ідентифікаційним кодом
Для видачі довідки з ідентифікаційним кодом необхідно відкрити облікову картку фізичної особи. Для цього треба у списку фізичних осіб, яким присвоєно ідентифікаційний код, поставити курсор на обране прізвище.
Спочатку перевіряється відповідність даних облікової картки з паспортними даними платника. В разі необхідності внесення змін курсор поставити у відповідне поле і внести зміни. Необхідно пам'ятати, що деякі поля адреси заповнюються за допомогою довідника.
Для друку довідки клацніть мишкою на кнопці "Друк довідки" із зображенням принтера - з'явиться вікно "Друк довідки".
Якщо ви

 
 

Цікаве

Загрузка...