WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Регіональні податки - Реферат

Регіональні податки - Реферат

кіл викликав проект так званих ПДВ-рахунків,на які мали поступати всі кошти, призначені для сплати податку на додану вартість. Уряд передбачав, що кожне підприємство буде мати додатковий спеціальний рахунок для розрахунків по ПДВ з постачальниками і покупцями, а також із бюджетом. Кожна угода купівлі-продажу має оформлятися двома платіжними дорученнями: одним - без ПДВ, другим - з урахуванням ПДВ. Кошти з даного спецрахунку використати з іншою метою неможливо, оскільки їх не можна зачисляти на розрахунковий рахунок або трансформувати в готівку ("обналичивать"). У такий спосіб сподівалися блокувати найбільш поширений метод ухилення від НДС - створення підставних фірм-одноденок, адже тією частиною грошей, що знаходиться на спецрахунку, подібні фірми, щезаючи, скористатися не зможуть. Негативні наслідки даного заходу: підвищення вартості розрахунково-касового обслуговування в банках; збільшення обсягу звітності; іммобілізація частини оборотних коштів підприємств.
ПДВ-рахунки мали за мету забезпечити контроль над сплатою ПДВ, мінімізувати використання незаконних схем відшкодування податку за рахунок бюджету, в результаті чого щорічні втрати бюджету сягають 300 млрд. руб. (близько 10% доходів федерального бюджету). Поки що під тиском підприємницьких кіл запровадження ПДВ-рахунків відкладене, бо воно означало б відволікання з господарського обороту 18% коштів, тобто на рівні чинної ставки ПДВ. Крім того, за оцінками, компанії в намаганні компенсувати втрати підняли б ціна щонайменше на 3-5 %. Разом із тим, - як на доказ того, що в економіці за все треба платити, - відміна НДС-рахунків означає, що уряд на деякий час відмовився від зниження ставки ПДВ. У 2005 р. передбачалося знизити ставку до 16%, у 2006 р. - до 14-15%.
В 2004 р. Вищий арбітражний суд РФ виніс вигідне для багатьох підприємств рішення, згідно якого повернення ПДВ на ввезене в країну промислове обладнання можна вимагати відразу, а не після введення обладнання в експлуатацію.
Суттєві зміни чекають нафтово-газовий бізнес. Справа в тому, що від експорту нафти у федеральний бюджет поступають митні і податкові платежі, в сумі еквівалентні приблизно половині світової ціни нафти, тоді як у Норвегії та Великій Британії держава одержує 70%. Крім того, Міністерство фінансів Росії занепокоєне втратами доходів через необґрунтовані пільги нафтовим компаніям, применшення останніми оподатковуваної бази шляхом внутрішніх трансфертних цін, приховування прибутків, використання оффшорів. Відповідно внесені пропозиції про підвищення податкового навантаження на дану галузь через механізм експортного мита. При рівні світових цін на нафту в інтервалі від 20 до 25 дол. за барель (159 л) мито буде складати 35-45%, при ціні вище 25 дол. - до 65%. Підвищується також базова ставка податку на видобуток нафти з нинішніх 347 руб. до 400 руб. за тону.
В 2003 р. податок на емісію цінних паперів був зменшений із 0,8% до 0,2%. Російських економістів дивує, чому він був збережений взагалі, якщо надходження від даного податку складають тисячні долі доходів бюджету.
Росія намагається поставити господарське життя під суворий електронний контроль. До 2005 р. має бути створена система щомісячної реєстрації в податкових органах вхідних і вихідних рахунків-фактур. Крім того, податкові органи одержують право автоматично списувати з рахунку платника податків штрафи за податкові порушення. Досі для стягнення штрафу податкова інспекція мала діяти через суд. Згідно даної поправки, про терміни оскарження штрафу має турбуватися сам платник, якщо він його пропустить, гроші спишуть у безспірному порядку.
Попри суперечливу комбінацію очікуваних плюсів і мінусів, розглянуті заходи засвідчують досить радикальні наміри російських реформаторів. У основу податкової реформи покладена ідея, що гроші заробляють люди і бізнес, а органи влади лише їх акумулюють і витрачають. Декларована мета податкової реформи: зниження рівня податкових ставок, скорочення кількості податків, скасування більшості пільг, запровадження ринкових засад визначення бази оподаткування. У разі повної реалізації задуманого в найближчі роки в Росії сформується по суті нова національна податкова система.
Проблемно-евристичні питання для самотестування
1. Переконайтесь, що ви впевнено засвоїли зміст ключових понять, інформацію та елементи податків, що відносяться до фінансової історії, сучасної системи оподаткування і податкової політики Російської Федерації: податок на прибуток підприємств і організацій; прибутковий податок із фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизи; податок на майно, що переходе в порядку спадщини або дарування; податок на реалізацію ПММ; цільовий податок на потреби установ освіти; лесная подать; единый налог на вмененный дохід; податок із продаж; податок на майно фізичних осіб.
2. В 16-19 ст. у Росії державні доходи від продажу горілки мали форму так званих "винных откупов". Поясніть фіскально-адміністративні особливості відкупної системи в порівнянні з акцизною. Які соціальні, відчутні дотепер, наслідки мала відкупна система?
3. У 1894 р. у Росії була запроваджена фіскальна монополія на горілку ("казенная продажа питей"). Поясніть її суть та мотиви, якими міг керуватися ініціатор монополії міністр фінансів С.Ю. Вітте.
4. У чому полягає сенс заміни прогресивної шкали оподаткування прибутковим податком на єдину пропорційну ("плоску") ставку?
5. У чому ви вбачаєте сенс заміни процентної (адвалерної) ставки акцизу (на горілку) на тверду (в руб. і коп. з одиниці продукції)? Поясніть.
6. З яких міркувань диференціюють рівень оподаткування майна, що переходе в порядку спадщини або дарування, в залежності від ступеня спорідненості ("черги") спадкоємців?
7. У чому ви вбачаєте переваги і недоліки цільових податків на зразок російського податку на потреби установ народної освіти?
8. Якій системі розподілу податкових надходжень між окремими ланками бюджетної системи ви віддаєте перевагу: закріпленим податкам за певними бюджетами чи податкам, що розподіляються між бюджетами за принципом дольової участі? Поясніть. Яка система прийнята в Росії?
9. Платниками земельного податку є землевласники і землекористувачі, але не орендарі землі. Поясніть.
10. Росія - країна унікально багата природними ресурсами. Деякі економісти пропонують замінити існуючі податки системою ресурсних платежів або навіть єдиним ресурсним податком. Прокоментуйте цю пропозицію, оцініть реальність і наслідки її здійснення.
Література:
1. Александров И.М. Налоговые системы России и зарубежных стран. - М.: Бератор-Пресс, 2002. - С. 175-179.
2. Налоги и налогообложение / Под ред. И.Г. Русаковой, В.А. Кашина. - М.: ЮНИТИ, 2000. - С. 347-392.
3. Налоги и налогообложение / Под ред. М.В. Романовского, О.В. Врублевской. - СПб.: Питер, 2001. - С. 452-456.
4. Тютюрюков Н.Н. Налоговые системы зарубежных стран: Европа и США. - М.: Дашков и Ко, 2002. - С. 92-104.

 
 

Цікаве

Загрузка...