WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Соціальна реклама на податкову тематику - Реферат

Соціальна реклама на податкову тематику - Реферат


Реферат на тему:
Соціальна реклама на податкову тематику
Реклама логічно представляє собою складову частину формування авторитету установи, організації, підприємства.
"Реклама [фр. Reklame, лат. Reklamare - викрикувати] -
1) інформація про товари, різноманітні види послуг тощо, покликана стимулювати попит на ці товари, послуги;
2) розповсюдження інформації про когось або про щось з метою створення популярності - так словник іншомовних слів трактує значення цього терміна" [,с.794].
У Законі України "Про рекламу" подається дещо звужене тлумачення реклами: "Реклама - це спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі і в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого прибутку" [с. 7-18].
Традиційно використовувалась комерційна реклама з метою активізації й прискорення реалізації товарів. Але починаючи з 1936 року, американська фірма "Уорнер і Суізі" першою розгорнула рекламну кампанію, мета якої полягала в підкресленні могутності Америки як держави, значення американського підприємства для майбутньої держави. Такі ж дії фірмою здійснювалися і після другої світової війни, заклавши тим самим основи унікального типу реклами - реклами іміджу, а не продукції. З часом цей напрям реклами отримав різні назви - інституційна реклама, реклама іміджу, реклама служіння державі, паблік рілейшнз реклама, престижна реклама".
Організації, що добре розуміються на особливостях сучасної цивілізації, починають розуміти переваги орієнтації на тривалі соціальні взаємозв'язки із громадськістю. У такій рекламі мають потребу не лише фірми - товаровиробники, а й інші структури, державні органи.
У статті 11 Закону України "Про рекламу" така діяльність щодо інформування й переконання населення називається "соціальною рекламною інформацією", тобто соціальною рекламою, під якою розуміється інформування державних органів з питань здорового способу життя, охорони здоров'я, охорони природи, збереження енергоресурсів, профілактики правопорушень, соціального захисту та безпеки населення, яке не має комерційного характеру [с. 7-18].
Мета соціальної реклами - це втілення системи заходів спрямованих на зміну ставлення громадськості до якоїсь проблеми, а в майбутньому - на формування нових соціальних цінностей. У нашому випадку - це зміна ставлення населення до оплати податків і до власне податкової служби, це формування привабливого іміджу. Цей вид реклами найскладніший з усіх. Він звичайно пов'язується із значною громадською діяльністю служби. Необхідно добитися, щоб ДПС вважали "хорошим, повноцінним членом суспільства", щоб населення знало, що вона приносить країні велику користь.
Соціальна реклама покликана задовольняти запити громадськості, і цим вона суттєво відрізняється від пропаганди й комерційної реклами, які переважно слугують лише інтересам рекламодавців.
В соціальній рекламі, за цим же законом, не повинні вказуватися конкретні марки товарів і послуг, вона здійснюється на безкорисній основі.
Досягти цього можна лише завдяки системі продуманих, виважених заходів, спрямованих на налагодження конструктивних зв'язків із громадськістю, просвітницької діяльності серед населення.
Однією із форм або складових такої діяльності може бути своєрідна рекламна діяльність.
Розповсюджувачі реклами, діяльність яких повністю або частково фінансується за рахунок державного бюджету, повинні розміщувати соціальну рекламну інформацію державних органів безкоштовно в обсязі не менше ніж 5% ефірного часу (друкованої площі), відведеного для реклами.
Органами державної податкової служби соціальна реклама широко використовується для доведення до кожного платника податків соціального значення податків, для стимулювання їх добровільної оплати.
Нині завдання формування позитивної репутації (або іміджу) служби стає особливо актуальним. Зрозуміло , що важко розраховувати податківцям на "всенародну любов", тому що це неможливо все через саму суть їх професійних завдань, але необхідно й можна пом'якшити загальне негативне сприйняття широкими масами через переконання їх у соціальній значущості діяльності, через чітке формування своїх інтересів, нарешті через налагодження співпраці заради загальнодержавних, загальнонародних інтересів. Соціальна реклама на податкову тематику якраз і спрямована на усвідомлення платником податків значення податків для держави, і для себе особисто.
Особливими перевагами рекламної соціальної діяльності як напряму масово-роз'яснювальної роботи можна вважати:
1) широке охоплення аудиторії;
2) достовірність;
3) багатство використовуваних форм;
4) ефектність.
Питаннями соціальної реклами податкової служби України почала займатися з 1999 року.
До напрямів соціальної реклами на податкову тематику можна віднести:
1) розробку ідеологічного спрямування соціальної реклами;
2) створення та розміщення зовнішньої реклами;
3) створення й поширення реклами в ЗМІ та друкованої реклами;
4) рекламу в електронних ЗМІ.
Зупинимося на окремих типах і особливостях рекламної діяльності.
Перші спроби класифікувати рекламні засоби були зроблені ще на початку ХХ століття, однак до цього часу єдиної класифікації рекламних засобів немає. Різні класифікації розрізняються основними критеріями, за якими засоби реклами діляться на групи, підгрупи і види. Розглянемо деякі з тих, що використовуються державною податковою службою.
Соціальна радіо- й телереклама
Соціальна радіо- й телереклама на податкову тематику - чи не наймасовіший за охопленням платників податків вид реклами.
Як не дивно, розвиток соціальної реклами на податкову тематику почався із найскладнішого і дорогого виду реклами - телевізійної. Вже починаючи з 1999 року, за фінансової підтримки редакції журналу "Вісник податкової служби України" практично кожного кварталу виготовлялося й виходило в середньому 5 відеороликів на податкову тематику. Відеоролики демонструвалися не лише на центральних каналах телебачення, а й практично кожною телестудією України, включаючи й кабельне телебачення. Так, у 2000 році ролики демонструвалися понад 52 тисячі разів на всій території України.
Зважаючи на неагресивний характер сюжетів відеороликів соціальної реклами на податкову тематику, за даними опитувань, населення ставиться до них прихильно, відзначається доброзичливий та

 
 

Цікаве

Загрузка...