WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Якісна підготовка працівників податкової міліції – складова кадрової політики державної податкової служби України - Реферат

Якісна підготовка працівників податкової міліції – складова кадрової політики державної податкової служби України - Реферат

керування.
Обсяги і складність роботи працівників податкової міліціїзбільшуються і знаходяться у динаміці, тому зміст і мета підготовки повинні постійно змінюватись відповідно до нових обставин і переваг. Навчання повинне постійно відповідати потребам часу і мати повторювальні курси.
Підвищення кваліфікації є унікальним інструментом для професійної майстерності працівників податкової міліції на кожному етапі розвитку суспільства, підготовки міліціонера-податківця нової формації, тому підготовці керівного складу підрозділів податкової міліції повинна приділятися значна увага.
При плануванні курсової підготовки на 2003 рік було взято до уваги галузеві напрями діяльності підрозділів податкової міліції. Сьогодні оперативно-розшуковою діяльністю займаються всі оперуповноважені, незалежно від того, яку галузь вони обслуговують. Тому на 2003 рік нами запропоновано диференційний підхід при підготовці тематичних планів для організації курсів підвищення кваліфікації працівників, які займаються оперативним супроводженням офісів великих платників податків, збиткових підприємств, боротьбі з фіктивними підприємствами та незаконним відшкодуванням податку на додану вартість, оперативними заходами щодо скорочення податкового боргу.
Нами запропонована програма курсів підвищення кваліфікації кадрів, зарахованих до резерву кадрів на висунення на посаду начальника територіального органу податкової міліції.
Існуюча система організації професійної підготовки кадрів податкової міліції, яка складається з організаційних видів навчання, якщо й здатна забезпечити її безперервність, потребує сьогодні якісного перегляду для підготовки, особливо в службовій і бойовій підготовці.
Робота податківця передбачає, у першу чергу, спілкування із специфічними податковими суб'єктами, представниками комерційних структур (директорами, бухгалтерами, економістами, юристами), тобто, як правило, досвідченими, інтелектуально розвиненими особами, значну кількість яких становлять жінки.
Разом з тим, тематичні плани як курсової підготовки, так службової та бойової підготовки на місцях не передбачають вивчення таких основних предметів, як етика та естетика, політологія, спеціальна психологія підготовки.
Отримання знань з цих предметів вкрай необхідне міліціонеру-податківцю у повсякденній своїй роботі.
Серед проблемних питань реформування податкової системи України сьогодні одним із головних стає питання налагодження партнерських взаємовідносин між державою та платниками податків.
Тобто йдеться про податкову культуру, яка відображає рівень розвитку суспільства, виражений в існуючих нормах системи оподаткування, глибині податкових знань населення, умовах розвитку підприємства, а також у свідомості необхідності виконання податкових зобов'язань.
Підвищення податкової культури і зміцнення податкової дисципліни зв'язані не тільки з контингентом платників податків і законодавчою базою, значною мірою воно залежить від професійної компетенції та культури працівника податкової міліції.
У тій великій і напруженій роботі, яку проводить податкова міліція, неможливо успішно вирішувати поставлені перед нею завдання без належної професійної культури і моральності самих працівників. Відсутність комунікабельності, замкнутість, невміння спілкуватися з населенням, встановлювати довірчі стосунки - усе це є серйозною перешкодою в діяльності міліціонерів-податківців.
Рівень сучасної культури спілкування із суб'єктами підприємницької діяльності не задовольняє значну її частину.
Саме тому виникає нагальна потреба визначити основні вимоги до поведінки співробітників податкової міліції, урегулювати суспільні відносини, що складаються в процесі державного управління і реалізацій вимог податківців згідно з чинним законодавством.
До цього часу не виділена в окремий предмет і спеціальну психологічна підготовка. Окремі її частини вивчаються при розгляді питань особистої безпеки працівників податкової міліції, їх дій в екстремальних ситуаціях. Тому однією із основних форм психологічної підготовки повинні стати психотренінги, рольові ігри, тести, спеціальні психологічні вправи тощо.
На нашу думку, настав час, коли в підрозділах податкової міліції і ДПС України необхідно ввести посади психологів, на зразок підрозділів, які створені і успішно працюють у системі НВС України за 1998 р.
Створення цих підрозділів є науково обґрунтованим та професійно необхідним рішенням.
На підрозділи штатних психологів насамперед покладені завдання з формування у міліціонерів-податківців психологічної допомоги співробітникам, які зазнали стресів під час виконань службових обов'язків.
Шляхи систематичного тестування особового складу, аналізу поведінки штатні психологи повинні визначити так звану "категорію ризику" (осіб схильних до порушення правових норм, службові дисципліни), що відіграє позитивну роль у своєчасному упередженні можливих правопорушень.
Психологічна підготовка є невід'ємною частиною навчально-виховного процесу і тому повинна бути введена для обов'язкового вивчення в системі службової і бойової підготовки особового складу підрозділів податкової міліції.
В анкеті під час прийому на службу до податкової міліції особа вказує, як правило, на володіння іноземною мовою зі словником. Разом з тим, знання іноземної мови вкрай необхідне міліціонерам-податківцям, робота яких пов'язана з користуванням комп'ютерною, копіювальною технікою, сучасними засобами зв'язку. Ці знання також необхідні при оперативному обслуговуванні кредитно-фінансових сфер, зовнішньоекономічної діяльності та обігу валюти.
Нехтування та формалізм в організації та проведенні професійної підготовки кадрів підрозділів податкової міліції сьогодні неприпустимі.
У реальному житті низький професіоналізм особового складу стає неминучим фактором зниження ефективності несення служби, виконання функціональних обов'язків кадрів підрозділів податкової міліції.
Література:
1. Про затвердження Настановлення по організації професійної підготовки працівників податкової міліції Державної податкової адміністрації України: Наказ ДПА України від 26.08.96 № 411. - К., 1998.
2. Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні: Закон України. - К., 1998.
3. Шейбут В.В. Дії працівників державної податкової служби в екстремальних ситуаціях: Навчально-методичний посібник. - К., 2001.
4. Деликатный С.К. Основи профессиональной и психологической подготовки сотрудников личной охраны. - К., 1998.
5. Професійний ризик в діяльності працівників податкової міліції. Навчальний посібник / За заг. ред. О.О. Спиридонов. - К.: Атіка - Н, 2002.
6. Про затвердження загальних правил поведінки державного службовця: Наказ Головдержслужби від 23.10.2000 № 58.
7. Виходець А. М., Кизилова Е.А. Культура та етика взаємовідносин податкових інспекторів з платниками податків.- К.: Преса України, 1999. - С. 32.

 
 

Цікаве

Загрузка...