WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат

Формування високої податкової культури та навчання населення - Реферат


Реферат на тему:
Формування високої податкової культури та навчання населення
Податки і збори (обов'язкові платежі) скрізь і завжди сплачують без задоволення і збирати їх повністю ніколи не вдається. Однак у розвинутих країнах уже знайдені досить ефективні методи вирішення цих проблем. В основі їх - досягнення розумної збалансованості у взаємовідносинах між державою та платниками податків.
З огляду на це в Україні виникла необхідність розробки податкової системи, побудованої на новому рівні зацікавленості та відповідальності сторін податкових відносин. Саме це зробить масове ухилення від сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) неможливим. При цьому мова йде не лише про те, щоб збирати усе, що належить державі, а й навчитись переконувати платників податків у необхіднсті виконання ними свого громадянського обов'язку.
Однією із складових цієї системи повинна стати довгострокова, розрахована на п'ять років, Програма формування високої податкової культури населення та підтримки зусиль органів державної податкової служби, спрямованих на наповнення доходної частини бюджетів і державних цільових фондів, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.99 №636.
Основний напрям Програми визначає необхідність налагодження партнерства між державою і платниками податків, проте такі негативні явища, як нестабільність законодавчої бази, низька обізнаність населення з питань оподаткування не сприяють взаєморозумінню між державою і платниками податків. Вирішення цього завдання потребує підготовки об'єктивних передумов і пов'язане з ефективністю податкової політики держави, що має позначитися на формах і методах організації роботи органів державної податкової служби.
Проведення цілеспрямованої постійної діяльності для досягнення "податкової грамотності" населення передбачає:
- формування суспільної думки про необхідність повної і чесної сплати податків як виконання свого громадянського обов'язку;
- проведення опитування серед населення для визначення рівня обізнаності про податкову систему;
- розміщення на телебаченні і радіо навчальних передач з питань податкової політики держави і податкового законодавства;
- підготовка та розміщення в засобах масової інформації статей і виступів працівників податкової служби з питань оподаткування;
- проведення регулярних зустрічей спеціалістів податкових служб з працівниками підприємств та суспільними організаціями;
- проведення системної роботи серед потенційних платників податків
- в навчальних закладах середньої та вищої школи.
Сучасна ринкова економіка потребує переходу до системного навчання населення, яке перш за все повинно починатися з навчання податкової грамотності дітей за спеціальними програмами .
В Україні останнім часом цьому приділяється значна увага. Так, за підтримки Уряду податковою адміністрацією України спільно з Міністерством освіти і науки розробляється оригінальна навчальна програма "Основи податкових знань" для учнів загальноосвітніх шкіл. Програма буде складатися із трьох навчальних циклів: для учнів початкових класів; середніх та старших класів; методичних посібників для вчителів.
Виховання дітей старших груп дошкільних закладів та початкових класів шкіл повинно починатися з розповідей дітям про податки (для чого їх треба сплачувати, за рахунок яких коштів будуються дитячі садки та школи, отримують заробітну плату вчителі, лікарі, військові, міліція та космонавти тощо).
Кольорові ілюстровані книжки казок, книжки-розмальовки, конкурси малюнків, ділові ігри повинні стати основним інструментом у формуванні дітей цього віку початкових знань про податкову систему країни.
На базі отриманих початкових знань від вихователів і вчителів з дітьми старших класів працівниками податкових органів повинна проводитися систематична виховна і роз'яснювальна робота у вигляді тематичних семінарів та лекцій на податкову тематику, ділових ігор, тренінгів, брейн-рингів, КВК тощо.
На основі вивчення досвіду застосування податковими органами України прийнятних для учнів та студентів форм роботи по впровадженню елементарних податкових знань ДПА України підготовлені спеціальні рекомендації щодо їх впровадження. Охарактеризуємо коротко деякі з форм навчальної роботи.
Ознайомчі лекції для молоді 15-17 років. За письмовою домовленістю з регіональними та місцевими органами освіти в старших класах загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, а також на початкових курсах вищих учбових закладів проводяться одна або кілька ознайомчих лекцій на рік. Фахівці підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства відвідують учбові заклади за встановленим та погодженим з органами освіти графіком.
Орієнтовні теми ознайомчих лекцій:
1. Сплата податків - конституційний обов'язок кожного громадянина України.
2. Податкова система України.
3. Права та обов'язки платників податків в Україні.
4. Основні види податків в Україні.
5. Податковий кодекс - економічна конституція держави.
Практичне заняття. Практичне заняття має на меті сформувати в укчнів практичні навички застосування податвкового законодавства та спілкування з органами ДПС в межах необхідного мінімуму. Доцільно провести практичне заняття на одну із тем: "Заповнення декларації про доходи, отримані громадянином за рік", "Порядок заповнення бізнесменом, який розпочинає господарську діяльність, документів, пов'язаних із сплатою податків".
Написання реферату. З метою вивчення рівня засвоєння учнями (студентами) матеріалу, викладеного на лекціях і практичних заняттях, застосовується така форма роботи як написання реферату.
Реферат є коротким викладенням в письмовій формі окремого питання з пройденого матеріалу щодо основ податкової політики та податкового законодавства.
Колоквіум. В перекладі з латинської мови термін "колоквіум" означає співбесіду і є однією з активних форм навчання.
Проведення його сприяє підвищенню податкової культури підростаючого покоління, знайомить його із світовим досвідом в цій області, готує молодь для вступу в доросле життя.
В одній із шкіл, або декількох одразу з учнями старших класів, бажано випускних, протягом місяця для ознайомлення з основами оподаткування в Україні проводиться курс лекцій на податкову тематику.
Крім цього, учні знайомляться з рекомендованою податковим органом літературою, зокрема з журналом "Вісник податкової служби України", де в статтях було розглянуто системи оподаткування різних країн світу.
Після закінчення підготовчого етапу, учням пропонується самостійно обрати тему з оподаткування, проробити її та зробити доповідь на 10-15 хвилин на колоквіумі.
Колоквіум проводиться викладачами учбового закладу та фахівцями податкового

 
 

Цікаве

Загрузка...