WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Використання інтернет-технологій у роботі з платниками податків - Реферат

Використання інтернет-технологій у роботі з платниками податків - Реферат

завдань податкової службиУкраїни.
Перетворення інформації в дію. Інформація стосовно · оподаткування не буде мати ніякого значення, якщо громадянин не зможе вчасно сплачувати податки. Отже, обмеження можливості дії обмежують застосування інформації громадянами, навіть якщо вони мають доступ до інформації. Цю обставину корисно врахувати при побудові інформаційної моделі Web-сайту.
Мал. 1. Модель перетворення даних в усвідомлені дії громадян (користувачів Web-сайту)
У такий спосіб інформаційна модель Web-сайту може містити в собі кроки та обмеження, які громадяни (користувачі) виконують при використанні даних, що стримують від органів ДПС. Вона повинна також враховувати можливі проблеми використання інформації Web-сайту через нерівність характеристик широкого кола користувачів - їхніх знань, кваліфікації, фінансових можливостей, енергійності та інших - незалежно від того, чи мають вони доступ до даних Web-сайту органу ДПС.
Є різні типи cервісів для користувачів, створення яких доцільно забезпечити за допомогою Web-сайтів органів ДПС. Ці сервіси можуть бути класифіковані таким чином:
Публікація інформації. Це вид взаємодії з громадянами, за якої сервіс розроблений таким чином, щоб повідомляти громадянам інформацію. Такий сервіс найбільше пов'язаний з інтерактивною взаємодією користувача з Web-сайтом.
Запити на інформацію. Громадянин має можливість запросити інформацію з органу ДПС України. Дозволено використання як завантажуваних по Інтернету форм, так і інтерактивного онлайн доступу до форм запитів.
Доступ до відкритих звітів. Забезпечує громадянам доступ до звітів органів ДПС в режимі онлайн.
Подальша класифікація вищезгаданих видів сервісу деталізується відповідно до аудиторії користувачів, для якої вони призначені.
Cервіс Адміністрація для громадян розробляється, щоб забезпечити інформацію і/або сервіси для широкого кола користувачів. Прикладом цього є можливість подати скаргу громадянину до органу ДПС України через Web-сайт.
Cервіс Адміністрація для бізнесу стосується для сфери діяльності, у якій комерційні організації покладаються на орган ДПС як на складову частину їхнього бізнес-процесу.
Cервіс Адміністрація для Уряду - це той вид сервісу, що передбачає взаємодію двох органів виконавчої влади.
Урахування відмінностей між видами сервісу важливо при виборі тих, які будуть включені в інформаційну модель Web-сайту органу ДПС України. Наприклад, статистичні дослідження свідчать, що більш високий рівень доступу до Інтернету спостерігається серед людей сфери бізнесу, ніж серед широкого загалу. Цей факт може впливати на вибір сервісів відповідно до конкретних задач, яким керуються органи ДПС України у своїй практичній діяльності.
При виборі сервісів, наданих Web-сайтом, органу ДПС України доцільно керуватися такими критеріями:
- Ступінь впливу на процеси суспільства (наприклад, удосконалення поточної доступності сервісу і ліквідація перешкод - таких, як повільна реакція тощо)
- Кількість охоплених цим сервісом громадян
- Простота реалізації
- Час реалізації сервісу
- Обмеження для надання сервісу онлайн
- Очікувана кількість запитів на даний вид сервісу.
Одним із перспективних напрямків створення інформаційної моделі Web-сайту є створення "віртуальної приймальні". Метою цього є підвищення ступеня прозорості і підзвітності дій податкової служби України шляхом формування моделі відкритої інформаційної взаємодії між платником податків та органом ДПС України. Така віртуальна приймальня могла б забезпечувати:
- Прийом запитів громадян в електронній формі через Web-cайт, реєстрація цих запитів і відповідей на них.
- Забезпечення одержання відповідей громадян на їхні запити в захищеній формі (за виділеним паролем).
- Проведення прес-конференцій керівників органів ДПС в режимі онлайн через Web-сайт, організація "гарячої лінії" із громадськістю.
- Запис на прийом до керівників органів ДПС через Web-сайт.
Розміщення, надання і поновлення інформації на Web-сайті органу Державної податкової служби України
Перший етап. Орган ДПС вирішив створити власний Web- сайт.
По-перше, створення Web-сайту доцільно починати із розробки його інформаційної моделі (див. Розділ 1.1) для вирішення конкретних інформаційно-комунікаційних завдань, які стоять перед податковим органом.
По-друге, необхідно визначати, кого призначити на посаду його головного адміністратора - Web-майстра. Доцільно зібрати колектив для планування інформаційного змісту майбутнього сайту (інформаційної моделі), його реалізації, обслуговування та наповнення даними. У таку групу можуть увійти керівники, які відповідають в податковому органі за інформаційні системи, планування робіт, співробітники підрозділів масово-роз'яснювальної роботи, прес-служби, керівники підрозділів, відповідальні за фінанси, кадри, інші.
Подібна команда повинна включати принаймні ще дві особи: менеджера Web-сайту, який відповідає за його інформаційне наповнення, і адміністратора з програмного забезпечення. Перша особа збирає інформаційний матеріал - текстовий, звуковий, графічний, який буде зберігатися на сайті. Друга є системним адміністратором і повинна супроводжувати програмне забезпечення. Вона контролює коректність роботи Web-сайту, його безпеку, встановлює та підтримує програмне забезпечення, яке необхідне для правильного представлення інформації.
Призначені співробітники повинні розробити інформаційну модель та технічне завдання свого Web-сайту. Як і у випадку переробки неправильно спроектованої інженерної системи, внесення змін у погано розроблений Web- сайт обходиться дуже дорого. В технічному завданні мають бути намічені загальні цілі і способи використання Web-сайту, контрольні строки та бюджет на розробку. Тут слід розписати засоби отримання інформації від інших підрозділів органу податкової служби та визначити ролі усіх учасників колективу розробки.
Оскільки при створенні Web-сайту доцільно керуватися принципом, що інформаційний зміст та структура Web-сайту для податкового органу мають відображати структуру податкового органу, то на цьому етапі визначаються підрозділи органу ДПС, які відповідають за інформаційне наповнення конкретних сторінок Web-сайту.
Далі необхідно вирішити, де буде розміщуватися Web-сайт, ким обслуговуватися, як представлятися "зовнішньому" світу і, нарешті, як дана група розробників буде відслідковувати ступінь його ефективності і відповідність загальним цілям податкового органу. Все це має першочергове значення при проектуванні Web-сайту.
Другий етап. Після визначення цілей і шляхів їх досягнення необхідно вирішити, як і ким буде створюватися та підтримуватися Web-сайт. Інформаційне наповнення сайту може реалізовуватися як самим податковим органом, так і сторонніми фірмами та агентствами, що спеціалізуються на Web-дизайні та уклали відповідні угоди на інформаційне обслуговування податкового органу, в тому числі -

 
 

Цікаве

Загрузка...