WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Регіональні податки - Реферат

Регіональні податки - Реферат

орендарів. Ставкаподатку в розрахунку на гектар площі призначається місцевими органами влади. Принагідно зауважити, що земельний податок - один із найбільш складних в адмініструванні податків. Складний не стільки для податкової служби, скільки для інших державних відомств, зокрема федеральної служби земельного кадастру, тим, що при розробці норм оподаткування треба враховувати властиву Росії сильну різницю природо-кліматичних умов, а також місцезнаходження та якість земельних ділянок, численні категорії платників. У залежності від даних факторів ставки земельного податку диференційовані. Так, земельна ділянка, розташована в місті й зайнята житловим фондом, підсобним господарством, дачею, гаражем або використовувана для садівництва, городництва, тваринництва оподатковується в межах 6 - 12 коп. за кв. м.
Розподіл надходжень від земельного податку має дольовий характер: у федеральний бюджет поступає 30%, бюджети суб'єктів федерації - 20%, у місцеві бюджети - 50%.
Податком на рекламу оподатковуються підприємства і громадяни, які рекламують через засоби інформації продукцію власного виробництва, а також роботи і послуги. Об'єкт податку - вартість робіт і послуг по виготовленню та розповсюдженню. Ставка податку - 5% вартості (величини) рекламних затрат без податку на додану вартість і акцизів.
Інші місцеві податки та обов'язкові платежі.
Регістровий збір із підприємств; платники - підприємці без створення юридичної особи; ставка - мінімальна місячна оплата праці.
Цільовий податок на утримання житлового фонду та об'єктів соціально культурної сфери сплачують юридичні особи будь-якої форми власності, що здійснюють свою діяльність на території, де введений даний податок, для фінансування вказаних об'єктів. Податкова база - обсяг по реалізації продукції (робіт, послуг) у вигляді виручки від реалізації. Ставку установлюють місцеві органи, але на рівні не вище 1,5% оподатковуваної бази.
Ліцензійний збір за проведення місцевих аукціонів і лотерей та збір за право торгівлі установлюється місцевими властями. Останній справляється в формі оплати разових талонів і тимчасових патентів.
Загалом за російським законодавством місцеві органи влади мають право на запровадження 10 видів податків і цільових зборів у місцеві бюджети.
3. Реформування податкової системи Росії
Оцінюючи сучасну російську податкову систему в цілому, помітно, що в дещо переробленому вигляді численні її риси запозичені з західних країн і в той же час податкова система відображає особливості національної економіки, наприклад, у питаннях оподаткування нафтогазового комплексу.
В Росії продовжується податкова реформа. На початку 2004 р. уряд вніс у Державну думу пакет пропозицій щодо реформування податкової системи протягом 2004-2005 рр. Основні пріоритети реформи: зниження фіскального тиску на платників, скорочення кількості податків, спрощення адміністрування податків, посилення податкового контролю. За головну зміну системи оподаткування вважають зменшення ставки єдиного соціального податку (ЄСП) із 35,6% до 26%, що дозволить корпоративному бізнесу зекономити близько 280 млрд. дол. (~ 10 млрд. дол.). Щоб компенсувати відповідні втрати позабюджетних соціальних фондів, запропоновано, щоб частину ЄСП сплачували не компанії, а їх співробітники. При такій системі наймані працівники мають на добровільній основі відраховувати 4% (з 2008 р. - 8%) заробітку на рахунок нагромаджуваної частини пенсії. По суті такий порядок означає, що фактична ставка податку, за якою оподатковуються доходи, зросте з 13% до 17% (21%).
З 2005 р. намічено знизити рівень оподаткування майна фізичних осіб, основним елементом якого є житло. Максимальна ставка податку на майно складає 2%, фактично в більшості регіонів вона не перевищує 0,5%. Намічено знизити ставку майнового податку до 0,1%, але при умові, що базою оподаткування буде служити не формальна, зазвичай суттєво занижена, інвентаризаційна оцінка, а реальна ринкова вартість квартири чи будинку. В результаті фактична величина податкового зобов'язання зросте в декілька раз.
Запровадження оподаткування в залежності від ринкових цін стримує відсутність методики оцінки житла по ринковій вартості. На випадок, якщо методику такого розрахунку не вдасться розробити, існує альтернативний варіант реформи. Він передбачає установлення мінімальної ставки майнового податку при умові скасування більшості пільг, що може торкнутися будь-якої з існуючих категорій пільговиків: пенсіонерів, колишніх воїнів-афганців, родичів загиблих військовослужбовців, представників творчої богеми (податок не справляється з творчих студій, ательє і майстерень) і навіть садівників (не оподатковуються будівлі площею менше 50 кв. метрів).
Підготовлена концепція закону, згідно якого звільняються від сплати ПДВ агентства по торгівлі нерухомістю (ріелтори), а також фірми-забудовники при укладенні угод на продаж будівель. У такий спосіб юридичні особи урівнюються в правах із фізичними, котрі звільнені від сплати ПДВ.
Згідно прийнятої нової статті Податкового кодексу РФ з 2005 р. менш обтяжливим стає податок на спадщину і дарування. Переглянуто величину сум, на які спадкоємці та обдаровані можуть зменшувати оподатковувану вартість майна. Для спадщини ця сума підвищується з 85 тис. до 200 тис. руб., для дарувань - з 8,5 тис. до 20 тис. руб. Передбачено, що в залежності від степені споріднення ставки податку на спадщину будуть знаходитися в межах від 5 до 9%, а для податку на дарування - 5-13%. Для далеких родичів або спадкоємців, що не є ріднею покійному, ставка даного податку знижується до 13%, тобто за нормою оподаткування спадщина прирівнюється до одержання доходу. Кількість об'єктів спадщини та дарування обмежують трьома позиціями: нерухоме майно, земельні ділянки, транспортні засоби (в тому числі яхти, мотоцикли, трактори). З числа об'єктів оподаткування виключені залишені в спадщину грошова готівка, банківські депозити, цінні папери, ювелірні вироби, предмети антикваріату, що мотивовано неспроможністю контролювати з них сплату податку. Навпаки, не викликає проблем адміністрування тих податкових об'єктів, права власності на які реєструються. При обов'язковому інформуванні податкових інспекцій про нотаріально оформлені договори дарування ухилення від податку стає практично неможливим.
Як і у випадку з майновим податком, успадковані квартири передбачено оподатковувати на основі їхньої реальної, тобто ринкової, вартості, а не заниженої інвентаризаційної оцінки. В результаті, вважають критики даного закону, ефект від зниження ставок буде перекритий збільшенням бази податку, так що абсолютна сума податку (оклад) може і не зменшитися. Щоб уникнути подібного "нульового" варіанту, висунута пропозиція розширити перелік членів сім'ї, котрим при одержанні спадщини не прийдеться платити податку взагалі. Це так звані родичі першої черги, до яких відносяться діти, дружина чи чоловік, батьки покійного.
Найбільшу тривогу ділових

 
 

Цікаве

Загрузка...