WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Соціальний експеримент у податковій сфері - Реферат

Соціальний експеримент у податковій сфері - Реферат

старшого віку деколи занижували свої оцінки, керуючись принципом - "я маленька людина, не буду голосно кричати про свої успіхи, нехай мене керівництво оцінює, йому видніше". Але в такій ситуації це зайва скромність, адже ніхто не знає краще можливості людини, ніж вона сама. Це говорить про те, що такі працівники є лише виконавцями, не проявляють ініціативи, не бажаючи брати відповідальність за свої дії.
Таким чином, у ході проведення експерименту відбувалась конструктивна, зацікавлена розмова колег, що виконують спільну справу, спрямована на покращання її кінцевого результату.
Слід віддати належне керівникам підрозділів Ірпіньської міської ДПІ: начальнику управління податкового аудиту І.А. Шавло, начальнику відділу з організації перевірок фінансових установ С.Й. Ровній, начальнику відділу по відшкодуванню ПДВ А.В. Каращук, начальнику відділу документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності юридичних осіб О.М. Шевченко, начальнику відділу з організації перевірок фінансових установ В.А. Веред та іншим, які прагнули максимально об'єктивно оцінити діяльність своїх підлеглих.
Запропонована методика оцінки кадрового потенціалу дозволяє оцінити ефективність роботи як міської ДПІ в цілому, так і її окремих управлінь та відділів, а також роботу кожного податківця. Якщо оцінка ефективності роботи ДПІ та її підрозділів має статипредметом для обговорення в середовищі колективу податкової організації, то оцінка працівника стає відомою лише для самого працюючого та його керівництва і може бути підставою для організаційних висновків. Це відбувається тоді, коли загальна оцінка є меншою, ніж 6 балів або оцінка коливається у межах від 6,1 до 7 балів, що означає мінімальну відповідальність своїй посаді. Оцінка від 7,1 до 8 балів говорить про те, що працівник повністю відповідає своїй посаді, а результат від 8,1 до 9 балів - найбільше відповідає своїй посаді. Якщо ж працівники отримали більше, ніж 9, 1 бал - то це є сигналом для керівництва, що вони прекрасно справляються зі своїми обов'язками і є кандидатами на просування по службі.
Загальна оцінка роботи Ірпіньської міської ДПІ склала 8,041бала, що дозволяє кваліфікувати її як хорошу. Якщо говорити про окремі управління, то найкращих показників досягли працівники управління оподаткування фізичних осіб - близько 9 балів, на другому місці особовий склад управління податкового аудиту - 8,037 балів. Не набагато відстали від лідерів працівники з управління оподаткування юридичних осіб - 7,881 балів.
Запропонована методика дозволяє відслідкувати роботу всіх відділів податкової інспекції. Так, зокрема, працівники з групи Державного реєстру фізичних осіб отримали інтегральну оцінку 9,071, на другому і третьому місцях працівники групи обліку платників податків та працівники групи з контролю у сфері ЗЕД з результатами відповідно - 8,515 та 8,443. Четверте місце зайняли робітники відділу справляння місцевих податків, ресурсних та неподаткових платежів з оцінкою 8,301 балів. На останньому місці з усіх вісімнадцяти підрозділів опинились працівники групи приймання та обробки податкових документів, які мають результат 7,193 бала.
Якщо ж давати аналіз якісному змісту відповідей на запропоновані методикою питання, то можна сказати, що усі працівники державної податкової інспекції у місті Ірпені, передусім, є чесними, порядними, дисциплінованими громадянами, не схильними до порушень трудового законодавства, не мають негативних наслідків своєї роботи, адже на пункти, що стосувались критеріїв дисциплінарного блоку, були отримані інтегровані загальні оцінки від 9,917 до 9, 133 балів.
Досить високу оцінку отримала якість виконуваної роботи щодо обліку платників податків, введення даних у систему автоматичної обробки даних (АОД) - по 9,0 балів. Можна сміливо заявляти про те, що усі працівники Ірпіньської ДПІ є висококваліфікованими працівниками, адже за блок критеріїв, що стосувались оцінки результатів діяльності працівника відповідно до його функціональних обов'язків, були отримані результати в діапазоні від 8,75 до 7,567 балів.
Так, при відповіді на запитання про ступінь володіння комп'ютером була отримана інтегральна оцінка 8,0 балів, що означає уміння працювати на комп'ютері у межах необхідних робіт при виконанні своїх безпосередніх обов'язків. Це досить високий бал, але тепер уже на порядку денному - отримати рівень вільного володіння комп'ютерними технологіями при виконанні завдань різної складності.
Експеримент показав, що найбільшими проблемами працівників податкової інспекції є соціальні проблеми, умови відтворення здібностей та якостей працюючих. У цьому блоці критеріїв - найнижчі інтегральні оцінки з усіх запропонованих. Наприклад, пункт 1.4.1. - задоволеність оплатою праці - лише 4,25 бала, пункт 1.4.2. - задоволеність житловими та побутовими умовами - 6,317.
Проведене дослідження виявило також проблему з поданням пропозицій щодо вдосконалення роботи органів ДПС. Ця проблема полягає не в тому, що працівники не подають подібних пропозицій, а в тому, що вони не відчувають зворотного зв'язку від вищих організацій - їм невідома реакція на їхні думки, чи знаходять вони відображення у прийнятих документах, а тому не бачать ефективності подібного роду роботи. Результат цього критерію - красномовний - 6,26.
Підводячи підсумки експерименту в ДПІ м. Ірпеня, можна стверджувати, що він проходив в умовах цілковитого порозуміння та повної взаємної зацікавленості керівництва Ірпіньської податкової інспекції, її працівників та експериментаторів - працівників Національної академії ДПС України. Запропонована методика комплексної оцінки діяльності працівника ДПС України "працює" і цілковито відповідає цілям і завданням оцінки. На основі інтегральних оцінок працівників створюється можливість проектування перспектив їх службового положення та матеріального стимулювання. Інтегральні оцінки підрозділів міської податкової інспекції у цілому створюють правильну картину їхніх досягнень і недоліків.
Експериментатори виявили високу організованість, дисциплінованість, згуртованість та взаємоповагу членів колективу податкової інспекції, сприятливу соціально-психологічну атмосферу, яка дозволяє у складних умовах недосконалого законодавства на достатньому рівні забезпечувати надходження до бюджету.

 
 

Цікаве

Загрузка...