WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань - Реферат

Облік реалізації цінностей і податкових зобов'язань - Реферат

заповнення форм річного бухгалтерського звіту, то після внесення до цієї Інструкціі змін від 17 листопада 1997 р. № 247 (п. 2.23) цих вказівок не стало, а посилання наІнструкцію з бухгалтерського обліку ПДВ ясності в цьому питанні не додає.
12. Виходячи із логіки положень Інструкції, рахунок 67 "Податкові розрахунки" повинен застосовуватись тільки у випадках, коли в зв'язку з врахуванням події, що відбулася раніше ( п. 1 ), нема законних підстав відобразити в обліку податкове зобов'язання з ПДВ безпосередньо на рахунку 68, субрахунок "З податку на додану вартість" (пункти 2 і З Інструкції).
Слід відмітити, що в бухгалтерському обліку ПДВ, включаючи податкові розрахунки на рахунку 67, надто багато нераціонального та незрозумілого й необхідний пошук раціональних шляхів удосконалення обліку на державному рівні. Достатньо лише підкреслити, що в даний час для бухгалтерського обліку ПДВ застосовується 6 субрахунків, кореспонденція яких Інструкцією в принципі не визначена.
Напрошується висновок, що до того часу, поки не буде чітко розмежовано бухгалтерський і податковий облік ПДВ, не буде характеристики рахунків 68 , субрахунок "З податку на додану вартість" і 67 "Податкові розрахунки" плутанини в бухгалтерському обліку податку на додану вартість та негативних її наслідків не уникнути.
Облік реалізації цінностей (крім товарів), відвантажених і оплачених
до 1 липня 1997 року
У зв'язку з неплатежами та змінами в законодавстві України про податок на прибуток підприємств та про податок на додану вартість питання правильного відображення в обліку реалізації цінностей, відвантажених покупцям і замовникам до 1.07.97 р., є вельми актуальним.
13. Згідно зі зміненим Порядком складання декларації про прибуток підприємства, затвердженим наказом ДПАУ від 21.01.98 р. № 37 відповідно до пункту 22.14 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" датою збільшення валових доходів платника податку для цінностей (робіт, послуг), відвантажених (виконаних, наданих) до набрання чинності цим Законом (з 1.07.97 р.), по яких не проведена оплата їх вартості покупцями і замовниками, є дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок платника податку в оплату таких цінностей (робіт, послуг), крім платників податку, які застосовують порядок, за яким виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) визначається за вартістю відвантаженої продукції (виконаних робіт, наданих послуг).
Очевидно, що необхідно враховувати вказані положення Закону в податковому обліку валових доходів. Що стосується бухгалтерського обліку реалізації і визначення суми реалізації цінностей на кредиті рахунку 46 "Реалізація", то повинен застосовуватись один порядок згідно з Положенням про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні - за відвантаженням цінностей (п.п.3, 4). Але підприємства, які не змінили порядок обліку реалізації цінностей, відвантажених (відпущених), але покупцями і замовниками до 1.07.97 р. не оплачених, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.97 р. (п. 3) надходження виручки за такі цінності повинні відображати в обліку як реалізацію цінностей за касовим способом:
Дт 51 і ін. - К т 46 "Реалізація"
Таким чином, в цьому разі реалізація цінностей буде відображатись в обліку двома способами - способом нарахування і касовим, чого в принципі не повинно бути.
Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 26.02.98 р. № 43 валові витрати, здійснені платником податку до 1.07.97 р., що рахуються за станом на 1.07.97 р. як сальдо рахунку 45 "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги" або відповідно на рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками", включаються в валові витрати того звітного періоду, на який припадає оплата вартості відвантаженої продукції. Хоч це рішення стосується податкового обліку, в бухгалтерському обліку одночасно із записом Дт 51 і ін. - Кт 46 повинен бути зроблений запис на списання з рахунку 45 (62) сальдо заборгованості покупців і замовників за цінності з віднесенням на дебет рахунку 46 "Реалізація" фактичної собівартості або купівельної їх вартості за способом їх визначення й обліку, що застосовується на підприємстві. При цьому треба зробити запис на рахунках : Дт 46 - Кт 45 або Кт 62.
Як видно із викладених вище методології обліку реалізації цінностей та бухгалтерських записів, пов'язаних з відображенням в обліку податкових зобов'язань з ПДВ, бухгалтерський облік реалізації цінностей є надто складним для зрозуміння його до рівня правильного і раціонального практичного застосування. Це стосується і обліку реалізації цінностей, відвантажених до 1.07.97 р..
Раціональне вирішення в бухгалтерському обліку цього питання має важливе значення, бо і до цього часу на підприємствах рахуються значні суми цінностей, відвантажених до 1.10.97 р., але не оплачених покупцями і замовниками досі. Враховуючи вище викладене, облік відвантаження цінностей і оплату їх покупцем (замовником) розглянемо на прикладі.
Приклад 2. На відображення в обліку оплати і реалізації цінностей, відвантажених до 1.07.97 р. І не оплачених покупцями і замовниками.
1. До 1.07.97 р. відвантажено покупцю (замовнику) цінності за договірними відпусними цінами, включаючи ПДВ, на суму 1400 грн.. в т.ч. ПДВ - 233 грн.
2. Фактична собівартість (купівельна вартість) відвантажених цінностей - 1017 грн.
3. Платіж (виручка) за відвантажені цінності надійшов від покупця (замовника) в серпні 1998 р. в сумі 1400 грн., в т.ч. ПДВ 233 грн.
Виходячи з положень Інструкції та методології обліку реалізації цінностей, за даними прикладу 2 треба зробити записи:
1. Списані із підзвіту матеріально відповідальної особи цінності за обліковими цінами в сумі 1017 грн.:
Дт 62(45) - Кт 40 і ін. - на фактичну собівартість ( купівельну вартість) відвантажених цінностей - 1017
2. Відображається в обліку надходження платежу від покупця (замовника) за відвантажені цінності - 1400 грн., в тч. ПДВ - 233 грн.:
Дт 51 - Кт 46 - 1400
3. При оплаті вартості відвантажених цінностей після 1.07.97 р. на суму податку на додану вартість, що входить до суми платежу покупця (замовника) (Дт 51 - Кт 46), складають бухгалтерську проводку на відображення в обліку податкового зобов'язання з ПДВ, термін сплати якого настав:
Дт 46 "Реалізація
Кт 68, субрахунок "3 податку на додану вартість, розрахунковий період якого настав" - 233
4. Списується фактична собівартість (купівельна вартість) відвантажених і оплачених покупцем (замовником) цінностей в сумі 1017 грн.:
Дт 46 - Кт 62(45) - 1017
5. Списується з рахунку 46 "Реалізація" фінансовий

 
 

Цікаве

Загрузка...