WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування податкової культури як завдання процесу модернізації ДПС України - Реферат

Формування податкової культури як завдання процесу модернізації ДПС України - Реферат

справі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Така робота дає позитивні результати, про що яскраво свідчать факти, зокрема кількість зареєстрованих платників податків, що постійно зростає.
Працівники податкових органів нині обслуговують 990 тисяч платників - юридичних осіб; 1,2 мільйона підприємців - фізичних осіб та понад 22 мільйони фізичних осіб. На одного податківця припадає 417 платників податків [4].
Крім того, надзвичайно важливо працівникам податкового відомства пам'ятати про необхідність формування особистої культури, що передусім передбачає: дотримання принципів і норм професійної діяльності, вимогливість до себе та підлеглих, розвиток загальнолюдських моральних якостей, вміння критикувати й адекватно сприймати критику. До того ж цілу низку вимог до податківців передбачає службовий етикет: рівність, толерантність, доброзичливість у стосунках з людьми, готовність до співпраці, безкорисливість і співчуття; розумне використання наданих повноважень, самокритичність, реальну оцінку наявних і можливих здобутків, ділову вимогливість і принциповість; почуття особистої відповідальності перед суспільством і державою тощо.
Кожен працівник податкових органів, як наголошував М.Я. Азаров, "повинен сповідувати ідеологію: служба для платників податків, а не навпаки. І повинен оволодіти технологіями сучасного податкового сервісу. Інформаційно-аналітичним, а не суто фіскальним iструментарієм".
Стосовно ж платників податків, формування податкової культури включає:
- вплив на населення (платників податків і потенційних платників податків) усіма формами й методами з використанням сучасних податкових технологій роз'яснення норм діючого податкового законодавства;
- розгляд актуальних, проблемних питань щодо його застосування;
- інформування населення про роль податків для розвитку суспільства, пропаганду добровільної і своєчасної сплати податків до бюджету і податкових платежів до державних цільових фондів.
Безперечно, для удосконалення діяльності з платниками податків необхідно ширше використовувати досвід інших держав: Співдружності незалежних держав, індустріально розвинених країн так званої вісімки, країн з перехідною економікою.
Так, за кордоном, і зокрема в США, платники податків також не завжди із задоволенням віддають частину своїх грошей державі. Американські експерти констатують, що вдається зібрати лише 85 відсотків податків від прогнозованих.
Штат органів податкової служби США нараховує майже 100 тисяч осіб постійних фахівців та майже 40 тисяч тимчасових (для обробки декларацій). За функціональними обов'язками вони розподіляються так: 20 тисяч займаються роз'ясненням податкового законодавства ; 20 тисяч - прийманням та обробкою податкових декларацій; 40 тисяч - екзаменатори, які відслідковують та перевіряють декларації, 4 тисячі - агенти у відділах кримінальних розслідувань; 7 тисяч - підрозділи примусового стягнення; 9 тисяч - адміністративне та кримінальне забезпечення [5].
Значення податкової служби Сполучених Штатів настільки високе, що її рішення має силу на рівні рішень судових інстанцій. Прикладом цього є можливість отримання інформації від банківських установ, яка надається на підставі рішення податкової служби.
Нам же працювати складніше. Адже американці вже майже сто років живуть за стабільної податкової системи. А ми лише створюємо правове, демократичне суспільство. Ще не всі наші підприємці-співгромадяни впевнилися в тому, що податки є основою забезпечення діяльності держави.
Соціологічні дослідження свідчать, що не більше 5 відсотків наших співгромадян контактують з податківця в роботі. Однак оцінку діяльності податківців, як правило, негативну, висловлюють набагато більше платників податків.
Податкова служба населенням оцінюється неадекватно. Поза увагою залишається позитивний аспект її діяльності, говорять же лише про її недосконалість і недоліки. Адже більшість населення, вихована за тоталітарного режиму, взагалі не звикла перейматися проблемами наповнення бюджету. Тому податковим органам слід робити все необхідне для того, щоб платник розумів значення податків для держави і діяльності податківців для своєї родини, для себе особисто.
Системний аналіз і спроба визначення основних завдань роботи з платниками податків на перспективу були здійснені у статті Віктора Онищенка "Шляхи вдосконалення роботи податкової служби з платниками податків" [5].
Отже, виходячи із сучасних умов розвитку податкової системи і стратегічних завдань ДПС, можна визначити такі завдання масово-роз'яснювальної роботи , як вироблення ідеології податкової політики, яка б органічно поєднувала, узгоджувала інтереси підприємців, тобто платників податків, і держави; формування податкової дисципліни і високої податкової культури населення - платників податків і потенційних платників податків.
Державною податковою адміністрацією України, податковими органами в регіонах вироблені різні засоби формування податкової грамотності і податкової культури. Особливої уваги набувають масово-роз'яснювальна робота з платниками податків, рівень їх інформаційного та консультаційного обслуговування. Необхідно допомогти платникам краще зрозуміти, що відбувається в законодавчому полі, політику податкової адмі-ністрації.
Важливим аспектом діяльності ДПС є висвітлення результатів роботи податкових органів у ЗМІ. З іншого боку, населенню, зокрема платникам податків, необхідно пояснювати, як поповнюється казна, куди спрямовуються зібрані кошти у видатках бюджету.
Соціально-інформаційна діяльність державної установи - явище в нашому житті нове. Основна мета такої діяльності щодо державної податкової служби - створити в громадській думці сприятливе, доброзичливе або хоча б толерантне ставлення до неї, закріпити або змінити (що набагато важче) певні переконання широкої аудиторії на великих тери-торіях.
Місцева преса - це найбільш ефективний засіб зв'язку та спілкування між податковими органами та громадянами - платниками податків, тому ДПС необхідно робити все можливе, щоб установити та підтримувати добрі стосунки з редакторами та репортерами.
Проблеми оподаткування цікавлять кожного активного члена суспільства. Через це доцільним є доступність повної, достовірної, свіжої інформації з питань оподаткування. Тому важлива роль у здійсненні масово-роз'яснювальної та консультаційної роботи органів ДПС відводиться відомчим спеціалізованим періодичним виданням.
Підрозділи по роботі з платниками напрацювали чіткі схеми взаємодії з різними видами ЗМІ.
Адже саме від діяльності прес-служби податкових органів залежить значною мірою результативність роботи підрозділів, що безпосередньо працюють із платниками податків, займаються масово-роз'яснювальною роботою, а також імідж податкової служби в цілому,відношення населення до податківців.
Як прямий крок до партнерства, на одному із круглих столів, що проводився за участі Головного управління громадських зв'язків і масово-роз'яснювальної роботи ДПА України , було розглянуто пропозицію про необхідність створення спільної масової газети (тижневика) - трибуни податківців та платників податків [7, с.

 
 

Цікаве

Загрузка...