WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Напрямки вдосконалення АІС і технологій в ДПС - Реферат

Напрямки вдосконалення АІС і технологій в ДПС - Реферат

користувачеві для вибору вже відфільтрованих даних - за регіоном, населеним пунктом тощо.
Для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, посадових осіб платників податків - юридичних осіб буде надана можливість занесення всієї кількості телефонів, вказаних в заяві платника. Крім цього, для кожного номеру передбачається можливість визначити ознаку факсу.
У базі даних телефони відокремлені від адрес. Зв'язок між адресою та телефонами запроваджується за обліковими кодамиадресата та абонента з урахуванням "Ознаки належності".
Нова технологія ведення електронного реєстру банківських рахунків
Інформація щодо відкриття/ закриття банківських рахунків платників розподіляється на дані про дійсні рахунки платників, архівну БД рахунків та журнал надходжень повідомлень про відкриття / закриття рахунків.
Для роботи з банківськими рахунками попередньо розроблена технологія і вимоги щодо функцій програмного забезпечення, яки детально описані у технічному завданні на створення нової АІС.
Відповідно до Порядку передачі інформації від установ банків до органів державної податкової служби електронними засобами з питань проведення операцій відкриття, закриття рахунків на адресу державних податкових адміністрацій інформація надходить в електронному вигляді засобами електронної пошти НБУ. Файли формуються банком, який веде рахунки клієнтів. Рознесення (обробка) банківської інформації від НБУ виконується автоматично, при цьому передбачено:
§ якщо у базі даних такого рахунку немає, він автоматично додається до бази рахунків;
§ якщо у базі даних такий рахунок закритий, інформація про нього переноситься до архіву, а про новий відкритий додається до бази даних;
§ якщо у базі даних рахунок відкритий, здійснюється перевірка даних рахунку (типу рахунку, дати відкриття рахунку тощо).
Для відслідковування надходження інформації від банківських установ як в електронному вигляді (від НБУ), так і в паперовому (безпосередньо від банківських установ та від платника) у нової АІС необхідно передбачити електронний журнал, розширення протоколу коригування за даними НБУ та можливість більш детального перегляду даних по рахунках чи по платнику для подальшої роботи з рахунком в середовищі ПК.
В існуючому ПЗ передбачено ведення архіву відкритих та закритих рахунків, підтримка інформаційної цілісності баз даних рахунків платників та архіву рахунків платників при занесенні (коригуванні) даних про рахунки, забезпечення можливості одночасного блокування рахунку різними підрозділами.
Для довідки: зупинення операцій платників податків на рахунках в установах банків органами державної податкової служби проводиться відповідно до п.5 статті 11 розділу II ЗУ "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90 р. N 509XII (в редакції ЗУ від 24.12.93 р.N 3813-12), п.8 Указу Президента України від 04.03.98 року N 167/98 "Про заходи щодо підвищення відповідальності за розрахунки з бюджетами та державними цільовими фондами" та Положення "Про зупинення операцій платників податків на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах", затвердженого Наказом ДПАУ від 23.04.99 р. N 191, зареєстрованого в Мінюсті України від 23.09.98 р. N 593/3033. Цим положенням передбачені та зареєстровані в Міністерстві юстиції серійні бланки розпорядження на зупинення та відновлення операцій, які передбачають зазначення причини, по якій зупинено операції на рахунку, а в разі відновлення операцій в розпорядженні зазначається серія, номер, дата того розпорядження, що скасовується.
Враховуючи вище сказане, на один і той же рахунок можуть бути виставлені декілька розпоряджень щодо зупення операцій (за порушення правил реєстрації, за неподання звітності, за наявність податкової заборгованості терміном більше п'яти днів). При наданні свідоцтва про державну реєстрацію скасовується одне розпорядження, при поданні звітності - друге. У разі несплати податкової заборгованості додаткові та інші рахунки залишаються заблокованими до іі сплати.
Інформація про повний список рахунків платника повинна мати обмежений доступ користувачів.
Зміни у взаємодії з органами держстатистики
Взаємодія з органами держстатистики відбувається у відповідності з Угодою про обмін інформацією між ДПАУ та Держкомстатом.
ПЗ повинно обробляти інформацію баз даних ЄДРПОУ, що надходить у файлах встановленого формату, та формувати звіти по розбіжностях (з можливістю перегляду, збереження, друкування) на основі аналізу відповідності інформації стосовно даних платників податків - юридичних осіб в базах даних районного рівня та базах, що надходять від органів Держстатистики.
Актуалізацію баз даних за даними Держстатистики необхідно здійснювати, звіряючи дані бази статистики з Довідкою, що видається органами статистики.
Вихідною інформацією для Держстатистики є:
§ дані про економічну активність підприємств (організацій;
§ дані про зміни у реєстраційних даних підприємств (організацій);
§ дані про ліквідовані підприємства;
Програмний модуль також повинен формувати файл інформаційних розбіжностей .
Де -яки зміни щодо обліку фізичних осіб
По перше, повинні бути зібрані відомості стосовно облікових даних, що вводяться на даний час в інших АРМ.
При перевірці за даними ДРФО у випадку надходження даних про зняття з обліку в ДРФО (у зв'язку зі смертю особи) користувачеві АІС повинно надаватися повідомлення - для подальшого зняття з обліку в органах ДПС.
Паспортні дані платника - фізичної особи, посадових осіб, засновників - фізичних осіб та для інших випадків передбачається заносити за структурою, що відповідає структурі бази втрачених паспортів. яка доповниться ознаками типу посвідчення і повної дати народження.
Вимоги щодо роботи з екранними формами
Послідовність появи (по замовчуванню) екранних форм та розташування інформації у екранних формах повинно (по можливості) відповідати послідовності розміщення даних у реєстраційній заяві платника, а також вимогам щодо пакету вхідних документів платника (відповідно до діючої законодавчої бази, інструкцій про порядок обліку платників податків).
При роботі з екранними формами необхідно передбачити єдину систему виклику підказок (пояснень щодо роботи з екранною формою), нормативно-довідкової інформації (для вибору реквізитів при занесенні даних за допомогою довідників чи при використанні іншої інформації БД), систему збереження (чи відмови) інформації, виходу з екранних форм.
Вимоги щодо контролю даних
Обробка вхідної інформації повинна обов'язково забезпечувати (з видачею користувачеві відповідного попередження):
§ перевірку при занесенні облікового коду на відповідність контрольному числу за відповідною

 
 

Цікаве

Загрузка...