WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Довідково-інформаційна служба “007” - Реферат

Довідково-інформаційна служба “007” - Реферат

першому етапі розвиток телефонної інформаційно-довідкової служби передбачається безпосередньо силами самої служби. В цей період необхідно створити в містах обласних центрах та мм.Києві і Севастополі відділи телефонної інформаційно-довідкової служби з єдиним по всій Україні телефонним номером "007". Оснастити їх типовимапаратно-програмним комплексом. Забезпечити безкоштовний телефонний доступ до служби платників податків (юридичних і фізичних осіб) всіх населених пунктів регіону (за перший рік - районних центрів та міст, за другий рік населених пунктів сільського типу (селищ), за третій рік - всіх інших населених пунктів регіону).
В цей період платникам податків гарантовано надаються лише послуги інформаційно-довідкового характеру. Послуги консультаційного характеру можуть надаватися з простих питань оподаткування в міру комплектування підрозділу висококваліфікованими працівниками.
Другий етап - 2005 - 2007 роки
На другому етапі розвитку телефонної інформаційно-довідкової служби передбачається створення диспетчерської служби в межах податкового органу та введення в підрозділі спеціалізації працівників за основними податками та напрямками роботи. Диспетчерська служба повинна дозволяти залучати висококваліфікованих фахівців галузевих підрозділів податкового органу до консультування платників податків із складних питань.
Третій етап - після 2007 року
Третій етап розвитку в часових рамках в певній мірі залежить від створення в Україні розвиненої телефонної мережі. Передбачається створення єдиного консультаційного центру для надання консультацій з податкових питань - під умовною назвою "Центральне консультаційне бюро". Передбачається, що це "бюро" буде обслуговувати всіх платників податків України з питань застосування законодавства по загальнодержавних податках, зборах і платежах. Після створення "бюро" функція консультування по зазначеним питання з регіональної телефонної інформаційно-довідкової служби переходить до нього. Телефонний вихід на "бюро" передбачається проводити через диспетчерську службу регіональної телефонної інформаційно-довідкової служби. Проведення модернізації телефонної інформаційно-довідкової служби відповідно до вимог систем оподаткування та податкової служби, розвитку телефонної мережі та адміністративно-територіального устрою України. При можливості вирішення питання централізованого державного фінансування послуг зв'язку телефонних компаній, доступ до телефонної інформаційно-довідкової служби повинен бути безкоштовним для платників податків (за аналогією служб "01", "02", "03" та інших).
Служба "007" має значення не лише як засіб інформування і певною мірою виховання платників податків. Узагальнення результатів її роботи дає можливість планувати діяльність податкової служби в інших формах. Так, на основі вибірки найбільш поширених питань можуть формуватися експрес-випуски (збірники) з відповідями на запитання, що найбільше цікавлять податкоплатників. Випуски таких запитань - відповідей можуть розміщуватися у консультаційних пунктах, що сприятиме зменшенню навантаження на керівників-консультантів.
Запитання з такого переліку з відповідями можуть подаватися на сторінках друкованих видань.
З іншого боку, такі довідкові - інформаційні збірники або випуски доцільно поширювати серед працівників підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства, що сприятиме їх професіоналізму, компетенції, готовності оперативно і кваліфіковано надати допомогу з питань законодавчого регулювання податкової сфери.
2. Оперативне інформування платників податків
З метою інформування платників податків у державних податкових органах проводиться оформлення стендів. Це один із методів спілкування податкових органів із платниками.
Завдяки стендам платники податків можуть швидко отримати першочергову інформацію (розташування управлінь, відділів, терміни подачі звітності, зміни у пдатковвому законодавстві тощо).
Стенди можуть поділятися на стенди загальної інформації, законодавчо- інформаційні, тематичні тощо.
Вони, як правило, розташовуються біля входу до податкового органу на видному місці з достатнім освітленням. Оформлення стендів має давати змогу платникам податків легко орієнтуватися в інформації. Враховуючи велику кількість людей, під час здачі звітності для зручності у користуванні однотипних стендів у приміщенні може бути декілька. Ксерокопії документів, представлені на стенді, бажано застосовувати із більшим шрифтом та якісно виконані. Поруч із стендами, де наведено приклади заповнення звітності, доцільно організовувати обладнані місця для платників податків, де вони б могли заповнити необхідні документи.
Стенд загальної інформації може містити:
1.1. Режим роботи Державної податкової адміністрації / інспекції.
1.2. Розташування керівництва, управлінь / відділів.
1.3. Графік прийому громадян керівництвом, управлінням / відділами державних податкових адміністрацій.
1.4. Схематичне зображення структури ДПА в області (місті) із зазначенням їх адреси та телефонів загальних відділів. Схематичне зображення можна подавати з використанням контуру карти області.
1.5. Повідомлення про проведення семінарів, круглих столів, а також "гарячих ліній" з керівниками податкових адміністрацій.
На законодавчо-інформаційному стенді міститься інформація про:
1.1. Перелік податків і зборів, які сплачують платники податків в Україні.
1.2. Зміни у податковому законодавстві (бажано, щоб документ був на стенді повністю, але при великому обсязі документа слід вміщувати тези з посиланнями на офіційне видання, де він публікувався). Якщо були зміни у законодавчих актах , то необхідно їх виділити, щоб платник податків звернув на них увагу. Це може бути оголошення такого змісту "Зверніть увагу! - зміни у податковому законодавстві".
1.3. Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковими адміністраціями в редакції наказу від 3 березня 1998 року № 93, зареєстованого в Міністерстві юстиції України 17 березня 1998 року за № 176/2616.
1.4. Роз'яснення податкового законодавства з найбільш актуальних питань, поданих в журналі "Вісник податкової служби" та щотижневику "Консультант", інших виданнях податкової служби.
Тематичний стенд
Оформлення тематичних стендів здійснюється з метою ознайомлення платників податків з різними формами оподаткування, а також у зв'язку з введенням нових податків і зборів.
Інформацію на цьому стенді пропонується розміщувати з урахуванням особливостей оподаткування фізичних та юридичних осіб за такою схемою:
1. Законодавчі та нормативні акти, якими слід керуватися.
2.

 
 

Цікаве

Загрузка...