WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік внутрішнього відпуску товарів на торговельних підприємствах - Реферат

Облік внутрішнього відпуску товарів на торговельних підприємствах - Реферат

42-1 - Кт 42-2 - для роздрібної торгівлі або
Дт 42-1 - Кт 42-3 - для громадського харчування
12. Таким чином, для спрощення обчислень, виписки товарних документів і облікових записів прийнято передавати товарні надбавки за підсумком операцій з відпуску товарів у звітному місяці. Товарні надбавки доцільно передавати за середнім їх відсотком згідно з розрахунком за минулий місяць. Для цього за фінансовими розрахунками необхідно визначити й встановити відсоток торговельної знижки від суми відпущених товарів за продажними цінами на покриття витрат і створення валового доходу оптової торгівлі (п.п. 10 - 11).
Відсоток такої знижки віднімається від середнього відсотка товарних надбавок за розрахунком попереднього місяця й товарні надбавки, що підлягають передачі на відпущені товари, розраховуються за зменшеним таким чином відсотком. Або ж за встановленим відсотком торговельної знижки розраховують її суму від суми відпущених за звітний имісяць товарів. І ця сума віднімається від суми товарних надбавок, що відносяться до відпущених в звітному місяці товарів, розрахованої по середньому їх відсотку за минулий (або звітний) місяць (п. 19).
13. Приклад 7. На розрахунок і відображення в обліку передачі товарних надбавок на товари, що відпущені зі складу за продажними цінами своїм роздрібним торговельним підприємствам і підприємствам громадського харчування.
1. Виробничо-комерційна фірма за фінансовим розрахунком визначила, що для покриття витрат і отримання доходу оптової торгівлі торговельна націнка на купівельну вартість товарів, перерахована на торговельну знижку з продажної вартості відпущених товарів, складає 4 відсотки.
2, Середній відсоток товарних надбавок в оптовій торгівлі за попередній звітний місяць за розрахунком складає 30,75% (п. 19).
3. Протягом звітного місяця зі складу відпущено товарів за обліковими продажними цінами роздрібної торгівлі:
- роздрібним торговельним підприємствам на суму 40800 грн.
- підприємствам громадського харчування на суму 10200 грн.
4. Розрахунок товарних надбавок, що підлягають списанню (передачі) з оптової торгівлі на роздрібну торгівлю та громадське харчування:
4.1. Для роздрібної торгівлі: - продажна вартість відпущених зі складу товарів 40800 х (30,75% - 4%): 100 = 10914 грн.
4.2. Для громадського харчування: - продажна вартість відпущених товарів 10200 х (30,75% - 4%):100 = 2729 грн.
За даними прикладу 7 на передачу товарних надбавок необхідно зробити наступні записи на бухгалтерських рахунках:
1. На збільшення товарних надбавок в роздрібній торгівлі та зменшення їх на товари на складах:
Дт 42-1 - Кт 42-2 - 10914
2. На збільшення товарних надбавок на продукти і товари в підприємствах громадського харчування та на зменшення їх на товари на складах:
Дт 42-1 - Кт 42-3 - 2729
Зазначимо, що за товарами, реалізованими зі складу стороннім підприємствам, валовий дохід оптової торгівлі визначається на рахунку 46 "Реалізація" як різниця між договірними відпускними (без ПДВ) і купівельними цінами реалізованих товарів, а різниця між відпускними (без ПДВ) і обліковими продажними цінами списується при відвантаженні (відпуску) товарів покупцям на зменшення товарних надбавок ( Дт 42-1 - Кт 41-1).
14. До внутрішнього відпуску товарів відносяться також відпуск товарів для власних виробничих потреб торгівлі та для використання у виробництві продукції (робіт, послуг). Інструктивними документами бухгалтерський облік такого відпуску товарів з врахуванням податку на додану вартість з 1.10.97 р. не регламентується. Виходячи із положень Закону України "Про податок на додану вартість" та інших нормативних документів, вважаємо, що облік цих операцій необхідно вести в наступному порядку:
При відпуску товарів для власних виробничих потреб торгівлі (товарів санітарно-гігієнічного призначення, на виробництво, для поточного ремонту, тощо) видаткова накладна повинна бути виписана в купівельник цінах товарів, на які треба нарахувати податок на додану вертість та вказати облікову продажну вартість товарів.
Приклад 8. На відображення в обліку товарів, витрачених для власних виробничих потреб торгівлі.
Відпущено товари з торговельного підприємства (складу, крамниці, тощо) на потреби санітарно-гігієнічного характеру. У видатковій накладній значиться:
Товари за купівельними цінами - 50 грн.
Податок на додану вартість, 20% від 50 - 10 грн.
Разом 60 грн.
Облікова продажна вартість товарів - 75 грн.
За даними прикладу 8 необхідно скласти бухгалтерські проводки на списання товарів, використаних для власних виробничих потреб:
Дт 44 і ін. - Кт 41- 1 (2, 3) - 50
Дт 42-1 (2, 3) - Кт 41-1 (2, 3) - 25 (75 - 50)
15. Якщо прийняти, що вказані в прикладі 8 товари відпущені власному виробничому підприємству (на одному з торгівлею балансі) з торговельною націнкою на ці товари на користь складу (оптової торгівліЇ) в розмірі 10% від купівельної вартості товарів (10% від 50 = 5), то бухгалтерські проводки будуть наступними:
1. За даними товарного звіту складу:
Дт 05 - Кт 41-1 - 55 (50+5)
Дт 42-1 - Кт 41-1 - 20 (75-55), в т.ч. ПДВ - 10
2. За даними матеріального звіту виробничого підрозділу підприємства:
Дт 05 - Кт 41-2 - 55 (50+ 5)
В даному випадку ПДВ віднесено на збільшення податкового кредиту при передоплаті товарів, що надійшли від постачальника, або на збільшення податкового з ПДВкредиту на товари, одержані від постачальників без передоплати, які використані для власних виробничих потреб, і підтверджується податковою накладною на ці товари.
16. До внутрішнього відпуску товарів відноситься також передача (т.зв. внутрішня перекидка) товарів із однієї крамниці іншій, із одного підпримємства громадського харчування іншому.
При передачі товарів із крамниці в крамницю, із одного підприємства громадського харчування в інше товари і продукти виписуються і оприбутковуються за обліковими продажними цінами. Якщо підприємства громадського харчування мають різні категорії і відповідно різний рівень торговельної націнки, то різниця в сумі торговельної націнки відноситься на збільшення або зменшення сум торговельних надбавок на рахунку 42-3.
У зв'язку з тим, що передача товарів від однїєї матеріально відповідальної особи іншій здійснюється при цьому за обліковими продажними цінами в межах одного виду торговельної діяльності, передача товарних надбавок не потрібна.
У разі передачі товарів із роздрібної торгівлі громадському харчуванню та навпаки необхідно здійснити передачу відповідних сум товарних надбавок (відповідно Дт 42-2 - Кт 42-3 та Дт 42-3 - Кт 42-2).
17. Приклад 9. На відображення в облікупередачі товарів і продуктів зі складу ресторану торговельного підпориємства кафе "Надія" на одному балансі.
1. Зі складу ресторану передано товари і продукти

 
 

Цікаве

Загрузка...