WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Проблеми автоматизації бізнес-процесів податкової служби - Реферат

Проблеми автоматизації бізнес-процесів податкової служби - Реферат

застосувань реалізує основну бізнес-логіку , побудову форм звітності та вводу;
- клієнт, який забезпечує інтерфейс з користувачем.
Якщо як сервер застосувань використовувати веб-сервер, то клієнт зводиться до звичайного WEB-браузера (який вкючає в себе будь-яка сучасна операційна система) і адміністрування такої системи зводиться до адміністрування сервера. Таке супрводження клієнтських місць отримало назву "нульове" [1, 2, 3, 4, 5].
Для якісної побудови таких систем було вирішено наступні завдання:
- розроблено корпоративні стандарти стосовно лінгвістичного забезпечення при розробці систем;
- розроблено корпоративні стандарти стосовно ведення довідників;
- розроблено систему супроводження та розповсюдження довідників;
- розроблено корпоративні стандарти стосовно побудови еталонної схеми довідників як для СКБД "Oracle", так і для систем, що продовжують експлуатуватись під СКБД FoxPro.
Такі стандарти було розроблено в 2003 році. У цьому ж році розроблено документ "Концепція функціонування та розвитку інформаційно-аналітичної системи органів державної податкової служби України". Цією концепцією, зокрема, визначається рекомендована архітектура інформаційних систем "клієнт-сервер застосувань сервера баз даних", та пріоритетний напрям розвитку корпоративної мережі.
За архітектурою "клієнт-сервер застосувань сервера баз даних" розроблено автоматизовану систему "Реєстри платників податків". Ця система, на відміну від попередніх систем, побудована як сховище різноманітних документів та містить спеціальний процесор, який на підставі певних атрибутів, визначених документів з урахуванням пріоритетності, формує поточний зріз облікових даних. Використання сервера баз даних, звичайно, не тільки покращило якість інформації, а й дає змогу з набагато меншими зусиллями будувати системи реплікації даних (як онлайнової, так і оффлайнової).
Досвід використання існуючої бази даних центрального рівня показує, що великий інтерес функціональних підрозділів обласного та центральногорівнів ДПС існує до повної інформаційної бази даних районного рівня з щоденним оновленням.
Ця мета по-різному досягається для систем, побудованих з виділеним сервером баз даних, та на системах, побудованих з використанням СКБД FoxPro.
Для систем з виділеним сервером баз даних реплікація даних реалізується за допомогою тригерів бази даних, які при будь-якій операції модифікації запису роблять відповідний запис у таблиці змін. При формуванні пакета змін аналізується таблиця змін, а до пакета включаються лише змінені дані, після чого в журналі змін робиться помітка про те, що запис відіслано.
Для систем, побудованих із використанням СКБД FoxPro, пропонується така схема обміну:
1. Створюється словник даних, в якому міститься інформація щодо таблиці, яка підлягає реплікації, значення її первинного або унікального ключа, переліку полів, по яких аналізуються зміни.
2. Пакети, що відсилаються, можуть бути 2-х типів - повний або базовий та пакет змін.
3. При першому запуску системи формується повний пакет даних. Відісланий пакет зберігається в системі в вигляді архіву та приймає номер № = 0.
4. Система обласного рівня робить спробу повного завантаження цього файла.
5. При вдалому завантаженні повного файла система робить запит про надання пакета змін № = 1 щодо пакета № = 0. Зміни розраховуються так. З архіву видобувається пакет за № = 0. З використанням первинного ключа вибирають такі записи, які є в пакеті № = 0 і відсутні в базі даних нині. Такі записи потрапляють до пакета 1 як ті , що повинні бути видалені з обласної БД. З використанням первинного ключа вибирають такі записи, які є в базі даних зараз і відсутні в пакеті № = 0. Такі записи потрапляють до пакета 1 як ті, що повинні бути додані в обласну БД. З використанням первинного ключа вибираються такі записи, які одночасно є в базі даних зараз і в пакеті № = 0. Якщо хоч одне з полів поточної бази даних і пакета № = 0 відрізняються, такий запис потрапляє до пакета, як той, що повинен бути модифікований. Формується стан бази даних № = 1 районного рівня і архівується (рис. 3).
6. Обласна система обробляє отриманий пакет, тобто виконує операції видалення, вставки, заміни. При вдалому виконанні цих процедур до районної бази формується запит щодо формування файла змін поточного стану баз стосовно попереднього, при невдалому - щодо останнього вдало завантаженого пакета (рис. 4).
7. Аналогічно, наступні пакети оновлення (п. 5-6).
Рис. 3. Приклад розрахунку пакета файлів змін
Рис. 4. Відновлення стану обласної бази даних при збої завантаження змін
Формат даних щодо обміну даними пропонується використовувати текстовий з полями фіксованої ширини як такий, що найшвидше завантажується до БД. Використання інших форматів, наприклад DBF, ХМL, та інше застосовувати недоцільно, оскільки для такого завантаження потрібно буде розробляти програмне забезпечення для розбору даних і перетворення їх до форми, придатної до завантаження в СКБД, при цьому швидкість завантаження значно знизиться.
Описана вище схема оновлення дозволить щоденно отримувати на обласному та центральному рівнях актуальну інформацію щодо адміністрування податків і платежів. Наявність такої інформації дозволить скласти "портрет" платника податків, вивчати нетипову поведінку деякої категорії платників, упереджувати порушення податкового законодавства.
Література:
1. Елисеев Владимир. Ладыженский Глеб. Введение в Интранет (www.jetinfo.ru)
2. Теллин Стивен. - Методология Интранет (www.jetinfo.ru)
3. Теллин Стивен. - Интранет и Адаптивные Инновации: переход от управления к координации в современных сетях
4. Галатенко Владимир, Трифаленков Илья. - Информационная безопасность в Интранет: концепции и решения (www.jetinfo.ru)
5. Гагин Александр. - Сервисы Интернет(www.jetinfo.ru)
6. Анни Павел. - Тонкие клиенты (www.jetinfo.ru)

 
 

Цікаве

Загрузка...