WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Процес справляння податкових платежів в Україні та його забезпечення - Реферат

Процес справляння податкових платежів в Україні та його забезпечення - Реферат

на руки уже чистий дохід, тобто дохід за вирахуванням відповідних податкових платежів.
Утримання податків на підставі декларації базується на фактичних даних про розміри об'єкта оподаткування, коли платник самостійно декларує свої податкові зобов'язання і відповідає за правильність їхнього нарахування та повноту і своєчасність сплати.
Згідно з Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" податкові платежі можуть утримуватися також на підставі податкового повідомлення і податкової вимоги. У разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується податковим органом, такий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк і граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першоїподаткової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкові вимоги мають містити, крім указаних вище відомостей, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Податкове повідомлення і податкові вимоги надсилаються платнику поштою із повідомленням про вручення або передаються особисто в руки під підпис. Окремі платники намагаються уникнути отримання таких документів різноманітними способами, але в аспекті діючого законодавства це просто недоцільно. У випадку, коли податковий орган або пошта не можуть вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з тим, що не можуть знайти посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місцезнаходження платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. А це означає, що з наступного дня розпочинається термін погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, недотримання якого тягне за собою юридичну відповідальність. Тому якщо ви вважаєте неправомірними нарахування вам податковим органом податкових зобов'язань або певні дії посадових осіб податкових органів, пам'ятайте, що ви маєте право їх оскаржувати як в адміністративному, так і судовому порядку. Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" чітко встановлені терміни та порядок процедури адміністративного оскарження і термін позовної давності для судових справ щодо оподаткування. Зрозуміло, що недотримання цих термінів позбавить вас права на оскарження.
Зважаючи на 15-річний податковий досвід незалежної України, можна із упевненістю сказати, що маємо власну податкову систему із певним організаційно-правовим і методичним забезпеченням. Основною проблемою оподаткування в нашій державі треба вважати низький рівень податкової культури, який насамперед пояснюється незнанням податкового законодавства, і недосконалий механізм функціонування податкової системи, що розуміє під собою недотримання основних принципів оподаткування. Як бачимо, і перший, і другий випадок не на користь платника. Тому пошук напрямів удосконалення організаційно-правового забезпечення процесу справляння податкових платежів і, насамперед, оптимізації податкового законодавства є перспективним.
Література:
1. Конституція України. - Київ, 1996.
2. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III.
3. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 р. № 8073-X.
4. Про державну податкову службу в Україні: Закон України (із змінами і доповненнями). - Київ, 1990.
5. Про систему оподаткування: Закон України (із змінами і доповненнями). - Київ, 1991.
6. Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами: Закон України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.
7. Ісаншина Г.Ю. Податковий менеджмент: Навч. посіб. - Київ: ЦУЛ, 2003. - 260 с.
8. Юткина Т.Ф. Налоги и налогообложение: Учебник. - М.: ИНФРА-М, 1999. - 429 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...