WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік розрахунків по соціальному і пенсійному страхуванню - Реферат

Облік розрахунків по соціальному і пенсійному страхуванню - Реферат

(вартості придбаної валюти, перерахованої у гривні за курсом НБУ на день придбання).
б) для суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінних каменів - 5% від вартості реалізованих ювелірних виробів;
в) для юридичних і фізичних осіб при відчуженні легкових автомобілів (крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, і автомобілів, які переходять у порядку власності спадкоємцям за законом) - 3% від вартості
придбаних автомобілів;
г) з продажу вироблених та вартості імпортованих тютюнових виробів - 5% з продажної вартості вироблених (митної вартості імпортованих) виробів (без ПДВ);
д) з продажу нерухомого майна - 1% від вартості майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу;
е) з надання послуг стільникового зв'язку - 6% від вартості будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплаченої споживачами цих послуг оператору.
Не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування на такі види виплат, встановлені Порядком від 18.05.98 №697:
1. Вихідна допомога у випадку припинення трудового договору.
2. Компенсації за невикористану відпустку.
3. Добові по відрядженнях у межах норм, встановлених законодавством, і виплати замість добавок.
4. Вартість безоплатно наданих деяким категоріям працівників квартир, комунальних послуг, палива, проїзних квитків або коштів для їх відшкодування за рахунок відповідних бюджетів, а також твердого палива для працівників вугільної промисловості.
5. Вартість виданого спецодягу (крім форменого спецодягу), спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, мила, мийних і знешкоджувальних засобів, молока, лікувально-профілактичного харчування.
6. Суми відшкодування витрат та інших компенсацій у зв'язку з переведенням або направленням на роботу працівників у іншу місцевість.
7. Доплати і надбавки до заробітної плати замість добових у випадках, коли постійна робота приходиться в дорозі або має роз'їзний характер або у зв'язку із службовими поїздками в межах обслуговуваних дільниць.
8. Виплати в межах, встановлених законодавством, на проживання і харчування спортсменів і тренерів під час проведення змагань і навчально-тренувальних зборів.
9. Заробітна плата за дні роботи без винагороди (суботники, недільники тощо), яка перераховується до бюджету або на благодійні цілі.
10. Суми відшкодування шкоди, заподіяної працівнику каліцтвом або іншим пошкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків.
11. Стипендії слухачам підготовчих відділень, студентам (у тому числі направленим на навчання підприємствами, установами, організаціями), які навчаються у відриві від виробництва.
12. Стипендії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України і Міністерства в справах науки і технологій і Національної академії наук України для молодих вчених.
13. Міжнародна фінансова підтримка (гранти) за рахунок коштів іноземних наукових фондів, яка надається вченим України і переможцям відповідних конкурсів.
14. Державні премії України в галузі науки і техніки, Державні премії України ім. Т.Г. Шевченка, іменні премії, присуджені Національною академією наук України і галузевими академіями наук, премії Міністерства культури і
мистецтв.
15. Щомісячні виплати за звання дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Національної академії України й галузевих академій наук.
16. Допомога, яка виплачується за рахунок підприємства, установи, організації молодим спеціалістам за час відпустки після закінчення вищого або професійно-технічного навчального закладу.
17. Державні стипендії видатним діячам науки, освіти, культури.
18. Доходи громадян від володіння корпоративними правами (одержані дивіденди).
19. Компенсаційні виплати, що виплачуються громадянам відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
20. Допомога сім'ям з дітьми, яка виплачується згідно із Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
21. РІЗНІ види допомоги по соціальному страхуванню, що виплачуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності).
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банку на оплату праці. У разі недостатності коштів на оплату праці і сплату збору в повному обсязі видача коштів банком на оплату праці і сплату збору здійснюється в пропорційних розмірах.
У разі виплати заробітної плати грошовими коштами, одержаними із виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), а також натуроплатою наступного дня після кожної з цих виплат платники зобов'язані перерахувати до Пенсійного фонду належні суми збору. Нарахований збір та інші платежі платники сплачують безготівковим перерахуванням належних сум із своїх банківських рахунків на рахунок органу Пенсійного фонду.
Збір нараховується і сплачується щоквартально із сум фактично одержаного доходу за звітний квартал не пізніше 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня і 1 лютого наступного за звітним року. При цьому оплата за четвертий квартал календарного року здійснюється авансом до 15грудня із суми очікуваного доходу за цей період.
Збір на пенсійне забезпечення по операціях купівлі-продажу валют платники сплачують в такому порядку. Уповноважені банки та їх клієнти разом із заявкою на придбання іноземної валюти подають платіжне доручення на перерахування органам Пенсійного фонду сум збору, визначеного за ставкою 1% від суми валюти, яка придбається. При цьому банк сплачує зазначений збір у гривнях із суми, витраченої на покупку валюти для власних потребі для здійснення готівкових обмінних операцій.
Збір, який сплачується фізичними особами на пенсійне забезпечення при купівлі-продажу валют, перераховується уповноваженими банками на рахунки органів Пенсійного фонду, в яких ці банки зареєстровані як платники збору, в розмірі 1% обсягу продажу іноземної валюти, обчисленої за курсом продажу (без урахування суми збору).
У такому самому порядку здійснюється перерахування збору до Пенсійного фонду суб'єктами підприємницької діяльності з операцій по продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінних каменів у розмірі 5% від вартості реалізованих ювелірних виробів. Для визначення суми збору, що підлягає перерахуванню до Пенсійного фонду, ведеться окремий облік продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінних каменів.
Платники збору на пенсійне забезпечення з операцій по відчуженню легкових автомобілів є підприємства всіх форм власності, а також фізичні особи, які придбають права власності шляхом:
" придбання автомобілів, у тому числі у виробників або торгових підприємств (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно із законодавством);
" обміну;
" дарування (безоплатної передачі);
" спадкування (крім випадків спадкування легкового автомобіля за законом).
Збір на пенсійне забезпечення (у розмірі 3% вартості придбаного автомобіля) визначається за договорами купівлі-продажу, довідок-розрахунків торговельних підприємств, договорів обміну, довідок митних органів, актів

 
 

Цікаве

Загрузка...