WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на прибуток підприємстві організацій - Реферат

Податок на прибуток підприємстві організацій - Реферат


Реферат на тему:
Податок на прибуток підприємстві організацій
План
1. Акцизи
2. Прибутковий податок із фізичних осіб
3. Податок на майно, що переходе в порядку спадщини або дарування
Література
Податок на прибуток підприємств і організацій запроваджений у 1991 р. Платники податку:
- підприємства та організації, в тому числі бюджетні, які є юридичними особами, включаючи створені на території РФ підприємства з іноземними інвестиціями, а також міжнародні об'єднання та організації, що займаються підприємницькою діяльністю;
- філії та інші подібні підрозділи підприємств та організацій, які мають окремий баланс та р/р в установах банку; компанії, фірми, будь-які інші організації, утворені в відповідності із законодавством іноземних держав, які займаються підприємницькою діяльністю на території РФ через постійне представництво (нерезиденти);
- комерційні банки різних видів, у тому числі банки за участю іноземного капіталу, Банк зовнішньої торгівлі РФ, кредитні установи, Центральний банк РФ в частині прибутку, отриманого від діяльності, що не пов'язана з регулюванням грошового обігу ;
- підприємства, організації та установи, які являються юридичними особами та мають ліцензію на здійснення страхової діяльності.
Об'єкт оподаткування - валовий прибуток від реалізації продукції (робіт, послуг), основних фондів та іншого майна; доходи від позареалізаційних операцій, зменшені на суму витрат по цих операціях.
Прибуток від реалізації визначається як різниця між виручкою без ПДВ та акцизів і затратами на виробництво та реалізацію (собівартістю) продукції. Прибуток від реалізації цінних паперів - як різниця між ціною реалізації та ціною придбання за мінусом операційних видатків (оплата послуг).
Згідно введеної в 2002 р. у дію глави 25 податкового кодексу РФ пільги платникам податку на прибуток не передбачені. Натомість ставка даного податку знижена з 35 до 24% оподатковуваного прибутку.
1. Акцизи
Платники - виробники, які реалізують високорентабельні підакцизні товари. Об'єкт оподаткування - обороти від реалізації підакцизних товарів власного виробництва.
Звільняються від оподаткування акцизами наступні операції:
Ш Передача підакцизних товарів між структурними підрозділами всередині однієї організації;
Ш Реалізація денатурованого етилового спирту з усіх видів сировини організаціям за спеціальними квотами;
Ш Реалізація підакцизних товарів, які підпадають під митний режим експорту за межі Російської Федерації;
Ш Первинна реалізація конфіскованих та безхазяйних підакцизних товарів;
Ш Закачування природного газу в підземні сховища;
Ш Реалізація на території Російської Федерації природного газу для особистих потреб фізичних осіб, а також житлово-будівельних потреб.
Згідно Податкового кодексу РФ до підакцизних товарів відносяться:
Ш Спирт етиловий із всіх видів сировини, окрім спирту коньячного;
Ш Продукція, в якій міститься спирт (розчини, емульсії, суспензії та інші види продукції в рідкому стані) з об'ємною долею етилового спирту більше 9 %, крім ліків, лікувально-профілактичних і діагностичних засобів, препаратів ветеринарного призначення, парфумерно-косметичної продукції;
Ш Алкогольна продукція (горілка, спирт питний, лікеро-горілчані вироби, вина виноградні, коньяк, шампанське) з об'ємною долею етилового спирту більше 15 %;
Ш Пиво;
Ш Тютюнові вироби;
Ш Ювелірні вироби;
Ш Легкові автомобілі та мотоцикли з потужністю двигуна більше 112,2 кВт;
Ш Бензин автомобільний;
Ш Дизельне паливо;
Ш Масла для двигунів.
Традиційно, ще з часів запровадження перших акцизів на сіль (XVII ст.), цукор (1848 р.), горілку (1716 р.), тютюн (1727 р.), сірники (1849 р.), керосин (1872 р.), акцизи в Росії установлювалися в специфічній формі, тобто в рублях і копійках із одиниці продукції. Наприклад, акциз на сіль, цукор, керосин справлявся з пуда (16,3 кг), на тютюн - з фунта (409,5 г), на горілку - з відра (12 л), на сірники - з 1000 шт. У сучасній РФ ставки акцизів станом на початок 2000 року складали: на бензин автомобільний - 455 руб. за 1 т., сигарети з фільтром - 41 руб. за 1000 шт., пиво 90 коп. за 1 л., вино шампанське - 9 руб. за 1 л. Акциз на горілку та інші міцні напої визначають у перерахунку на 1 л безводного 100%-ного етилового спирту, тобто не в адвалерному порядку (в процентах від вартості реалізації), а в твердих грошових ставках на одиницю продукції.
Всупереч традиції з 2003 р. за взірцем Європейського Союзу введена змішана (комбінована) система акцизного оподаткування тютюнових виробів. Ставка такого акцизу складається з специфічної (грошової) й адвалерної (процентної) частин. Тобто, ставка даного виду включає фіксовану, незалежну від ціни частину плюс змінну процентну надбавку, прив'язану до відпускної (в Росії) або роздрібної (в країнах ЄС) ціни продукції. В Росії змішана ставка акцизу перетворилися в одне з самих суперечливих питань економіки тютюнової галузі, маючи як прихильників, так і критиків. Вагомий аргумент останніх - змішана ставка створює можливість применшувати адвалерну частину акцизу шляхом маніпулювання цінами, що вже призвело до скорочення бюджетних доходів.
Специфічна ставка акцизу на горілчані вироби збережена, на наш погляд, з розрахунком на фіскальний ефект, оскільки в такому разі переважаюча частина податку надходить від реалізації більш доступної за ціною дешевої горілки масового споживання. Крім того, помітний і соціальний ефект, бо підвищене в порівнянні з споживачами елітних напоїв оподаткування найбільш кількісно численних низькооплачуваних споживачів у певній мірі дещо обмежує споживання горілки саме цією категорією платників акцизу.
З 2002 р. скасований акциз на нафту і природний газ.
2. Прибутковий податок із фізичних осіб
Платниками прибуткового податку є фізичні особи: громадяни Росії; громадяни інших держав та особи без громадянства, котрі як мають, так і не мають постійного місця проживання в РФ. До постійних мешканців відносяться і громадяни, які проживають в РФ не менше 183 днів в календарному році.
Об'єктом оподаткування в громадян, які мають постійне місце проживання в РФ, є зменшений на суму пільг сукупний дохід, отриманий у календарному році на території РФ, континентальному шельфі, в економічній зоні РФ та за межами РФ як в грошовій (рублі, валюта), так і натуральній формах. Доходи громадян, які не мають постійного місце проживання в РФ, оподатковуються тільки у випадку, якщо вони отримані із джерел на території РФ. До складу сукупного доходу громадян включають також суми матеріальних та соціальних благ, надані підприємствами, установами та організаціями своїм працівникам у персональному порядку.
Якщо у випадку ліквідації чи реорганізації підприємств, установ, організацій здійснюється розподіл майна, то доля кожного працівника у грошовій або в натуральній формах входять до складу оподатковуваного доходу.
У випадках, якщопідприємство або установа відпускає фізичним особам продукцію власного виробництва безкоштовно або за нижчими цінами, сума доходу за рахунок різниці між цінами включається до сукупного доходу.
У випадку отримання громадянами (окрім тих, які не мають постійного місце проживання) доходу від виконання ними робіт по громадсько-правовим договорам, а також при здійсненні підприємницької діяльності сума валового доходу

 
 

Цікаве

Загрузка...