WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система професійної підготовки кадрів – запорука успішної діяльності - Реферат

Система професійної підготовки кадрів – запорука успішної діяльності - Реферат

начальницького складу, до початку самостійного виконання посадових обов'язків обов'язково повинні протягом навчання пройти спеціальний курс початкової підготовки, який складається з трьох етапів.
Перший етап - ознайомчий, навчання організовується за місцем служби до направлення на курсову підготовку під керівництвом безпосередніх начальників та наставників. Індивідуальне навчання проводиться протягом одного місяця за спеціально розробленим планом. У конспекті зі службової підготовки відображаються основні нормативні документи, які вивчалися працівником, згідно із затвердженим індивідуальним планом.
Результати анкетування працівників підрозділів податкової міліції, які проходили другий етап початкової підготовки, свідчать, що керівництвом на місцях приймаються відповідні заходи щодо професійного становлення у мінімальні строки працівників, які знову прийняті на службу до податкової міліції. Так, при оформлені на службу працівники кадрових апаратів інформують кожного кандидата про необхідність навчання на курсах початкової підготовки. На першому етапі початкової підготовки, тобто до направлення на курси початкової підготовки, за 84 відсотками молодих працівників закріпляються наставник, для кожного складається план індивідуального навчання, мається конспект для вивчення законодавчих актів з оподаткування, інших нормативних документів, передбачених планом індивідуального навчання. 86 відсотків опитаних вказали на те, що з ними безпосередні начальники проводили співбесіду з питання виконання плану індивідуального навчання.
Майже 90 відсотків працівників заздалегідь були попереджені про від'їзд на курси початкової підготовки.
Разом з тим в організації початкової підготовки на першому етапі мають місце деякі недоліки, а саме:
- не за всіма молодими працівниками закріплюються наставники, 16 відсотків опитаних не змогли вказати прізвища своїх наставників, найбільша їх кількість із УПМ ДПА в Черкаській, Одеській, Київській областях, АР Крим;
- в УПМ ДПА в Рівненській, Харківській, Черкаській, Донецькій, Полтавській, Запорізькій, Івано-Франківській областях не ввійшло у практику проведення навчальних зборів з молодими працівниками;
- близько 45 відсотків працівників, які не пройшли початкову підготовку, керівництво підрозділів податкової міліції направляло на перевірку юридичних осіб щодо своєчасної та повної сплати податків;
- не виключені випадки, коли працівникам, які не пройшли початкову підготовку, для проведення спеціальних заходів видавалася табельна вогнепальна зброя. Це грубе порушення наказу ДПА України № 411 1997 року мало місце в УПМ ДПА в Київській, Волинській, Житомирській областях, АР Крим.
Другий етап - курсове навчання в навчальних закладах.
Працівники, направлені на курсову підготовку, зобов'язані прибути до місця навчання завчасно, перед початком занять, в установленій формі одягу, мати при собі формений одяг встановленого зразка, службове посвідчення, посвідчення про відрядження, довідку про стан здоров'я, а також спортивний костюм, особисті речі та письмове приладдя.
Головне управління податкової міліції ДПА України постійно надає практичну допомогу факультету податкової міліції Академії ДПС України в організації початкової підготовки, підвищення кваліфікації кадрів підрозділів податкової міліції.
На курсах початкової підготовки факультету податкової міліції було започатковано проведення занять начальниками служб УПМ ДПА областей. По закінченні курсів підвищення кваліфікації начальниками районних відділів підрозділів податкової міліції передбачається захист випускних робіт, на якому присутні слухачі курсів початкової підготовки. Такі форми спілкування із слухачами дають позитивні результати у навчанні.
Надається допомога при проведенні практичних занять при курсовій підготовці керівниками оперативних служб податкової міліції УПМ ДПА, які безпосередньо брали участь у розкритті резонансних злочинів у сфері оподаткування.
Третій етап - проходження стажування за місцем служби після закінчення курсової підготовки. Після закінчення третього етапу початкової підготовки, атестаційною комісією підрозділу податкової міліції приймається рішення про допуск працівника до самостійного виконання своїх функціональних обов'язків, про що робиться запис у свідоцтві про початкову підготовку.
Перепідготовка працівників податкової міліції здійснюється з метою одержання нової спеціальності або у випадку переміщення їх на іншу роботу, виконання якої потребує нових знань, умінь і навичок.
Перепідготовка організовується у навчальних закладах ДПА України та за місцем служби працівників.
Строки перепідготовки з відривом від роботи в навчальних закладах системи підвищення кваліфікації й перепідготовки встановлюються терміном до 1 місяця.
За місцем служби перепідготовка організовується шляхом самостійного освоєння працівником специфіки роботи на новій посаді тривалістю до 2 місяців, залежно від підготовленості працівника й складності опанування нових обов'язків, за індивідуальним планом під керівництвом безпосереднього начальника або найбільш підготовленого співробітника.
Працівник вважається таким, що пройшов перепідготовку за місцем служби у тому випадку, якщо він здобув знання, уміння й навички у обсязі, необхідному для самостійного виконання службових обов'язків, і з успіхом склав іспити комісії на чолі з начальником податкової міліції з питань, які передбачені індивідуальним планом. Про проходження працівником перепідготовки складається довідка, яка надсилається у відділ кадрів для приєднання до особової справи, а також робиться позначка у картці обліку професійної підготовки (у навчальних закладах видається посвідчення).
Підвищення кваліфікації кадрів здійснюється з метою послідовного удосконалення професійної майстерності, вивчення найновіших досягнень науки й техніки, використання позитивного досвіду у роботі. Працівники податкової міліції направляються на навчання до Академії ДПС України на факультет податкової міліції, на курси підвищення кваліфікації (навчальні збори) із відривом від роботи з конкретної спеціалізації або посади один раз у п'ять років.
Прямі або безпосередні начальники зобов'язані заздалегідь спланувати відпусткикандидатів на навчання, контролювати вивчення ними нормативних актів і підготовку рефератів за завданнями навчальних закладів (підрозділів), перевірити зовнішній вигляд, екіпіровку та провести інструктаж від'їжджаючих на навчання працівників про правила поведінки на шляху слідування та під час навчання.
З прибулими на навчання проводяться співбесіда або тестування для визначення рівня знань нормативних актів, що регламентують діяльність служби, в якій вони працюють.
Після закінчення навчання працівники складають іспити або заліки, їм видається посвідчення встановленого зразка, яке приєднується до особової справи, а також за місцем служби робиться позначка у картці обліку професійної підготовки.
Організація службової й бойової підготовки працівників податкової міліції, із врахуванням покладених на них завдань, передбачає навчання особового складу за місцем служби, вдосконалення його професійної майстерності, підтримку постійної готовності до дій в умовах складної оперативної обстановки. Практика роботи підрозділів податкової міліції показує, що більшість складних ситуацій виникає раптово. У цих випадках потрібно негайно й чітко діяти як окремим співробітникам, так і підрозділам взагалі. Успіх вирішення раптово виникаючих оперативно-службових завдань знаходиться у прямій залежності від постійної готовності особового складу, рівня його підготовки та вміння діяти в екстремальних ситуаціях. Досягається це шляхом систематичного навчання особового складу під керівництвом

 
 

Цікаве

Загрузка...