WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Завдання автоматизованого обліку платників податків у ДПС України - Реферат

Завдання автоматизованого обліку платників податків у ДПС України - Реферат

платників податків, яка формується з "Єдиного банку даних юридичних осіб державних податкових інспекцій" районного рівня, а також міжрайонних та об'єднаних інспекцій. Він ведеться Державною податковою адміністрацією України. Складовою частиною його є "Реєстр великих платників податків," який забезпечує облік великих платників податків. Програмою модернізації податкової системи Українипередбачено створення ще одного реєстру у складі Єдиного банку даних - "Реєстру суб'єктів малого підприємництва".
"Державний реєстр фізичних осіб - платників податків" (ДРФО) - це автоматизований банк даних, який створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, що зобов'язані сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджету і цільових фондів у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України. Формування та ведення ДРФО здійснюється органами державної податкової служби. Його складовою частиною є "Реєстр фізичних осіб - платників податків суб'єктів підприємницької діяльності", який призначений для забезпечення єдиного податкового обліку платників податків - фізичних осіб в органах державної податкової служби.
Крім цього, впроваджені і експлуатуються в мережевому режимі система зв'язку між всіма рівнями структури управління ДПС і автоматизована інформаційна система "АІС-Податки", яка за недовготривалий час свого існування притерпіла багатьох змін, у зв'язку із розвитком і модернізацією як самої комп'ютерної техніки, так і мережевих комп'ютерних технологій, інструментальних засобів для їх застосування, а також, нестабільністю податкового законодавства.
Сьогодні "АІС-Податки" нараховує понад 80 автоматизованих робочих місць (АРМ). За їх допомогою на основі даних обліку платників податків ведеться вся робота з обліку і контролю частини надходжень до бюджету, яка стосується податкових органів.
Дані про неприбуткові організації і установи фіксуються за допомогою "Реєстру неприбуткових організацій і установ" - автоматизованої системи збору, накопичення та обробки даних. Для забезпечення обліку постійних представництв нерезидентів в Україні як платників податків, створений автоматизований банк даних "Реєстр платників податків постійних представництв нерезидентів в Україні"; для платників податків, що здійснюють свою діяльність за договорами про спільну діяльність - "Реєстр договорів про спільну діяльність".
Значна кількість АРМ, що функціонують в системі державної податкової служби України, призначена саме для фахівців ДПІ районного рівня, де створюється фундаментальна основа загального інформаційного середовища "Державні доходи".
Автоматизація районної податкової інспекції здійснюється відповідно до функцій, які виконуються на даному рівні. Основними з них є:
· облік і реєстрація платників податків на підставі статутних документів;
· прийом податкової звітності і нарахування платежів;
· контроль у розрізі платників за правильністю, своєчасністю і повнотою сплати податків;
· формування звітності податкової інспекції для вищестоящої податкової служби (місцевої, обласної);
· ведення бухгалтерського обліку;
· економічний аналіз діяльності податкової інспекції і стану району, який вона обслуговує, тощо.
Першим етапом даної роботи, без якої неможливо здійснювати решту перелічених функцій, є облік і реєстрація платника. Оскільки облік юридичних і фізичних осіб здійснюються окремими відділами і виконавцями податкових інспекції, для кожного з них створені і застосовуються відповідні АРМи:
§ "ОБЛІК" - для обліку платників податків, що є юридичними особами;
§ "Свідоцтво" - для реєстрація платників ПДВ, юридичних осіб;
§ "ФО- ПДВ" - для реєстрації фізичних осіб, платників ПДВ;
§ ПК-"Звіт" - АРМ податкового інспектора;
§ "Р_8DR" - для ведення довідок за формою 8-ДР;
§ АІС-ТАХ - для обліку податків і платежів тощо.
Перелічені АРМ містять інформацію не тільки про платників, але й про сплату ними податків, зборів (обов'язкових платежів). Така інформація надходить з бази даних, яка формується на районному рівні під час реєстрації платника, звітування ним перед вищим керівним податковим органом, а також з банків про відкриті рахунки, з митниць про операції з валютою, від аудиторів про результати перевірок платників на предмет сплати ними податків тощо. На рисунку 2.5.1 наведена схема взаємозв'язку АРМів з обліку платників податків з іншими, яка відображає технологію отримання і накопичення інформації про надходження податків до районних, місцевих і обласних бюджетів від юридичних осіб і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Як бачимо з рисунку, всі дані, що вводяться під час реєстрації платників, їх зміни, вибуття платників, а також під час звітності перед податковим органом, фіксуються у базі даних BASEXX податкової інспекції, яка за своєю структурою являє собою взаємопов'язані електроні реєстраційні (облікові) картки платника і особових рахунків. Інформація даної бази необхідна для здійснення контролю різними відділами податкових інспекцій за сплатою податків у бюджет відповідно до прибутків платника.
До бази даних BASEXX у реєстраційні (облікові) картки платника надходить інформація з АРМів, які виконують функції обліку платників, а у картку особових рахунків - з інших АРМ:
- "Касові апарати", де відображається реєстрація касових апаратів юридичної особи і суб'єкта підприємницької діяльності при наявності торгової діяльності і торговельного приміщення;
- "Податкова звітність" - засобу автоматизованої реєстрації і введення звітів платників, які надходять в інспекцію в електронному вигляді;
- "Аудит", в якому реєструються результати перевірок і визначаються суми доплат, пені по кожному платнику і виду платежу;
- "Банк", до якого надходить інформація з банків про сплату податків;
- "Митниця", під контролем якого знаходяться платники, що здійснюють валютні операції.
Крім цього, інформація у базу даних надходить з автоматизованої інформаційної системи "Облік податків і платежів" (АІС-ТАХ), яка призначена для автоматизації наступних функцій районних органів державної податкової служби: ведення оперативного бухгалтерського обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що сплачують юридичні особи і, в частині податку на додану вартість, суб'єкти підприємницької діяльності.
Інформація з вказаних АРМ надходить в усі управління і відділи, що працюють з юридичними особами і суб'єктами підприємницької діяльності і до Центрального банку даних ДПА.
Актуалізація інформації

 
 

Цікаве

Загрузка...