WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України - Реферат

Удосконалення масово-роз’яснювальної роботи органів ДПС України - Реферат

Іспанії, а саме підготовка матеріалу у вигляді книжки коміксів, щоб зрозуміло пояснити базові норми системи оподаткування на користь сплати податків.
У масово-роз'яснювальній роботі підрозділів податкової служби України доцільно було б використати досвід наших колег американців щодо навчання та виховання сумлінного платника податків. Податкова служба США випускає відеокасети з різних податкових питань. Касети надходять до магазинів відеокасет приватного сектора і надаються споживачам напрокат для перегляду вдома.
Щороку разом з комерційною телестанцією податкова служба США організовуєподатковий практикум, що транслюється по громадських телеканалах і кабельних мережах по всій країні в одну з неділь на початку лютого. В Україні такий практикум актуальний під час компанії декларування доходів громадян.
Для удосконалення масово-роз'яснювальної роботи з метою "втілення" у свідомість платників податків ідеї про необхідність і неминучість сплати податків пропонуємо наступне.
Недостатня чисельність працівників у підрозділах з роз'яснення податкового законодавства ДПІ міст і районів (1-2 працівника) унеможливлює надання кваліфікованих консультацій з усіх питань оподаткування платникам податків. Так, у відділеннях ДПІ Львівської області на одного працівника підрозділу МРР припадає в середньому 700 юридичних і 800 фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. У США масово-роз'яснювальну роботу здійснюють від 5 до 20 відсотків постійних працівників (у різних джерелах є розбіжність у названих цифрах). У Львівській області цією роботою займаються всього 2 відсотки від працюючих у податкових органах.
Доцільно чисельність працівників підрозділів МРР збільшити хоча б удвічі, особливо у відділеннях МДПІ та ОДПІ, де одному працівнику доводиться самостійно займатися як громадськими зв'язками, так і масово-роз'яснювальною роботою, через що робота не може виконуватися якісно.
Оскільки спілкування по телефону та через Інтернет дозволяє економити млн годин робочого часу податкових інспекторів, необхідно модернізувати службу "007" з її розміщенням в обласному центрі та поширенням можливості користування її послугами на регіон для того, щоб кожний бажаючий міг отримати роз'яснення з будь-якого населеного пункту. Інформаційно-довідкова служба "007" є ефективною і доступною платникам, може задовольнити їх потреби в інформації щодо роботи ДПС і не тільки тому, що потребує вдосконалення більше, ніж створення інформаційних кіосків при обмежених фінансових ресурсах на утримання органів ДПС.
Робота з молоддю потребує розширення та подальшого удосконалення, застосування нових форм (розробку ділових ігор, спеціальної друкованої продукції, проведення засідань "круглого столу", телефонних сеансів "гарячих ліній" спеціально для молоді та вчителів, нав-чання вчителів для викладання ними "Основ податкового законодавства" учням старших класів шкіл).
З метою вивчення громадської думки щодо податкової системи, чинного податкового законодавства України, роботи податкової служби розробити тематику (ДПА України) та проводити анкетування з метою усунення недоліків і підвищення якості обслуговування платників податків.
Узаконити (наприклад, постановою КМ України) обов'язковість надання місцевими органами державної влади інформації органам ДПС для підготовки сюжетів для ЗМІ, плакатів чи соціальної реклами про напрями використання доходів бюджету на щитах для інформування населення про важливість діяльності податкової служби. Наприклад, відремонтовано чи по-будовано дорогу, придбано ліжка, обладнання чи ліки для лікарні, погашено заборгованість чи піднято зарплату працівникам школи, відновлено пам'ятник архітектури або історії.
Забезпечити в кошторисі на утримання ДПА окрему статтю витрат на масово-роз'яснювальну роботу (робота із ЗМІ, з громадськими організаціями, з молоддю, створення web-сайтів податкових органів у мережі Internet, виготовлення соціальної реклами), адже її виконання на належному рівні потребує відповідного фінансування. Так, на ці цілі в США податкова служба щороку виділяє 7 відсотків коштів від загального бюджету податкової служби, що становить близько 300 млн доларів.
Створення комерційних інформаційно-консультаційних центрів ДПС є неефективним: кількість бажаючих отримувати консультації при діючому податковому законодавстві різко скоротиться, оскільки за 9 років роботи підрозділів МРР платники звикли знайомитися з офіційною думкою ДПА України безкоштовно, а ті платники, які мають у своєму розпорядженні зна-чні кошти, з питаннями оптимізації податкових платежів звернуться в аудиторські служби.
Необхідною є диференціація в оплаті праці працівників ДПС: підрозділи податкового аудиту та масово-роз'яснювальної роботи вимагають найбільш кваліфікованих кадрів, тому вони повинні бути вищеоплачуваними порівняно з іншими працівниками податкових органів.
Необхідно також розробити методичні рекомендації щодо етики (дотримання правил ділового етикету, зовнішнього вигляду та уважності працівників) спілкування підрозділів МРР з платниками податків; для уникнення конфлікту інтересів між податковою та платником податків обу-мовити заборону надання інформації у разі, якщо на підприємстві аудиторська перевірка чи щодо підприємства розпочато процедуру банкрутства.
Література:
1. Про вдосконалення діяльності підрозділів по роз'ясненню податкового законодавства: Наказ Державної податкової адміністрації України від 9 жовтня 2000 року № 525.
2. Державна податкова служба України: Довідник / Нечай Н.В., Онищенко В.А. - К.: "Вісник податкової служби України", 2001. - 112 с. - С. 45.
3. Онищенко В. Робота з платниками податків - один з пріоритетних напрямів діяльності податкової служби України // Вісник податкової служби України. - листопад-грудень. - 2000. - С. 16-21.
4. Онищенко В. Організація роботи з платниками податків у податковій службі України // Вісник податкової служби України. - 2001. - № 28. - С. 49-60.
5. Податки за кордоном // Вісник податкової служби України. - 2001. - лютий. - С. 9,11.
6. Алан Ф. Робіду. Як стимулює добровільну сплату податків податкова служба США // Вісник податкової служби України. - листопад-грудень. - 2000. - С. 55-57.
7. Янушевич Я. Податкова служба США: досвід, напрацювання, перспективи // Вісник податкової служби України. - 2000. - № 31. - С. 62-63.

 
 

Цікаве

Загрузка...