WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат

Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат

податків є семінари, які дістали назву загальнодержавних. Ці семінари проводяться у регіонах України (для платників 4-5 областей) щоквартально. Основною тематикою таких семінарів є порядок застосування норм податкового законодавства.
Їх проведення покладено на начальників провідних управлінь ДПА України. Такий вид семінару розрахований на широку аудиторію.
На початку кожного року до відома платників податків доводиться графікпроведення семінарів через всі існуючі місцеві засоби масової інформації, а зведений графік - через обласні періодичні друковані видання. Ці графіки ніколи не змінюються.
Крім цього, податкові органи організують роботу з окремими групами керівників новостворених підприємств. На таких семінарах платників податків знайомлять не тільки із організаційною роботою (куди, коли і як здавати звіти), але проводять і практичні заняття по заповненню форм звітності, знайомлять з тими працівниками податкової інспекції, з якими їм найчастіше доведеться працювати, видають пам'ятки про порядок взаємовідносин платників податків із податковими органами.
Однією з форм проведення семінарів, які повинні стати обов'язковими для працівників податкових органів, є регулярні семінари для працівників окремих галузей народного господарства, на яких крім загальних питань оподаткування, особлива увага повинна приділятися особливостям оподаткування в тій чи іншій галузі.
Практикується проведення ефективних семінарів ДПС з іншими державними та громадськими структурами. Зокрема, у м. Яремчі (2000 р.) відбувся спільний семінар Асоціації платників податків та органів ДПС під девізом "Співпраця податкових органів та асоціації платників податків - шлях до створення умов для добровільної оплати податків".
Особливо часто податківцям у своїй діяльності доводиться співпрацювати з бухгалтерами підприємств різних форм власності, фірм. Освічений бухгалтер - надійний партнер податківця. Через це працівники податкових органів спрямовують зусилля на навчання саме представників цієї професії.
Цікавою формою такої освітньої діяльності стали міні - семінари, значний досвід проведення яких накопичений у Вінницькій області.
Підрозділи по роботі з платниками податків, тісно співпрацюючи з управліннями і відділами аудиту, постійно отримують інформацію про основні порушення чинного законодавства. Місцем проведення міні - семінару нерідко визначається підприємство, що має суттєві порушення. Працівники зазначених підрозділів виїздять на такі підприємства у зручний для обох сторін час; проводять навчання працівників фінансової служби підприємства з різних питань оподаткування. (Вінничина: деякі аспекти організації роботи з платниками податків.).
Методологія проведення семінарів
Підготовка семінару
Підготовка до проведення семінару починається із складання підрозділами масово-роз'яснювальної роботи плану.
На рівні Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі складається спільний квартальний план проведення семінарів з урахуванням планів Державних податкових інспекцій регіону.
Семінари можуть бути платними або безкоштовними. Співвідношення таких семінарів визначається за домовленістю.
Керівник підрозділу масово-роз'яснювальної роботи складає план безкоштовних семінарів. Цей план доповнюється переліком семінарів на платній основі, які пропонує філія журналу "Вісник податкової служби України".
Теми платних та безкоштовних семінарів не повинні дублюватися, у крайніх випадках одна і та ж тема повинна спочатку розглядатися на платному семінарі, а вже потім на безкоштовному. Семінари можуть поділятися на загальні, тематичні, актуальні.
Загальні семінари проводяться для широкого кола платників податків незалежно від галузевої ознаки або від їх категорії, мають інформаційний характер з системи оподаткування та проводяться циклічно протягом року.
Тематичні семінари присвячені одній конкретній темі і носять навчальний характер.
Актуальні семінари проводяться з метою термінового впровадження нових законодавчих або нормативно-правових актів.
При виборі теми семінару рекомендується враховувати: категорію запрошених на семінар платників податків (наприклад: банки, неприбуткові організації, нерезиденти); галузеву специфіку підприємств (наприклад: страхові компанії, промислові, торговельні та сільськогосподарські підприємства); окремо рекомендується збирати новостворені підприємства та великих платників податків регіонів; основні види податків; типові питання, які надходять до податкової служби або до редакції журналу "Вісник податкової служби України".
При розподілі обов'язків податковою службою забезпечується :
- склад доповідачів;
- проведення аналізу запитань, а також підсумків анкетування, якщо це мало місце на семінарі;
- публікація в засобах масової інформації відповідей на ті питання, що є актуальними для широкого кола платників податків;
Для кращого сприйняття аудиторією інформації рекомендується використовувати наочність: схеми, таблиці, діаграми, слайди тощо.
Питання від слухачів доцільно приймати у письмовому вигляді, для чого встановлюються відповідні скриньки. Сортування запитів здійснюється фахівцями податкових органів.
Філіями журналу "Вісник податкової служби України" вирішуються такі організаційні питання:
- оренда приміщення для проведення семінару;
- оголошення про проведення семінару в засобах масової інформації та на стендах податкових інспекцій, запрошення або розповсюдження білетів, якщо семінар платний;
- забезпечення роботи в орендованому для семінару приміщенні допоміжних служб (гардероб, зв'язок, буфет тощо);
- продаж або безкоштовне розповсюдження своєї друкованої продукції;
- забезпечення учасників семінарів необхідним обсягом методичної, інформаційно-довідкової літератури та бланками податкової звітності;
- проведення планового анкетування слухачів семінару з різних питань (результати анкетування слід використовувати у подальшому формуванні тем проведення семінарів);
Вкрай необхідно організувати висвітлення семінару представниками преси, яких доцільно запросити для участі у семінарі; забезпечити його зйомку на плівку. Ці фрагменти потім з успіхом можна викоритовувати під час проведення інших форм навчальної діяльності з платниками податків.
Нині платникам податків важко відстежувати все нове, що з'являється в податковому законодавстві, тому їм треба допомогати в цьому. Головне в таких семінарах - спілкування платників податків з податківцями та можливість вчасно отримати кваліфіковану відповідь на конкретне запитання.
Проведення активної масово-роз'ясннювальної роботи, навчання як платників податків, так і працівників податкових органів

 
 

Цікаве

Загрузка...