WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Форми консультаційної роботи органів ДПС - Реферат

Форми консультаційної роботи органів ДПС - Реферат


Реферат на тему:
Форми консультаційної роботи органів ДПС
План
1. Проведення консультацій з платниками податків
2. Консультації під час особистого прийому платників податків
1. Проведення консультацій з платниками податків
На Всеукраїнській нараді керівників податкової служби України особлива увага приділялась вдосконаленню роботи з платниками податків, було наголошено на необхідності змінити каральну функцію податкових органів на надання консультативної допомоги платникам податків, переорієнтуванні податкових інспекторів на профілактичну роботу.
Термін консультація (з лат consultatio - звертання за порадою) використовується в декількох значеннях:
1) порада, тлумачення, які дає спеціаліст;
2) форма навчання з метою розширення і поглиблення знань;
3) нарада фахівців з якого-небудь питання;
4) установа, що організує надання порад спеціалістами з певних питань.
[С.551].
До періоду стабілізації податкового законодавства пересічний платник податків у першу чергу потребує консультаційної допомоги, а не штрафних санкцій.
Міжнародний досвід та характер послуг аудиторських і юридичних фірм, що діють сьогодні в Україні, свідчать, що податкова консультація - це методична та практична допомога платнику податків при виконанні ним податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами щодо податків і зборів (обов'язкових платежів), а також при всіх процедурах, що виникають у процесі податкових відносин (нарпахування та сплата платежів, пені, штрафних санкцій, оскарження дій контролюючих органів тощо) [с.].
Податковою адміністрацією мають вишукуватися шляхи вдосконалення процесу спілкування з платниками податків, максимально спрощуватися форми податкових декларацій. Ці форми повинні супроводжуватися належними пояснювальними інформативними документами з метою роз'яснення процедури звітування. Проте самі платники податків мають бути відповідальними за надання органам ДПС інформації. Це має робитися для того, щоб не виникало конфлікту інтересів між платниками податків та податківцями.
Вчасна й оперативна консультаційна робота підвищує обізнаність платників податків, поглиблює їх знання податкового законодавства, зменшує кількість конфліктних ситуацій, сприяє налагодженню цивілізованих партнерських відносин між органами влади, контролюючими органами та платниками податків.
Особа, що проводить консультацію, повинна добре розумітися на податковому законодавстві, мати певний рівень освіти, бути обізнаною з принципами бухгалтерського обліку. Крім того, вона має володіти культурою мовлення, знати психологію спілкування в різних ситуаціях.
У податкових органах усіх рівнів функціонують підрозділи по роз'ясненню податкового законодавства або призначений фахівець, що займається цією роботою. Саме ці підрозділи за своїми функціональними обов'язками щодня приймають платників податків, надають їм консультації, проводять семінари з питань оподаткування, підтримують у належному стані інформаційні стенди в приміщенні податкового органу.
2. Консультації під час особистого прийому платників податків
Керуючись Конституцією України та Законом України від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР "Про звернення громадян", державні податкові органи у своїй практиченій діяльності велике значення приділяють правовому забезпеченню прав і свобод громадян, їх інтересів, вирішенню нагальних проблем через розгляд заяв, скарг, звернень і пропозицій громадян [].
Звернення платників під час особистого прийому поділяються на три групи: звернення до керівництва податкового органу, до інспекторського складу податкового органу і звернення платників до консультаційних пунктів податкової служби.
Звернення платника податків до керівництва здійснюється, як правило, через громадську приймальню.
При звертанні платників податків безпосередньо до податкового органу їх прийом проводиться спеціалістом підрозділу по роз'ясненню податкового законодавства у спеціально обладнаних для цього приміщеннях. Вони мають бути розміщені у легкодоступних місцях (як правило, на перших поверхах); із спрощенням пропуску; дотриманням спеціальних умов охорони. У таких приміщеннях повинні бути інформаційні матеріали на податкову тематику, копіювальна техніка, повинні бути обладнані пункти реалізації бланків податкової, бухгалтерської звітності та спеціальної літератури.
У разі необхідності працівники підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства можуть запросити спеціалістів галузевих відділів. Час консультування одного платника податків не обмежується. Режим роботи під час такого прийому відповідає режиму роботи податкового органу.
Податкова служба зацікавлена у створенні розгалуженої мережі консультаційних підрозділів з інформування та роз'яснення податкового законодавства. Нині їх нараховується 470. Практично кожна із 668 інспекцій надає платникам податків комплекс консультаційних послуг. За ініціативи і підтримки податківців постійно працюють 1600 консультаційних пунктів, які пропонують інформаційний сервіс на ринках, у місцях оптової торгівлі, у приміщеннях органів місцевої влади, у невеликих населених пунктах, де немає офісів податкової служби, тощо. До того ж, розгалужена мережа філії редакції журналу "Вісник податкової служби України" надає кваліфіковану допомогу платникам з питань податкового і бухгалтерського обліку.
Існують також альтернативні послуги населенню з питань застосування податкового законодавства, які пропонуються місцевими відділеннями Асоціації платників податків.
Указом Президента України "Про заходи щодо забезпечення підтримки та дальшого розвитку підприємницької діяльності" від 15 липня 2000 року № 906 передбачено створити в усіх регіонах консультаційні центри та служби з питань застосування податкового законодавства.
Створення Центрів сприятиме якісному вирішенню питань формування податкової культури населенння, роз'ясненню податкової політики держави та чинного законодавства, інформуванню та навчанню платників податків щодо застосування нормативно-правових документів.
Державна податкова адміністрація України пропонує органам місцевої влади не обмежуватися, створюючи консультаційні центри для платників податків, функціями, спрямованими тільки на надання податкових консультацій. Варто їх розширити і надавати весь комплекс послуг, необхідних для створення та діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, у першу чергу малого та середнього бізнесу - тобто створити Центри підтримки підприємницької діяльності.
Планується організація їх роботи за дев'ятьма напрямами і відповідно до них - формування структури:
1) надання послуг з реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, тобто вирішення всіх питань, пов'язаних із заснуванням підприємства - складання засновницьких, статутних документів, реєстрація в органах місцевої влади, у тому числі й податковій інспекції, Пенсійному фонді, органах статистики та інших, отримання ліцензій, патентів тапроведення інших процедур, необхідних для початку здійснення підприємницької діяльності;
2) надання консультацій з податкового, митного, трудового та пенсійного законодавства, вирішення юридичних питань та питань

 
 

Цікаве

Загрузка...