WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат

Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат

органу.
Ділова гра. Ділова гра застосовується для учнів усіх вікових категорій або студеентів і має мету - закріплення викладеного на лекції матеріалу.
Ця форма роботи дозволяє учню не тільки засвоїти отримануінформацію, а й на практиці відпрацювати ту чи іншу ситуацію, самостійно вирішити всі питання, які в ній виникли. Наприклад: ділова гра "Я декларую свої доходи", "Як обчислити податок".
Після закінчення кожної гри викладач разом з учнями аналізує правильність поведінки кожного з учасників гри, доповнює їх відповіді, надає корисні рекомендації щодо окремої ситуації.
Впровадження податкової тематики при викладанні інших дисциплін. За домовленістю з директором та викладачами учбового закладу працівники підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства органів державної податкової служби залучаються до розробки текстів диктантів, переказів, задач, вправ тощо з метою представлення в них податкової тематики.
Тексти повинні нести інформацію, яка пояснює та розкриває суть податкової політики держави, надає найпростішу інфомацію про податкову систему України та діяльність органів державної податкової служби, порядок оволодіння молоді професією податкового інспектора або співробітника податкової міліції.
Брейн-ринг на податкову тематику. Брейн-ринг проводиться з метою поглиблення знань школярів щодо ролі, місця і значення податків в житті суспільства. Він дає можливість в ігровій формі довести до учнів навчальних закладів основи оподаткування в Україні, інформацію про види податків, найважливіші економічні поняття, сприяє розширенню кругозору учнів, виконує майбутніх законослухняних платників податків.
Учасники брейн-рингу - учні 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, студенти початкових курсів ВНЗ як економічного, так і неекономічного профілю.
Організаторами брейн-рингу можуть виступити місцевий орган державної податкової служби, місцевий відділ освіти, адміністрація відповідного навчального закладу.
До участі в заході можуть залучатися представники ЗМІ, філії журналу "Вісник податкової служби України", спонсори.
Проведенню брейн-рингу передує проведення податківцями та вчителями курсу лекцій, на основі яких потім будується гра. Учні самостійно вивчають рекомендовану літературу з відповідної тематики.
Конференція з питань оподаткування. Конференція в даному випадку являє собою збори представників шкіл або вищих та середніх спеціальних учбових закладів та обговорення ними певної проблеми податкової політики або податкового законодавства.
Мета проведення конференції - пошук нових шляхів та свіжих ідей удосконалення податкової політики та системи збирання податків, поглиблення знань молоді з питань оподаткування, залучення її до вирішення проблемних питань.
На конференцію доцільно запросити представників засобів масової інформації для висвітлення цієї події.
Нині в школах введено викладання факультативного курсу "Моя економіка" з розділом про податкову систему та її історію.
Після вивчення курсу про податкову систему та її органи доцільно проводити Дні відчинених дверей у податкових інспекціях, де школярі будуть знайомитися із структурою та формами роботи податкових служб.
Проведення Дня відчинених дверей (екскурсії). У визначений день та час працівники підрозділу по роз'ясненню податкового законодавства зустрічають учнів або студентів у фойє відповідного податкового органу.
Під час проведення зустрічі учнів та студентів ознайомлюють з історією створення та розвитком державної податкової служби України, функціями та завданнями структурних підрозділів податкового органу, організацією робочого процесу його основних підрозділів.
Після ознайомлення з порядком роботи податкового органу проводиться обмін враженнями, працівники відповідають на запитання молоді. Старшокласникам повідомляють про навчальні заклади, які готують спеціалістів для роботи в органах державної податкової служби.
На завершення зустрічі можна запропонувати відвідувачам відповісти на питання розробленої податковим органом анкети.
Анкетування. З метою виявлення зацікавленості старшокласників питаннями податкового законодавства, вивчення їх громадської позиції, визначення основних напрямків роботи з молоддю та тем лекцій, які найбільш цікаві для неї, пропонується використовувати в роботі із школярами та студентами анкетування.
Анкетування найбільш зручно проводити під час лекції в учбовому закладі, проведення Дня відкритих дверей в органі державної податкової служби, брейн-рингу за участю уболівальників тощо.
Особливу увагу також у навчальній роз'яснювальній роботі слід приділяти розміщенню на телебаченні і радіо спеціальних передач з питань роз'яснення податкового законодавства. Основною метою цих заходів є отримання населенням необхідних елементарних знань з оподаткування. І таким чином - формування у населення розуміння важливості для держави дисциплінованих платників податків.
Велике значення для розуміння населенням ролі і завдань податкової служби мають виступи працівників податкових органів в засобах масової інформації з матеріалами, в яких розповідається про повсякденну роботу податкової служби, про методи і результати їх роботи. Це створює позитивний імідж служб, формує у населення повагу до працівників податкових органів.
Навчання платників податків.
Найбільш важливими напрямами роботи підрозділів роботи з платниками податків є їх навчання. Серед основних форм навчальної роботи слід назвати:
1) розробку методичних рекомендацій з організації процесу навчання платників податків;
2) визначення щоквартальної тематики загальнодержавних семінарів і пріоритетних напрямів роботи з платниками податків;
3) розробку та тиражування текстів лекцій з найбільш актуальних питань при проведенні загальнодержавних семінарів, а також семінарів з конкретної тематики;
4) створення автоматизованих допоміжних систем роботи з платниками податків (автовідповідачі, комп'ютерні довідники тощо);
5) проведення адаптації законодавчих і нормативних актів у спрощених варіантах (графічному, табличному, ілюстрованому) для проведення масово-роз'яснювальної роботи з конкретними категоріями платників податків.
Найважливішою і найбільш доступною формою навчальної роботи є семінари.
Метою проведення семінарів є своєчасне доведення до платників податків актуальної інформації щодо змін діючого податкового законодавства.
Семінари проводяться за участю провідних фахівців органів державної податкової служби, філій журналу "Вісник податкової служби України". До семінарів можуть залучатися фахівці з інших організацій.
Для проведення семінарів застосовуються різні форми їх організації.
Основними і найбільш прийнятними для платників

 
 

Цікаве

Загрузка...