WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Організація управлінської праці в органах державної податкової служби - Реферат

Організація управлінської праці в органах державної податкової служби - Реферат

механізовані робочі місця, де виконавець впливає на предмет праці за допомогою механізованих знарядь, машин, праця яких визначається і спрямовується працівником;
- автоматизовані робочі місця, де робота здійснюється певними механізмами, обладнанням у заздалегідь встановленій працівником послідовності.
Залежно від кількості виконавців робочі місця розподіляються на індивідуальні (обслуговуються одним працівником) та колективні (призначені для групи працівників).
За ступенем спеціалізації розрізняють спеціалізовані робочі місця, де виконується певна операція або обмежена кількість однотипних робіт (АРМ) та універсальні робочі місця, які призначені для виконання різних робіт.
Автоматизоване робоче місце (АРМ) - проблемно-орієнтований програмно-технічний комплекс, призначений для забезпечення істотного підвищення ефективності всіх процесів обробки інформації та прийняття рішень певними категоріями працівників.
На даний час розроблена велика кількість АРМ: адміністратора, економіста, фінансиста, диспетчера, юриста, інженера, конструктора, технолога тощо.
Значна кількість (близько 50) їх функціонує у системі державної податкової служби. Уподатковій службі перша версія АРМ з'явилась у 1991 році: АРМ податкового інспектора відділу обліку та звітності "Держдоходи". За допомогою цього АРМ усунені основні недоліки ручного оперативного обліку податків і зборів.
Реєстрація платника податку - юридичної особи здійснюється у податковій інспекції на підставі реєстраційних документів за допомогою АРМ "Облік платників" та АРМ "Свідоцтво" - "Реєстрація платників ПДВ", у результаті якої всі відомості потрапляють до бази даних АІС податкової інспекції з наступною передачею цих даних у центральну базу ДПА України (через обласну ДПА) до державного реєстру юридичних осіб і держреєстру платників ПДВ.
У результаті реєстрації платника у податковій інспекції відкривається картка особового рахунку за кожним видом платежу, тобто скільки видів платежів і відрахувань платник має, стільки відкривається карток. Інформація про реєстрацію та відкриття карток особового рахунку надходить в усі управління і відділи, що працюють у системі оподаткування юридичних осіб, завдяки використанню мережевого варіанта АРМ "Облік податків і платежів", що замінив АРМ "Держдоходи".
Облік усіх касових апаратів, як юридичних та фізичних осіб, здійснюється за допомогою АРМ "Касові апарати", оскільки за наявності у підприємця торговельної діяльності та торговельного приміщення підприємець обов'язково реєструє касовий апарат у відділі оперативного контролю ДПІ. Інформація про реєстрацію підходить до бази даних зареєстрованих касових апаратів на районному, обласному та центральному рівнях.
За наявності у платника податків оптової або роздрібної торгівлі, громадського харчування, обміну валют, грального бізнесу, побутових послуг ним обов'язково отримуються документи на придбання торгового патенту. За допомогою АРМ "Патент" структурним підрозділом прямих податків здійснюється реєстрація отримувача патенту та друк патенту на спеціальному бланку суворої звітності, а також нараховуються суми до сплати за кожен місяць. Таким чином, створюється актуальна база даних про торгові патенти на всіх рівнях управління ДПС.
Згідно із законодавством, платник повинен звітувати через ДПІ про свої прибутки та нараховані податки та збори, незалежно від того була діяльність чи ні. З метою забезпечення оперативності приймання звітності та автоматизованої її обробки, універсалізації технологічного процесу, використання у роботі даних звітних документів платників податків та встановлення жорсткого контролю за термінами їх подачі у податковій службі експлуатуються два альтернативні програмні комплекси "Податкова звітність" та "Звіт". Обидва варіанти, створені різними розробниками, належним чином реалізують поставлену мету, автоматизуючи операції:
- реєстрація форм звітності платників податків;
- введення нарахованих сум податків за зареєстрованими формами звітності;
- введення даних за поданими формами звітності платників податків;
- контроль форми звітності на етапі введення даних;
- пакетний контроль усіх поданих форм;
- ведення реєстрів поданих та неподаних документів;
- ведення реєстрів нарахованих сум податків;
- ведення реєстрів контролю форм звітності.
У результаті зазначених операцій формується база даних, що використовується для проведення аналізу звітної інформації платників відповідними підрозділами ДПС.
Управління документальних перевірок юридичних осіб, управління (відділи) валютного контролю у сфері зовнішньо-економічної діяльності та відповідні підрозділи податкової міліції, що здійснюють документальний контроль фінансової діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, результати таких перевірок обліковують за допомогою АРМ "Аудит". За допомогою зазначеного АРМ здійснюється:
- формування Національного плану перевірок на рік;
- формування квартальних планів, планів відділів і кожного інспектора;
- реєстрація результатів перевірок (актів, рішень, протоколів, постанов, довідок), на підставі яких формується база даних донарахованих сум за кожним платником та видом платежу.
За допомогою АРМ "Банк" здійснюється щоденне автоматичне рознесення платежів з податків та зборів до карток особових рахунків платників, здійснених останніми до банків. За умови порушення терміну сплати проводиться автоматизоване нарахування пені за відсотковими ставками або ставками НБУ, залежно від виду платежу із відображенням усієї інформації у картці особового рахунка.
Структурні підрозділи ДПС з контролю у сфері зовнішньо-економічної діяльності та оподаткування нерезидентів, які здійснюють і документальні перевірки валютних операцій, використовують інформацію АРМ "Митниця". Цей АРМ надає можливість отримання інформації з імпортних, експортних і бартерних операцій, що здійснювались суб'єктами підприємницької діяльності й були зафіксовані під час перетину кордону валютно-митними деклараціями.
Платники, що сплачують місцеві податки, знаходяться під контролем відділу місцевих податків і зборів. Для своєї роботи інформацію про стан платіжної дисципліни платника вони одержують з допомогою АРМ "Облік податків і платежів".
Для адміністрування податку з власників транспортних засобів використовується АРМ "АUТО", призначене для обробки

 
 

Цікаве

Загрузка...