WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

опубліковані нею відомості відповідають дійсності, вона зобов'язана на вимогу заявника опублікувати спростування їх у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації або опублікувати його за власною ініціативою.
Спростування повинно бути набрано тим же шрифтом і поміщено під заголовком "Спростування" на тому ж місці шпальти, де містилося повідомлення, яке спростовується.
Обсяг спростування не може більше ніж удвічі перевищувати обсяг спростовуваного фрагменту опублікованого повідомлення або матеріалу. Забороняється вимагати, щоб спростування було меншим, ніж половина стандартної сторінки машинописного тексту.
Спростування може бути підготовленим у формі відповіді, обсяг якої не перевищує спростовуваного матеріалу. Скорочення чи інші зміни в тексті спростування заявника без його згоди не допускаються.
Редакція може відмовити в публікації спростування тільки в таких випадках:
n спростування суперечить рішенню або вироку суду, які набрали чинності;
n спростування є анонімним;
n спростування порушує положення статті 3 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".
У статті 3 зазначеного вище Закону йдеться про те, що друковані засоби масової інформації не можуть бути використані для поширення відомостей, розголошення яких забороняється ст. 46 Закону України "Про інформацію", закликів до захоплення влади, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі тощо.
Редакція може відмовити в публікації спростування, якщо воно стосується відомостей, які нею вже спростовано, а також у разі, коли спростування надійшло з вимогою заявника опублікувати його пізніше, ніж через рік з дня публікації відомостей, що спростовуються.
Необхідно підкреслити, що редакція зобов'язана в строк, що не перевищує одного місяця з дня надходження вимоги, опублікувати спростування, і письмово повідомити заявника про час публікації спростування у разі затримки або про відмову в його публікації, зазначивши підстави відмови.
Заявник (орган державної податкової служби або його посадова особа) має право оскаржити відмову в публікації спростування або порушення порядку його публікації до суду, який приймає скаргу до розгляду протягом року з дня публікації спростовуваних відомостей.
Оскарження в судовому порядку Відповідно до статті 47 Закону України "Про інформацію" від 02.10.92 № 2657-XII (із змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 06.04.2000 № 1642-III) відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у вчиненні таких порушень, як надання інформації, що не відповідає дійсності, або поширення відомостей, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи.
Позов до суду може бути поданий на автора статті, на друковане видання, на автора статті та друковане видання разом. Підготовку таких позовів до суду здійснює відділ правового забезпечення.
Законом України "Про внесення змін і доповнень до положень законодавчих актів України, що стосуються захисту честі, гідності та ділової репутації громадян і організацій" від 06.05.93 доповнено статтю 7 Цивільного кодексу, яка передбачає захист честі та гідності, ділової репутації.
Вимоги органу державної податкової служби або окремих посадових осіб про спростування опублікованих засобами масової інформації відомостей, що не відповідають дійсності й порочать їх честь і гідність, розглядаються судами й тому разі, коли вони попередньо не зверталися до органів масової інформації про спростування зазначених відомостей.
Спростування може мати місце, коли є такі склади правопорушень:
- опорочено честь, гідність;
- опорочено ділову репутацію;
- завдано шкоди інтересам органу державної податкової служби або його посадових осіб.
У разі, коли відомості або матеріали не тільки не відповідають дійсності, але й завдали шкоди інтересам, честі, гідності чи діловій репутації можливе прийняття рішення суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Слід відзначити, що у разі задовільнення судом позову органу державної податкової служби доцільно організувати брифінг із альтернативними засобами масової інформації, розповсюдити прес-реліз або підготувати відповідну заяву прес-служби.
Варто зауважити, що критичну публікацію, яка містить необ'єктивну інформацію щодо діяльності податкової служби в деяких випадках можна попередити. Головну роль при цьому виконують керівники та інші посадові особи органів державної податкової служби.
Практика свідчить, що коли виникає або вже виникла будь-яка конфліктна ситуація, до відповідного податкового органу (керівника, заступника керівника або іншої посадової особи) може зателефонувати представник друкованого засобу масової інформації з метою отримання необхідної для нього інформації, пояснень тощо.
При цьому необхідно дотримуватися деяких правил, за допомогою яких можна уникнути в подальшому появу необ'єктивної публікації з боку друкованого видання.
В жодному випадку не потрібно висловлювати власну суб'єктивну думку щодо проблеми, яка існує, давати оцінку або робити висновки, коли для цього немає на даний час достатньої інформації. Запитання по телефону можуть також носити й провокаційний характер, тому непідготовленість до них, ухилення від відповіді або надання її неточно також можуть бути використані проти працівників податкових органів.
Керівник податкового органу або інша посадова особа, яка бере на себе відповідальність надати відповідь по телефону представнику друкованого засобу масової інформації, і таким чином відразу висловити позицію органу державноїподаткової служби стосовно проблеми (конфлікту), яка виникла, можуть це зробити тільки у тому разі, коли вони повністю володіють ситуацією, мають вичерпну інформацію та можуть сформулювати зважену відповідь. Коли відсутні ці обставини, слід домовитись по телефону з журналістом про те, що вичерпні відповіді на його запитання будуть обов'язково та оперативно надані, для чого запропонувати йому один із трьох варіантів:
- звернутися до прес-служби органу державної податкової служби;
- підготувати офіційний запит до органу державної податкової служби;
- запросити його приїхати до органу державної податкової служби, де можна детальніше ознайомитися з матеріалами, що стосуються даного конфлікту та отримати необхідні відповіді.
Що необхідно пам'ятати при розгляді запитів від друкованих засобів масової інформації ?
Передусім необхідно відзначити, що відповідно до чинного законодавства запити друкованих засобів масової інформації до державних органів, у тому числі до органів державної податкової служби, поділяються на:
- інформаційні запити щодо доступу до офіційних документів;
- запити щодо надання письмової або усної інформації.
Порядок розгляду інформаційного запиту щодо доступу до офіційних документів і запиту щодо надання письмової або усної інформації для друкованих засобів масової інформації.
Відповідно до статті 35 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" порядок і форма запиту щодо доступу до офіційних документів і запиту щодо надання письмової або усної інформації для друкованих

 
 

Цікаве

Загрузка...