WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

засобів масової інформації, терміни їх розгляду, відмова та відстрочка задоволення тощо визначаються Законом України "Про інформацію". При цьому слід керуватися статтями 32-37 Закону України "Про інформацію".
Під інформаційним запитом щодо доступу до офіційних документів розуміється звернення з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами. Запит може бути індивідуальним або колективним. Він подається у письмовій формі.
Під запитом щодо надання письмової або усної інформації розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органу державної податкової служби, їх посадових осіб з окремих питань.
У запиті повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові запитувача, документ, письмова або усна інформація, що його цікавить, та адреса, за якою він бажає одержати відповідь.
Органи державної податкової служби, їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.
Термін вивчення запиту на предмет можливості його задоволення не повинен перевищувати десяти кадендарних днів.
Протягом вказаного терміну орган державної податкової служби письмово доводить до відома запитувача, що його запит буде задоволено або що запитуваний документ не підлягає наданню для ознайомлення відповідно до чинного законодавства.
Задоволення запиту здійснюється протягом місяця, якщо інше не передбачено законом.
Аналогічний термін розгляду встановлюється і щодо запиту про надання письмової інформації.
Відповідно до ст. 34 Закону України "Про інформацію" можлива відмова та відстрочка задоволення запиту щодо доступу до офіційних документів.
Відмова в задоволенні запиту доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
У відмові має бути зазначено:
- посадову особу органу державної податкової служби, яка відмовляє у задоволенні запиту;
- дату відмови;
- мотивовану підставу відмови.
Відстрочка задоволення запиту допускається в разі, якщо запитуваний документ не може бути надано для ознайомлення у місячний термін. Повідомлення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
У повідомленні про відстрочку має бути зазначено:
- посадову особу органу державної податкової служби, яка відмовляє у задоволенні запиту у визначений місячний термін;
- дату надсилання або видачі повідомлення про відстрочку;
- причини, з яких запитуваний документ не може бути видано у встановлений законом термін;
- термін, у який буде задоволено запит.
Відмова або відстрочка задоволення запиту щодо надання письмової інформації здійснюються в аналогічному порядку.
Порядок оскарження відмови і відстрочки задоволення запиту щодо доступу до офіційних документів визначено ст. 35 Закону України "Про інформацію".
Слід також зазначити, що згідно із ст.37 Закону України "Про інформацію" не підлягають обов'язковому наданню для ознайомлення за інформаційними запитами офіційні документи, які містять у собі:
- інформацію, визнану у встановленому порядку державною таємницею;
- конфіденційну інформацію;
- інформацію про оперативну, слідчу та іншу роботу у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню тощо;
- інформацію, що стосується особистого життя посадових осіб;
- документи, що становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію (доповідні записки, переписка між підрозділами та інше), якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності органу державної податкової служби, процесом прийняття рішень і передують їх прийняттю;
- інформацію, що не підлягає розголошенню згідно з іншими законодавчими або нормативними актами.
- інформацію фінансових установ, підготовлену для контрольно-фінансових відомств.
Співпраця із радіо, телебаченням.
Важко переоцінити для ДПС формування образу надійної, стабільної структури. Ми переконалися , що особлива роль у цьому відводиться ЗМІ. Зрозуміло, що чим авторитетніші ЗМІ, тим аргументованіше вона доводиться до споживачів, тим сильнішим є її вплив.
Особливим авторитетом і прихильністю у населення у наш час користуються радіо і телебачення.
Згідно із ст. 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", "телерадіорганізації України у своїй діяльності реалізують принципи об'єктивності, достовірності інформації, компетентності, гарантують права кожного громадянина на доступ до інформації, вільне висловлювання своїх поглядів та думок, забезпечення ідеологічного та політичного плюралізму, дотримання професійної етики та загальнолюдських норм моралі".
Радіо характеризується комплексом дійсно унікальних властивостей, що роблять його загальнопоширеним і загальнодоступним. Радіо не вимагає абсолютної уваги, радіоінформацію можна сприймати, займаючись паралельно іншими справами. Дохідливість, простота і в той же час емоційність живого мовлення сприяють популярності радіо.
Можливості радіомовлення широко використовують органи ДПС різних рівнів.
Так, Вінницьким обласним та районним телерадіомовленням організовані регулярні випуски радіопередач "Податковий телетайп", "Діловий орієнтир", "Податковий всеобуч".
На Донецькому обласному радіо організована півгодиннапередача "Люди. Податки. Держава", яка виходить двічі на місяць.
Завоювала прихильність платників податків щотижнева радіопередача "Вісник податкової служби Криму".
Загалом, регіональні податкові органи випускають 31 власну радіопередачу.
Крім роз'яснень з питань податкового законодавства, у випусках цих радіопередач пропонується актуальна інформація з проблем мобілізації коштів до бюджету, погашення неплатежів, а також міркування представників ділових кіл, фахівців податкової служби та підприємців про вдосконалення податкових відносин.
Крім інформаційно-оперативного значення, радіопередачі мають науково-пізнавальний та виховний ефект.
У грудні 2000 року на Першій програмі радіо було розпочато реалізацію спільного проекту Молодіжної редакції Національної радіокомпанії України та прес-служби ДПА у м. Києві - радіопрограми "Партнери". Вже перші її випуски засвідчили, що вона не загубиться у радіоефірі.
Телебачення привертає увагу широкого загалу до обговорення нагальних соціальних проблем, виховує погляди, формує життєву позицію кожного члена суспільства і забезпечує оперативний зворотний зв'язок з багатомільйонною аудиторією.
Сьогодні телебачення стало громадською трибуною, з якої можна відзвітувати перед народом, платниками податків, роз'яснити свою політику, мобілізувати ряди прихильників. Телебачення, як ніякий інший засіб масової інформації, здатне сприяти зміцненню податкової системи в умовах становлення ринкової економіки. Воно повинне відкрито і правдиво подавати економічну, податкову інформацію.
Ефективність розгляду на телебаченні питань податкової сфери зумовлюється, в першу чергу, можливістю залучати до аналізу актуальних проблем представників органів влади, керівників ДПС, провідних економістів, юристів.
Абсолютно очевидно, що інформація про діяльність податкової служби

 
 

Цікаве

Загрузка...