WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Про механізми реформування податку з доходів фізичних осіб в Україні - Реферат

Про механізми реформування податку з доходів фізичних осіб в Україні - Реферат

вони не будуть поверненням податків (через відсутність наявності останніх).
Можна сказати, що є три варіанти відносин жителів США з IRS (податковою службою):
1) якщо сума доходу фізичної особи перевищує визначену позначку (яка залежить від джерела прибутку і від складу вашої сім'ї), то вона зобов'язана подавати декларацію (під загрозою кримінальної відповідальності). Звичайно, ті, хто зобов'язаний це робити, знають про це і виконують вимоги закону. Інша справа, як вони заповнили декларацію. Якщо вони пропустили можливість якихось списань, то IRS їм про це не скаже. Це не їхня робота. Їхня робота - перевірити, чи не заявлено зайвих відшкодувань. Як бути, якщо фізична особа через рік або два дізналася, що у її декларації були помилки? Вона може їх виправити. Для цього є спеці-альна форма 1040Х, а належні кошти можуть бути повернені протягом 3-х років;
2) якщо дохід фізичної особи нижчий від визначеної позначки (з урахуванням вказаних чинників), то фізична особа може не подавати податкову декларацію. Це вже не обов'язок її, а право;
3) дохід фізичної особи, нижчий за відповідну межу, але вона подає декларацію. Таке рішення є правильним, оскільки практично завжди фізичні особи з низьким доходом мають як пряму, так і непряму вигоду від tax return. Варто зазначити, що коли самостійно фізична особа не може скласти декларацію, вона може звернутись за допомогою до свого інспектора. Це позитивно характеризує роботу податкової служби США. Адже отримати консультації щодо заповнення податкової декларації у нас практично не-можливо, не кажучи вже про поради, як оптимізувати податки.
Але інспектор не всесильний. Він не може змінювати факти заднім числом. Якщо була можливість відшкодування, але нею не скористалися, - то при заповненні форми 1040Х про це можна тільки пошкодувати.
Наприклад, сім'я купує будинок, один або обидва члени подружжя працюють і не мають на роботі пенсійних планів. Перед купівлею будинку така сім'я могла б зробити легкий і витончений жест: відкрити особисті пенсійні рахунки і внести туди по $ 2000 (на двоє - уже $ 4000). Крім того, оскільки така подія, як купівлябудинку, планується заздалегідь, сім'я ця, знаючи, що в такому році має бути значна виплата, могла б і в попередньому році внести по $ 2 000 у IRA (уже $ 8000). У результаті цього, вони заоща-джують тільки на федеральних податках 4 000 x 0,28 = $ 1 120, або 8 000 x 0,28 = $2 240, тому що за останніми змінами рахунка IRA можна використовувати для купівлі будинку (без штрафів та інших недоречностей).
Але коли пройде якийсь час і ця сім'я з'явиться робити tax return за минулий рік, нічого цього вже не буде (швидше за все, вони і не дізнаються, що таке могло б бути). Хто з нормальних людей може все це знати і передбачати? Ніхто, крім фахівців, не може стежити за всіма нововведеннями в законах і продумувати шляхи економії для їхніх клієнтів. Краще передбачати можливість tax return задовго до терміну подачі декларації та почати його з податкового планування.
Що стосується вітчизняної системи оподаткування, то, на нашу думку, доцільним було б, скориставшись основами американського tax return, дозволити податковий кредит фізичним особам-підприємцям на купівлю обладнання, приміщень для заняття підприємницькою діяльністю.
Отже, у результаті дослідження можна зробити такі висновки:
1. У зв'язку з прийняттям Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" залишається невирішеним питання уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам. Це питання потребує якнайшвидшого законодавчого врегулювання, оскільки на практиці більшість підприємців опиниться в ситуації, коли з ними просто уникатимуть співробітництва контрагенти.
2. Новий закон суттєво зачіпає інтереси фізичних осіб-підприємців, які мають постійні договірні відносини (більше одного місяця) з одним замовником. Визнавати виплачені їм доходи заробітною платою не зовсім коректно.
3. Необхідно розглянути питання щодо дозволу податкового кредиту для фізичних осіб-підприємців, сформулювати перелік витрат, які можуть підприємці відносити до податкового кредиту, встановити максимальну величину податкового кредиту, наприклад, у відсотках до отриманого доходу. При цьому корисно було б врахувати міжнародний досвід у цій сфері.
У цілому ж, система оподаткування доходів фізичних осіб зазнала значних змін, але все ще має певні недоліки, які необхідно усунути з урахуванням міжнародного досвіду.
Література:
1. Про податок з доходів фізичних осіб: Закон України // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - № 97.- С. 3
2. Інструкція про оподаткування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю, затв. наказом ГДПІУ від 21.04.93 № 12// Все про бухгалтерський облік. - 2003. - № 97. - С. 30.
3. Інструкція про порядок нарахування платником податку податкового кредиту щодо податку з доходів фізичних осіб, затв. наказом ДПАУ від 22.09.2003 № 442 // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - № 97. - С. 39.
4. Василик О.Д. Податки в системі регулювання доходів фізичних і юридичних осіб// Економіка України. - 1993. - № 11. - С. 94.
5. Гопцій Р. Прощавай, прибутковий, - здрастуй, податок з доходів! // Все про бухгалтерський облік. - 2003. - № 69. - С. 4.
6. Дроздова Т. Обговорюємо закон про податок з доходів фізичних осіб// Все про бухгалтерський облік. - 2003. - № 99. - С. 3.
7. Злобін С. Чому в Америці жити добре// Комерсант - власть. - 1998. - № 11. - С. 48.
8. Иванов Ю. Налогообложение доходов граждан-предпринимателей и других доходов // Сборник систематизированного законодательства. - 2002. - № 69. - С. 4.
9. Мельник П.В. Вплив податків на перерозподіл народногоспо-дарських ресурсів у ринковій економіці (теоретичний аспект)// Науковий вісник. - 2000. - № 1. - С. 94.
10. ОЕСD Economic Outlook. - 2001. - № 69. - С. 1.

 
 

Цікаве

Загрузка...