WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Якісна підготовка працівників податкової міліції – складова кадрової політики державної податкової служби України - Реферат

Якісна підготовка працівників податкової міліції – складова кадрової політики державної податкової служби України - Реферат


Реферат на тему:
Якісна підготовка працівників податкової міліції - складова кадрової політики державної податкової служби України
На сучасному етапі розвитку держави питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів набуває великого значення. Ця проблема актуальна для більшості країн Європи і особливо для України, яка знаходиться на стадії радикальних, економічних, правових, політичних і соціальних змін.
Успіх цих перетворень у подальшому розвитку нашої держави, забезпеченні реалізації єдиної державної політики було покладено на щойно створену податкову службу України.
Початок формуванню структури податкової служби України поклав Указ Президента України Л. Кучми "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій" від 22 серпня 1996 року. Остаточну структуру податкової служби визначив Указ Президента України "Питання державних податкових адміністрацій" від 30 жовтня 1996 року.
На підставі цих указів 5 лютого 1998 року Верховна Рада України прийняла відповідні зміни та доповнення до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", на основі якого і сьогодні побудована робота Державної податкової адміністрації України. З метою посилення діяльності податкової служби до складу Державної податкової адміністрації України були передані спеціальні підрозділи МВС по боротьбі з кримінальним ухиленням від оподаткування, що стали прообразом нині діючої податкової міліції.
Прийняття цих заходів дозволило значно підвищити ефективність боротьби зі злочинами та іншими правопорушеннями у сфері оподаткування.
Тільки за минулий рік податковою міліцією розкрито 9,7 тис. злочинів у сфері оподаткування, у тому числі понад 5 тис. ухилень від сплати податків, серед яких майже 80 відсотків становлять ухилення в особливо великих розмірах.
Розшукано 23,5 тис. платників податків, які ухилялися від слідства, суду та від подання до органів податкової служби звітів про результати фінансово-господарської діяльності.
Викрито понад 5,2 тис. фіктивних підприємств і 244 "конвертаційних" центрів. До суду подано 8,9 тис. позовних заяв про скасування державної реєстрації таких підприємств або визнання недійсними їх установчих документів, з яких більше 5,0 тис. уже задоволено.
Усього у поточному році податковою міліцією забезпечено надходжень до бюджету та державних цільових фондів на суму понад 4,3 млрд. гривень.
Як підтверджує практика, результати оперативно-службової діяльності знаходяться у прямій залежності від професійної підготовленості кожного працівника податкової міліції, від постійного вдосконалення їх професійної майстерності та спеціальних знань.
Тому одним із головних напрямів роботи з особовим складом підрозділів податкової міліції є створення діючої системи професійної підготовки кадрів, постійне підвищення та вдосконалення якості навчання.
Основна мета професійної підготовки співробітників підрозділів податкової міліції - це якісне підвищення рівня компетентності начальницького складу в питаннях організації оперативно-службової діяльності та розслідування злочинів у сфері оподаткування, створення сприятливих умов для адаптації молодих співробітників податкової міліції.
Нагальна проблема якісної професійної підготовки працівників податкової міліції обумовлюється також високим рівнем криміногенної обстановки у сфері оподаткування. Сьогодні особовому складу підрозділів податкової міліції доводиться працювати в екстремальних умовах. Подальше посилення соціальної напруженості у державі, падіння дисципліни, моралі призвело до ускладнення оперативної обстановки, кількість економічних злочинів, у тому числі у сфері оподаткування, стає більш завуальованою. Поширеними є випадки протиправних дій щодо працівників державної податкової служби.
Безперечно успіх виконання завдань підрозділами податкової міліції залежить від рівня професійної підготовки наших працівників.
Сучасний співробітник повинен володіти високим рівнем знань і навичок з попередження і розкриття злочинів у сфері оподаткування, достатніми інтелектуальними здібностями, фізичною та психологічною підготовкою. Особливо потрібно зосередити увагу на знанні і неухильному виконанні прав і свобод людини та громадянина в різних життєвих ситуаціях. На досягнення цієї мети направлена вся існуюча система підготовки кадрів ДПС України, де провідне місце займає створений у травні 1997 року на базі Українського фінансово-економічного інституту факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції.
За минуле п'ятиріччя практично з нуля створена матеріально-технічна й навчально-методична база факультету. Створений факультет став першим і єдиним навчальним закладом у структурі Академії державної податкової служби України з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників підрозділів податкової міліції. За цей період на факультеті пройшли початкову підготовку 2 150 працівників і підвищили кваліфікацію 1 150 працівників податкової міліції різного рівня.
Податкова міліція, створена у складі ДПС України як спеціальний підрозділ по боротьбі з податковими правопорушеннями у сучасному суспільстві, повинна бути сильним правоохоронним органом. Разом з тим, поняття "сильний" не повинне означати "жорстокість", а бути незалежним, вимогливим до себе, професійно підготованим, організованим підрозділом, який твердо опирався б на основу закону.
Тому підготовка працівників підрозділів податкової міліції повинна здійснюватись не поверхнево. Особливо це стосується підвищення кваліфікації начальницького складу підрозділів податкової міліції.
У цьому напрямі проводиться певна робота. Починаючи з 2000 року, спільно з ГУПМ ДПА України розпочато проведення курсів підвищення кваліфікації начальників територіальних відділів податкової міліції. Одним із головних розділів навчального плану передбачено основи управління органами податкової міліції. До цього часу керівники ніколи не проходили подібної підготовки. На нашу думку, цей курс сучасний, мета його перш за все полягає в підготовці не тільки кваліфікованого податкового міліціонера, а й підготовці лідера і керівника.
Техніка та якість управління особовим складом, управління в конфліктних і кризових ситуаціях, стратегічне управління, а також статистика, фінанси, планування і контроль, інформаційні технології, оперативно-розшукова діяльність - ось перелік основних курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів.
Також на курсах підвищення кваліфікації кадрів, на нашу думку, необхідно передбачити психологічну підготовку, яка б дозволяла навчати офіцерів-податківців, як взаємодіяти і спілкуватися з населенням і засобами масової інформації. Частиною навчальної програми повинне бути попередження злочинності у сфері оподаткування, робота податкової міліції в суспільстві повинна викладатися як філософія

 
 

Цікаве

Загрузка...