WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань - Реферат

Облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань - Реферат

недопустимий.
18. Виходячи із логіки положень Закону та Інструкції, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше ( п. 1 ), нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункт 2 Інструкції), тобто в разі надходження авансових платежів (передоплат) від покупців і замовників і відвантаження цінностей в рахунок цих платежів в наступному місяці.
Слід підкреслити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, кореспонденція рахунків в принципі не визначена.
Викладені вище записи, пов'язані з бухгалтерським обліком реалізації цінностей, підтверджують, що облік відвантаження і реалізації цінностей, особливо товарів, надто ускладнений. Тому необхідно добре знати і правильно застосовувати відповідні нормативні документи, а з метою зниження трудомісткості обліку та уникнення можливих помилок в облікових записах цей облік потрібно централізовано спростити. Можливості для цього є.
Правильне і раціональне відображення в бухгалтерському обліку реалізації цінностей і пов'язаних з нею податкових зобов'язань з ПДВ має важливе значення для забезпечення повних і своєчасних розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість, для недопущення сплати штрафних санкцій та пені, пов'язаних з помилками в бухгалтерському обліку реалізації цінностей та розрахунків з бюджетом з ПДВ.
Спрощення обліку реалізації цінностей за безготівковим розрахунком
19. Як видно із викладеного вище, рахунок 67 "Податкові розрахунки" введено до плану бухгалтерських рахунків для обліку розрахунків з ПДВ, пов'язаних із застосуванням відповідно до Закону принципу події, що відбулася раніше, тобто для податковтого обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ. І це при тому, що поєднання системного бухгалтерського обліку з несистемним податковим обліком недопустиме, бо реалізація в них враховується по-різному: відповідно за відвантаженням цінностей і за подією, що відбулася раніше (відвантаження або оплата цінностей).
Застосування в бухгалтерському обліку рахунку 67 "Податкові розрахунки" вимагає, щоб за кожним первинним документом, пов'язаним з оплатою чи відвантаженням цінностей, бухгалтер встановив, яка з цих подій відбулася раніше, оплачені цінності чи ні. І тільки після цього він може зробити відповідні записи з використанням рахунку 67. Це надто складні і вельми трудомісткі облікові функції при незначній кількості господарських операцій з відвантаження цінностей. На підприємствах, де таких операцій протягом місяця здійснюються сотні і тисячі, затрати часу на встановлення події, що відбуласяраніше, та на їх облік непомірні.
Який вихід із складного становища, що склалося в обліку з відображенням в ньому реалізації цінностей і податкових зобов'язань з ПДВ? Чи можливий він взагалі? Вважаємо, що такий вихід є, і він можливий, якщо хотіти його знайти в найбільш доцільному варіанті. Раз уже рахунок 67 "Податкові розрахунки" до плану бухгалтерських рахунків введено і Інструкцією встановлений порядок його застосування, то в першу чергу необхідно спростити облік розрахунків з ПДВ із застосуванням цього рахунку.
20. Суть спрощення бухгалтерського обліку реалізації цінностей, пов'язаного із застосуванням рахунку 67 "Податкові розрахунки", має бути в тому, щоб обмежити записи на цьому рахунку лише податковими зобов'язанями з податку на додану вартість від сум передоплат цінностей, які за станом на кінець місяця не були відвантажені. Виключити при цьому з обліку на рахунку 67 найбільш масові записи, що пов'язяні з оплатою і відвантаженням або відпуском цінностей покупцям і замовникам в звітному місяці.
В цьому разі відпаде сама собою необхідність за кожною із операцій з оплати і відвантаження цінностей в кожному окремому випаду виясняти, яка із операцій відбулася раніше, не кажучи вже про значне скорочення кількості записів в синтетичному обліку на рахунку 67, а, головне, в аналітичному обліку до нього. Зрозуміло, наскільки це важливо.
Отже, питання спрощення бухгалтерського обліку податкових зобов'язань з ПДВ можна вирішити досить просто. А чим рішення простіше, тим воно раціональніше і ефективніше. Для цього бухгалтер протягом звітного місяця має відслідковувати тільки операції, пов'язані з передоплатами цінностей, отриманими від покупців і замовників у минулі звітні періоди, вказувати на первинних товарних документах на відвантаження цінностей кореспонденцію рахунків з використанням рахунку 67 "Податкові розрахунки" згідно з Інструкцією: Дт 46 - Кт 40, 41 і ін. і Дт 46 - Кт 67-1 (п.21, операції 1.1 і 2).
Операції з надходження авансових платежів від покуців відслідковувати нема необхідності, бо податкові зобов'язання з податку на додану вартість від сум авансових платежів (передоплат), одержаних від покупців і замовників у звітному місяці, в рахунок яких цінності не відвантажені, відображаються в обліку за даними спеціальної сальдової відомості, складеної за перевіреними даними аналітичного обліку розрахунків із покупцями і замовниками (табл. 1), з врахуванням особливостей запису платіжних документів в облікових регістрах по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" та інших рахунків в банку (п. 22). І тільки за цими операціями, пов'язаними з нарахуванням податкових зобов'язаннь з ПДВ за станом на кінець місяця, треба зробити відповідні записи на відображення в обліку податкових зобов'язань по дебету рахунку 67-1 згідно з Інструкцією (Дт 67-1 - Кт 68) до наступного їх збалансування (відвантаження цінностей покупцям і замовникам).
Записи за всіми іншими операціями з відвантаження і оплати цінностей здійснюються без використання рахунку 67 (на відвантаження цінностей: Дт 46 - Кт 40, 41 і ін. та Дт 62 - Кт 46 і на оплату: Дт 51 - Кт 62 і Дт 46 - Кт 68 - на суму податкового зобов'язання)
_________________
(підприємство)
Таблиця 1
САЛЬДОВА ВІДОМІСТЬ
авансових платежів ( передоплат), отриманих за розрахунками з покупцями і замовниками, по кредиту рахунку 62
станом на 1 вересня 199_ р.
Передоплати попередніх
місяців Передоплати звітного
місяця
№ Покупець Платіжні доручення
сума Платіжні доручення
сума Разом
п/п дата № Дата №
1. Фірма "Прут" - - - 20.08 48 800-00 800-00
2. ВАТ "Міжрайбаза" 18.06 285 180-00 28.08 86 2580-00 2760-00
3. МП "Заріччя" 26.07 18 500-00 - - - 500-00
4. КСП "ім. Стефаника" - - - 25-08 18 850-00 850-00
і т.д.
Разом х х 1780-00 Х Х 5880-00 7660-00
В т.ч. ПДВ х х 297-00 Х Х 980-00 1277-00
Дт 67-1 - Кт 68 - 980-00
Головний бухгалтер ____________________
Перевірка правильності

 
 

Цікаве

Загрузка...