WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Довідково-інформаційна служба “007” - Реферат

Довідково-інформаційна служба “007” - Реферат


Реферат на тему:
Довідково-інформаційна служба "007"
План
1. Довідково-інформаційна служба "007"
2. Оперативне інформування платників податків
1. Довідково-інформаційна служба "007"
Однією із складових частин масово-роз'яснювальної роботи податкового законодавства серед платників податків та надання їм послуг є телефонна інформаційно-довідкова служба податкових органів.
Роботу цієї служби можна розглядати як елемент необхідного зворотного зв'язку платників з податковими та законодавчими органами, оскільки аналіз питань, які надходять, дає змогу вносити пропозиції про зміну податкового законодавства у разі, якщо допускається його неоднозначне тлумачення. Крім того, аналіз найактуальніших питань дає змогу їх вирішити своєчасно, проінформувати про них усіх інших платників податків на сторінках засобів масової інформації.
На виконання наказу ДПА України від 9 жовтня 2000 року №525 "Про вдосконалення діяльності підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства" розроблена концепція побудови телефонної інформаційно-довідкової служби податкових органів України.
Метою розробки концепції є визначення основних завдань функціонування телефонної інформаційно-довідкової служби, організаційних заходів по її створенню, уніфікації апаратно-програмного забезпечення, шляхів матеріально-технічного та кадрового забезпечення її діяльності.
До основних аргументів, що свідчать на користь необхідності існування телефонної інформаційної-довідкової служби, можна віднести:
- наявність попиту платників податків на подібну послугу;
- відносну дешевизну утримання служби в порівнянні з іншими видами обслуговування платників податків;
- охоплення великої аудиторії платників податків відносно незначною чисельністю працівників податкових органів;
- оперативність доведення податкової інформації, необхідної платнику податків;
- можливість для платника податків отримати необхідну податкову інформацію зі свого робочого місця;
- найдешевший вид послуг для платника податків;
- існування подібних послуг в податкових службах більшості економічно розвинених країн.
Основними завданнями телефонної інформаційно-довідкової служби на першому етапі розвитку є:
- надання довідок з питань організації роботи податкового органу;
- надання інформації з питань оподаткування безпосередньо силами служби;
на другому етапі розвитку із залучення фахівців галузевих підрозділів податкового органу (додатково до завдань першого етапу):
- надання консультацій з питань оподаткування.
Принципи організації телефонної інформаційно-довідкової служби
Телефонна інформаційно-довідкова служба створюється в складі державних податкових інспекцій в містах-обласних центрах, містах Києві та Севастополі. В регіонах, де створені офіси великих платників податків - в державних податкових адміністраціях. Телефонна інформаційно-довідкова служба м. Києва повинна надавати послуги і платникам всієї Київської області, в зв'язку з чим в Київській області вона не створюється.
Послуги телефонної інформаційно-довідкової служби для платників податків є безкоштовними. Користувач оплачує лише вартість послуг зв'язку телефонної компанії.
Телефонна інформаційно-довідкова служба повинна працювати 6 робочих днів на тиждень (бажаний час роботи з 8-ї години ранку до 20-ї години вечора; робота автовідповідачів - цілодобово).
Робочий час працівників телефонної інформаційно-довідкової служби не повинен перевищувати 4-6 годин в день, що передбачає двох трьох змінну роботу служби операторів та диспетчерів. Орієнтоване максимальне навантаження на одного працівника служби не повинно бути більше 200 запитань за робочу зміну.
Телефонна інформаційно-довідкова служба повинна забезпечувати мінімальний перелік гарантовано якісної інформації та довідок. До цього переліку відноситься довідки з питань організації роботи податкових органів та інформація з питань оподаткування умовно-постійного характеру.
Інформаційне забезпечення діяльності телефонної інформаційно-довідкової служби повинне складатися з наступних електронних комп'ютерних баз даних:
- законодавчих та нормативно-правових актів з питань оподаткування (до створення власної бази, можливе використання баз даних "Ліга", "Верховна Рада" та інших, що є в розпорядженні податкового органу);
- для надання довідок з питань організації роботи податкових органів (графіки роботи податкових органів та прийому платників їх керівництвом; розташування податкових органів(адреса, маршрути громадського транспорту); телефони посадових осіб податкових органів регіону; графіки роботи громадських приймалень та консультаційних пунктів з адресою їх розташування; графіки проведення семінарів та їх тематика; перелік видань податкової служби та умови їх передплати; порядок прийому звітності, видачі довідок, оскарження дій податкових органів, отримання ідентифікаційних номерів, реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, касових апаратів та приміщення де це здійснюється; інформація про сайти податкових органів в Інтернеті; інші питання організації роботи);
- з питань оподаткування умовно-постійного характеру з урахування особливостей регіону (перелік податків, платежів та зборів, які повинен сплачувати платник податків; банківські реквізити рахунків, на які вони сплачуються; терміни їх сплати та подачі звітності; обсяг податкової звітності, кримінальна, фінансова та адміністративна відповідальність платника податків за порушення податкового законодавства; перелік основних законодавчих та нормативно-правових актів щодо оподаткування; інформація про зміни та нові прийняті законодавчі акти; інформація про аудиторські, консалтингові, адвокатські фірми, громадські об'єднання підприємців, що здійснюють свою діяльність в сфері оподаткування; інша подібна інформація);
- відповідей, що формується на підставі найбільш поширених запитів платників податків (створюється, як допоміжна база з відповідей систематизованих в розрізі податків на одні і ті ж самі питання, якими найчастіше звертаються платники податків до служби).
Для підтримання комп'ютерних баз даних в актуальному необхідно в кожному податковому органі, що матиме телефонну інформаційно-довідкову службу розробити систему систематичного їх оновлення, для чого налагоджується чітка взаємодія з галузевими управліннями (відділами) податкового органу та підпорядкованих податкових органів.
Етапи розвитку телефонної інформаційно-довідкової служби
Створення телефонної інформаційно-довідкової служби податкових органів передбачається провести в три етапи:
Перший етап - 2002 - 2004 роки
На

 
 

Цікаве

Загрузка...