WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на прибуток підприємстві організацій - Реферат

Податок на прибуток підприємстві організацій - Реферат

зменшується на суму документально підтверджених платниками витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням цього доходу.
Доходи в іноземній валюті перераховуються в рублі по курсу Центрального банку РФ, який діяв на дату отримання доходу. За бажанням платника податок може бути сплачений в іноземній валюті.
До сукупного річного доходу не включаються державна допомога по соцстрахуванню та соціальному забезпеченню, всі види пенсій і досить велика кількість інших видів доходів, допомог, виплат, компенсацій, винагород, стипендій.
Пільгами користуються герої Радянського Союзу та Російської Федерації, учасники та інваліди Великої Вітчизняної війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС та деякі інші категорії громадян.
В 2003 р. значно розширена величина рівнозначних пільгам податкових вирахувань соціального характеру, що демонструють такі дані:
Таблиця 11.1
Зміни податкових вирахувань
2002 рік 2003 рік
Вид витрат Сума вирахування (руб.) Максимальна сума повернення податку (руб.) Сума вирахування(руб.) Максимальна сума повернення податку (руб.)
Суми, витрачені на лікування 25 500 3250 38000 4940
Суми, витрачені на освіту 25 000 3250 38000 4940
Суми, витрачені на купівлю житла 600 000 78 000 1 000 000 130 000
Система вирахувань, по суті часткового відшкодування понесених затрат, діє таким чином. Наприклад, якщо громадянин заплатив за навчання у вузі 50 тис руб., то 38 тис. руб. із цієї суми звільняються від прибуткового податку. Після подачі декларації 13% від суми вирахування, тобто 4940 руб., підлягають поверненню платнику. Дана освітня пільга поширюється на дітей до 24-річного віку або самого платника при навчанні на денній формі в школі, коледжі, вузі.
Витрати на лікування відшкодовуються за тією ж схемою. Скажімо, при затратах на лікування в сумі 1000 дол. повертаються 130 дол. (13%). Подібним чином частково відшкодовуються гроші, затрачені на ліки, при двох умовах: ліки мають бути призначені за рецептом лікаря та включені до спеціального переліку, затвердженого урядом РФ.
Найбільш суттєве відшкодування передбачене для придбання житла, воно еквівалентне 130 тис. руб. сплачених податків (близько 4300 дол.).
В 2001 р. була скасована прогресивна шкала (12, 20, 30%) і запроваджена пропорційна ("плоска") 13-процентна ставка оподаткування доходів фізичних осіб. Ставка на саме рівні 13% вибрана не випадково, бо фактична середня ставка, за якою збирався прибутковий податок, складає майже таку саму цифру - 12,9%. У результаті, за твердженнями представників керівництва російського податкового відомства, не тільки спрощено розрахунок податку та знижено податкове навантаження, але й вдалося забезпечити зростання податкових надходжень за рахунок виводу заробітної плати з тіні.
Справді, в Росії тепер охочіше розкривають доходи. Так, якщо в 2000 р. бюджет отримав 174 млрд. руб. прибуткового податку, то в 2003 р. надходження зросли майже в три рази, склавши біля 500 млрд. Причому 94% коштів надходить від 70 млн. працюючих росіян і лише 6% - за рахунок оподаткування доходів іноземних громадян, індивідуальних підприємців і власників акцій·. На відміну від деяких західних країн, де по досягненню певного віку для платників вводяться скидки з податків, російське законодавство податкових пільг для пенсіонерів і ветеранів праці не передбачає.
В наукових колах і серед спеціалістів запровадження плоскої 13-процентної ставки викликає неоднозначну оцінку. Справді сприяючи в деякій мірі виходу крупних доходів із тіні, єдиний для всіх податок водночас підняв рівень оподаткування для основної маси платників з 12 до 13%.
Обов'язок подавати декларацію про доходи в Росії покладений на досить вузьке коло платників - близько 4 мільйонів або 5% фізичних осіб. В обов'язковому порядку декларують такі доходи:
- від індивідуальної підприємницької діяльності та приватної практики;
- винагороди, одержані від інших фізичних осіб, у тому числі по громадянсько-правовим договорам;
- від продажі власного майна;
- від здачі в оренду власного майна (житла та ін.);
- доходи, одержані з джерел за кордоном;
- виграші в лотереї, казино, ігрових автоматів.
За даними російських податківців, до найбільш злісних неплатників прибуткового податку відносяться ті, хто отримав дохід від продажу власного майна, а також численна категорія рантьє, котрі живуть за рахунок доходів від здачі житла в найми. Наприклад, у Москві при орендній платі за квартиру 500 дол. у місяць податок із такої суми мав би скласти за рік 780 дол. Реальних можливостей у повній мірі контролювати дане джерело доходів у податкових інспекцій немає.
Неподання податкової декларації в термін до 30 квітня карають штрафом у 5% від суми податку, належного до сплати по даній декларації, за кожний місяць протягом перших 180 днів запізнення та 10% від даної суми - за кожний місяць, починаючи з 181-го дня. Несплата або недоплата податку при заниженні податкової бази передбачає штраф у розмірі 20% від несплачених сум. Умисне заниження сум податку карається штрафом у 40% від несплачених сум.
3. Податок на майно, що переходе в порядку спадщини або дарування
Суб'єктами даного федерального податку є громадяни, у власність яких переходить майно по акту спадщини або дарування.
Об'єкти оподаткування: житлові будинки, дачі, приватні квартири, витвори мистецтва та антикваріат, автомобілі, ювелірні вироби, вклади на депозитах у банках, цінні папери.
Податок стягується в разі, якщо вартість майна, що переходить у спадщину, перевищує 850-кратну величину офіційно установленої мінімальної місячної оплати праці, а при даруванні - 80-кратну.
Ставки оподаткування знаходяться в залежності від ступеня споріднення. Спадкоємці класифіковані на першу чергу, другу чергу та інших. Ставка податку на спадщину варіює від 5% до 40%, на дарування - від 3 до 40%. Максимальна ставка застосовується до вартості майна, що перевищує 2550-кратний розмір мінімальної місячної оплати праці.
За визнанням російських фахівців, за діючим порядком одержання спадщини породжує неабиякі проблеми. Так, бажання діда чи баби відписати за заповітом квартиру внукові обійдеться заповідникам сплатою податку в розмірі 20% її вартості. При відсутності заповіту власність на квартиру автоматично переходить до найближчих родичів, наприклад, дочки чи сина, яким прийдеться заплатити податок, еквівалентний від 5 до 10% від вартості квартири. І тільки потім квартира може бути передана внукові, (тепер уже в статусі сина), що супроводжується повторною сплатою податку взалежності від вартості квартири в розмірі від 3 до 20%. А податок на спадщину дорожчу 255 тис. руб. (усього 8,5 тис. дол.), одержану далекого родича, скажімо, від двоюрідного дядька, складає майже в половину (40%) її вартості. Не дивно, що в Державну думу РФ поданий законопроект, який суттєво лібералізує оподаткування спадщини та дарувань.
Література:
1. Александров И.М. Налоговые системы России и зарубежных стран. - М.: Бератор-Пресс, 2002. - С. 175-179.
2. Налоги и налогообложение / Под ред. И.Г. Русаковой, В.А. Кашина. - М.: ЮНИТИ, 2000. - С. 347-392.
3. Налоги и налогообложение / Под ред. М.В. Романовского, О.В. Врублевской. - СПб.: Питер, 2001. - С. 452-456.
4. Тютюрюков Н.Н. Налоговые системы зарубежных стран: Европа и США. - М.: Дашков и Ко, 2002. - С. 92-104.

 
 

Цікаве

Загрузка...