WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

Масово-роз’яснювальна робота - Реферат

загальноінформаційні, фінансово-економічні та інші газети й журнали, які можуть друкувати матеріали з податкової тематики). Відстежені критичні матеріали слід накопичувати для підготовки систематизованого огляду критичних публікацій у засобах масової інформації за минулий тиждень.
У разі, коли відстежений протягом тижня критичний матеріал має невідкладний характер, про нього необхідно терміново повідомити керівника податкового органу.
2. Підготовка інформації для керівництва про можливі причини та джерела виникнення відповідного критичного матеріалу.
Причинами можуть бути: відсутність законодавчої бази або недостатнє висвітлення відповідних питань в податковому законодавстві, некомпетентність окремих працівників органу державної податкової служби, перевищення ними своїх посадових повноважень та інші. Слід також зазначити, що причиною виникнення критичного матеріалу може бути його конкретний замовник, зацікавлений у створенні конфлікту.
Джерелами виникнення критичних публікацій можуть бути: листи до редакцій від юридичних та фізичних осіб, зустрічі журналістів та їх інтерв'ю з посадовими особами органів державної податкової служби, запрошення представників друкованих засобів масової інформації до суб'єктів підприємницької діяльності тощо.
3. Підготовка огляду критичних публікацій у засобах масової інформації за відповідний період (тиждень).
Щотижневий огляд критичних публікацій пропонується складати за наступною формою:
Назва видання, дата та
номер Прізвище
автора та
назва статті Короткий
зміст (анотація)
статті Причини та
джерела
виникнення Заходи щодо
реагування
(пропозиції)
1 2 3 4 5
Що стосується заповнення графи 5 зазначеної таблиці, то основним заходом щодо реагування на критичну публікацію може бути окреме доручення керівника податкового органу відповідним підрозділам або посадовим особам стосовно перевірки фактів, які мали місце у критичній публікації або прийняття інших заходів, спрямованих на вирішення проблеми.
Підготовлений та підписаний огляд критичних публікацій у визначений день подається керівникові органу державної податкової служби, який приймає рішення про необхідність вжиття заходів щодо відповідних критичних матеріалів.
4. Прийняття рішення керівника органу державної податкової служби щодо критичних публікацій.
Керівник органу державної податкової служби стосовно конкретної критичної публікації може приймати рішення про необхідність реагування на таку публікацію з боку податкового органу або залишити її без реагування (застосувати компромісні заходи). Розглянемо детальніше обидва випадки.
Перша ситуація - керівник податкового органу приймає рішення не реагувати на відповідну критичну публікацію.
Рішення керівника податкового органу про нереагування може бути прийнятим у тому разі, коли критична публікація носить явно замовний характер та розрахована для розпалювання конфлікту. При цьому відповідь органу державної податкової служби може негативно вплинути на рішення даної проблеми або проблеми, яка не підтвержена конкретними фактами. Однак при цьому слід обов'язково встановити діалог з головним редактором відповідного видання щодо доцільності опублікування подібних матеріалів. З метою більш зваженого підходу до опублікування матеріалів про проблемні питання у діяльності державної податкової служби запропонувати для розміщення у цьому виданні свій власний матеріал, в якому об'єктивно буде висвітлено відповідне питання діяльності органу державної податкової служби. Редакція газети або журналу повинна зрозуміти, що податкова служба - не джерело проблеми, а ключ до її вирішення.
Друга ситуація - керівник органу державної податкової служби приймає рішення про реагування на відповідну критичну публікацію.
За рішенням керівника податкового органу проводиться, як правило, службове розслідування, в результаті якого:
n підтверджуються факти, які мали місце у критичній публікації;
n не підтверджуються факти, які опубліковані у відповідній статті.
У разі коли факти, що мали місце у критичній публікації, підтверджуються матеріалами службового розслідування, до винних осіб органу державної податкової служби застосовуються міри відповідальності згідно із чинним законодавством, про що повідомляється через засоби масової інформації, які висвітлювали з критичної точки зору їх діяльність.
У разі, коли факти, які були опубліковані у статті, не підтверджуються або проблема, що існує, висвітлена автором статті недостатньо об'єктивно, вживаютьcя заходи впливу на друковане видання, яке розмістило неправильну чи хибну інформацію, або на авторів такої критичної публікації. Такі заходи можуть бути юридичними, тобто такими, які вживаютьcя відповідно до чинного законодавства, або позаюридичними (інформаційними). Керівник податкового органу самостійно вибирає найбільш прийнятний варіант вирішення проблеми.
До позаюридичних заходів реагування на критичні публікації відносяться:
Необхідно підкреслити, що у критичній ситуації все вирішує часовий фактор: слід приймати рішення, незважаючи на невідворотність крайніх строків, і переводити їх в ефективні дії. Водночас така ситуація надає можливість показати всім сильні сторони органу державної податкової служби. При цьому важливим є своєчасне створення плану реагування та підготовка відповідних спеціалістів для його виконання. Робота з мас-медіа є головним напрямком в реалізації поставленої мети. На прес-конференціях або брифінгах обов'язково мають бути присутні перші особи податкових органів. Відсутність їх справляє дуже погане враження. Роль виступаючого вимагає особливої уваги, оскільки його зовнішність, голос, манера говорити будуть впливати на аудиторію.
Слід також відзначити, що деякі кризові ситуації можуть вимагати колосальної напруженості, протікати в досить ворожій ситуації, в рамках агресивно налаштованихопонентів, коли кожний промах може ще і роздуватися до небачених розмірів. За таких обставин неможливо допускати:
- нерішучості, що створює у публіки відчуття некомпетентності й недостатньої підготовленості працівників податкових органів;
- наведення "туману", яке веде до відчуття нечесності й нечутливості;
- ухиляння, яке створює великі проблеми, оскільки ніщо не може замінити правди;
- розпатякування, яке заміняє дію розмовами;
- конфронтацію, яка "підгодовує" конфлікт, не даючи йому згаснути.
Розглянемо юридичні заходи щодо реагування на критичні публікації, які за наслідками перевірки визначені як неправильні, необ'єктивні, хибні, а також з фактами наклепництва або навмисного опорочення ділової репутації керівника та інших посадових осіб органу державної податкової служби.
Спростування інформації
Відповідно до статті 37 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" від 16.11.92 № 2782-XII (із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби, а також їх посадові особи мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ними спростування поширених про податківців відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.
Якщо редакція не має доказів того, що

 
 

Цікаве

Загрузка...