WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Фактори впливу на надходження прибуткового податку в економічних умовах Німеччини та України - Реферат

Фактори впливу на надходження прибуткового податку в економічних умовах Німеччини та України - Реферат

і 24,2 % у 2001.
У місцевих бюджетах питома вага прибуткового податку ще більша і залежно від регіону коливається від 50 до 80.
Тобто прибутковий податок із громадян є податком, який суттєво впливає на формування дохідної частини бюджету.
Враховуючи те, що з місцевих бюджетів фінансуються заклади охорони здоров'я, освіти, культури, а не заробітна плата учителів, лікарів, надходження прибуткового податку має соціальне і навіть політичне значення, що в свою чергу вимагає від працівників фінансових органів більш ретельного ставлення до планування надходжень, а від податківців - до забезпечення його мобілізації до місцевих бюджетів.
Прибутковий податок з доходів громадян, що надходить до місцевих бюджетів, за своєю структурою складається з прибуткового податку, який утримано юридичними особами з доходів найманих працівників, фіксованого прибуткового податку, що сплачують фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, прибутковий податок, який сплачують підприємці, які працюють за загальною системою, та прибутковий податок, який утримано фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності з доходів найманих працівників.
Структура надходжень прибуткового податку
Як видно з аналізу структури надходжень прибуткового податку, значну частку становить прибутковий податок із заробітної плати та інших доходів найманих працівників, що виплачують суб'єктигосподарювання.
Тому у разі допущення похибки при плануванні обсягів надходжень від прибуткового податку, утриманого з доходів найманих працівників, вона може суттєво вплинути на рівномірність надходжень, що в свою чергу призведе до несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам, які працюють у бюджетних установах.
Розрахунки очікуваних надходжень податків на наступний рік проводяться на макрорівні, тобто в цілому по Україні, а також на мікрорівні - бюджетів місцевих районів, територіальних громад.
Основними чинниками, які необхідно мати при розрахунку прибуткового податку, вважаються фонд оплати праці, кількість працюючих громадян, середньомісячна заробітна плата, середня ставка оподаткування, погашення заробітної плати, середньої заробітної плати, очікувані надходження прибуткового податку від фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності.
Більш точними є розрахунки надходжень податку за групами працюючих відповідно до структури отриманих доходів, а також по галузях економіки України.
Ми пропонуємо більш спрощений варіант розрахунку.
Розрахунок очікуваних надходжень прибуткового податку на рік
* Розрахунок проведено з умовними цифрами
При проведенні розрахунку очікуваних надходжень міського бюджету необхідно врахувати кількість діючих юридичних осіб, фонд оплати праці кожного підприємства, організації, кількість працюючих, перспективи розвитку підприємств та середню ставку оподаткування прибуткового податку.
При розрахунку податку також необхідно брати до уваги кількість фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, середні ставки фіксованого податку, кількість найманих працівників, середні темпи зростання надходжень фіксованого податку тощо.
Необхідно зазначити, що чим більше факторів, які впливають на розрахунок, буде узято до уваги, тим меншою буде похибка у плануванні надходжень. Також при розрахунках необхідно врахувати, особливо у сільській місцевості, що середня ставка оподаткування доходів працівників сільгосппідприємств значно нижча за ставку оподаткування доходів працівників промислових підприємств. Якщо середня ставка оподаткування доходів працюючих на підприємствах та в організаціях становить від 13 до 18 %, то на сільгосппідприємстві вона значно нижча і становить від 3 до 7 %. Це пояснюється не тільки меншою заробітною платою але й тим, що заробітна плата сільгосппідприємствами своїм працівникам найчастіше виплачується у натуральній формі, яка згідно з Декретом "Про прибутковий податок з громадян" не включається до сукупного доходу при опо-даткуванні.
Розглянемо, наприклад, розрахунок очікуваних надходжень прибуткового податку для с.м.т. Першотравневе:
? ПП = [ФОП1 * Х1 + ФОП2 * Х2………..ФОП32 * Х32] + ППф + ППс + ППі;
де ФОП1….ФОП32 - фонд оплати праці діючих підприємств;
Х1-Х32 - середня ставка оподаткування;
ППф - прибутковий податок від платників фіксованого податку;
ППс - прибутковий податок з доходів фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності;
ППі - прибутковий податок з інших доходів громадян;
Після проведення річного розрахунку прибуткового податку проводиться його розбивка по кварталах та місяцях.
Прибутковий податок помісячно надходить нерівномірно і коливається протягом року від середньомісячного на 10-40 %, що також необхідно врахувати при плануванні.
Наприклад, надходження прибуткового податку у січні становлять лише 72 % середнього показника, тоді як у грудні він навпаки більше на 30-40, що пояснюється виплатою додаткової заробітної плати у грудні і тривалими канікулами у січні.
Надходження липня, серпня, вересня, як правило, більші за середній показник на 6-10 % у зв'язку із оплатою щорічних відпусток.
На надходження прибуткового податку також істотно можуть впливати навіть святкові дні. Так, у цьому році святкові дні припали на початок травня, у результаті чого заробітна плата на багатьох підприємствах була виплачена у кінці квітня, відповідно прибутковий податок, який повинен був надійти до бюджету у травні, надійшов у квітні. Різниця надходжень прибуткового податку між травнем і квітнем становила понад 200 млн. грн.

 
 

Цікаве

Загрузка...