WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік внутрішнього відпуску товарів на торговельних підприємствах - Реферат

Облік внутрішнього відпуску товарів на торговельних підприємствах - Реферат

купівельними цінами - 28 грн.
Разом товарів і тари - 288 грн.
3. Товарні надбавки роздрібної торгівлі на повернені товари складають 140 грн. (400 - 260), в т.ч. ПДВ - 67 грн.
При поверненні товарів на склад із роздрібного торговельного підприємства за даними прикладу 3 повинні бути складені бухгалтерські проводки:
1. За даними товарно-грошового звіту роздрібного торговельного підприємства:
Дт 41-1 - Кт 41-2 - на суму повернених товарів і тари за купівельними цінами - 288
Дт 42-2 - Кт 41-2 - на суму товарних надбавок роздрібної торгівлі - 140
2. За даними товарного звіту складу:
Дт 41-1 - Кт 41-2 - на суму оприбуткуваня повернених товарів за купівельними цінами - 288 (п.9)
6. Приклад 4. На облік повернення продуктів і товарів із громадського харчування на склад.
1. За видатковою накладною кафе "Надія" повернено на склад продукти і товари на суму 380 грн.
2. Продукти і товари прийняті на склад за купівельними цінами на суму 224 грн.
3. Товарні надбавки громадського харчування на продукти і товари складають 156 грн. (380 - 224), в т.ч. ПДВ - 63 грн.
При поверненні на склад продуктів і товарів із підприємств громадського харчування за даними прикладу 4 треба скласти бухгалтерські проводки:
1. За даними товарно-грошового звіту підприємства громадського харчування:
Дт 41-1 - Кт 41-3 - на суму повернених товарів за купівельними цінами - 224
Дт 42-3 - Кт 41-3 - на суму товарних надбавок громадського харчування 156
2. За даними товарного звіту складу:
Дт 41-1 - Кт 41-3 - на суму оприбуткованих товарів за купівельними цінами - 224 (п. 9)
Якщо при поверненні продуктів і товарів здається на склад також тара, то вона відображається в обліку аналогічно як в роздрібній торгівлі (п. 5).
Відпуск товарів зі складу за продажними цінами
7. Якщо товарні склади підприємства обслуговують переважно свої підприємства роздрібної торгівлі і громадського харчування, то найбільш доцільним з організаційної і економічної точок зору є облік товарів на складах за продажними цінами (п.2). При цьому скорочуються затрати часу на калькулювання продажних цін, значно прискорюються торгові процеси, посилюється контроль за правильністю цін на товари, суттєво спрощується бухгалтерський облік руху товарів. Товари відпускають зі складів і оприбутковують в роздрібній торгівлі за однаковими продажними цінами.
Приклад 5. На відображення в обліку відпуску товарів зі складу в крамницю № 2 за продажними цінами на суму 600 грн.
1. За даними видаткової накладної на товари, доданоЇ до товарного звіту складу, складають бухгалтерську проводку:
Дт 41-2 - Кт 41-1 - 600
2. За даними прибуткової накладної (копії видаткової накладної складу), доданої до товарно-грошового звіту крамниці № 2, складають таку ж бухгалтерську проводку:
Дт 41-2 - Кт 41-1 - 600
Аналогічно роблять записи на бухгалтерських рахунках у випадку відпуску товарів і продуктів зі складу підприємствам громадського харчування за продажними цінами, але з доданням торговельної націнки громадського харчування (Дт 41-3 - Кт 42-3).
8. Приклад 6. На відображення в обліку відпуску продуктів і товарів зі складу на склад ресторану "Карпати" за продажними цінами роздрібної торгівлі.
1. Відпущено товари зі складу на склад ресторану "Карпати" за продажними цінами на суму 400 грн.
2. На товари нарахована націнка громадського харчування в розмірі 40% від 400 грн. - 160 грн.
3. Вартість отриманих зі складу товарів за продажними цінами громадського харчування - 560 грн.
В цьому разі за даними прикладу 6 на підставі товарного звіту складу підприємства треба скласти бухгалтерську проводку:
Дт 41-3 - Кт 41-1 - 400
За даними товарного звіту складу ресторану "Карпати" треба зробити бухгалтерські записи на рахунках:
Дт 41-3 - Кт 41-1 - 400
Дт 41-3 - Кт 42-3 - 160
9. В кінці звітного місяця за підсумковими даними облікових регістрів про рух товарів повинні бути звірені зустрічні записи, пов'язані з внутрішнім відпуском товарів. Суми зустрічних записів мусять бути тотожними, що підтверджує оприбуткування всіх товарів, відпущених зі складу. За прийнятим на підприємстві порядком один із зустрічних записів проводиться в синтетичному обліку, а другий не проводиться, тобто виключається із записів на синтетичних рахунках. Прийнято суму зустрічного запису, що виключається із записів в синтетичному обліку, брати в червону рамку. Так, в прикладі 5 є два зустрічні записи:
На складі: Дт 41-2 - Кт 41-1 - 600
В крамниці № 1: Дт 41-2 - Кт 41-1 - 600
В цьому разі в синтетичному обліку роблять запис за даними облікового регістра руху товарів на складі:
Дт 41-2 - Кт 41-1 - 600
Аналогічно роблять записи на бухгалтерських рахунках у випадку відпуску товарів і продуктів зі складу підприємствам громадського харчування за продажними цінами роздрібної торгівлі, але з доданням до них торговельної націнки громадського харчування (п. 8).
10. У зв'язку з тим, що підприємство, яке здійснює різні види торговельної діяльності, повинно визначати фінансові результати від окремих видів діяльності, то при внутрішньому відпуску товарів, що обліковуються за продажними цінами, треба передавати (проводити в обліку) відповідні суми товарних надбавок на відпущені зі складу товари з врахуванням необхідного доходу оптової торгівлі. При цьому передається з оптової торгівлі податок на додану вартість, який при оприбуткуванні товарів на склад включений до товарних надбавок ( Дт 41-1 - Кт 42-1).
Без передачі товарних надбавок неможливе правильне визначення і відображення в обліку ПДВ і валового доходу оптової й роздрібної торгівлі та громадського харчування.
3 метою спрощення обчислень, виписки товарних документів і облікових записів прийнято передавати товарні надбавки за підсумком операцій з відпуску товарів у звітному місяці. Для цього за фінансовими розрахунками визначають і встановлюють відсоток торговельної націнки на суму відпущених товарів зі складу за купівельними цінами або торговельної знижки від суми відпущених товарів за продажними цінами.
11. При обліку товарів на складах за продажними цінами роздрібної торгівлі доцільно передавати товарні надбавки з оптової торгівлі (зі складу) роздрібній торгівлі та громадському харчуванню за середнім відсотком товарних надбавок на складі підприємства за попередній місяць за вирахуванням відсотка торговельної націнки на покриття витрат і створення доходу складу, перерахованої в торговельну знижку. За цим відсотком від продажної вартості відпущених зі складу товарів у звітному місяці розраховують суму товарних надбавок, яку необхідно передати роздрібній торгівлі або громадському харчуванню за місяць.
На підставі розрахунку на передачутоварних надбавок від оптової торгівлі (складу) роздрібній торгівлі та громадському харчуванню складають бухгалтерські проводки:
Дт

 
 

Цікаве

Загрузка...