WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оптимізація оподаткування як засіб запобігання ухилення від сплати ПДВ - Реферат

Оптимізація оподаткування як засіб запобігання ухилення від сплати ПДВ - Реферат

забирають посередники) повертаються певним шляхом підприємству "С". У результаті цього підприємство "А" повинно сплатити ПДВ до бюджету, але воно зникає і не сплачує ПДВ, а підприємство "С" вимагає бюджетне відшкодування (або зменшує власні податкові зобов'язання з ПДВ).
Не можна обминути увагою той факт, що зазначені схеми (і не тільки вони) досить поширені в різних країнах світу. Лише при розкритті однієї зі схем з придбання фіктивних товарів (послуг) під час проведеної в Китаї в серпні 2000 року операції "Торнадо" було виявлено 18 підпільних центрів, які займалися виготовленням фіктивних податкових накладних. Вилучені податкові накладні були завантажені у 6 трейлерів. Загалом під час цієї операції було виявлено 260 000 примірників фіктивних (підроблених) податкових накладних на загальну суму ПДВ у4,2 млрд. юаней [3]. За результатами розслідування 30 осіб засуджені до довічного ув'язнення, а 19 осіб - до страти.
У кожній окремій країні існують свої схеми ухилення від оподаткування, пов'язані з особливостями національного законодавства.
Зокрема, країни Євросоюзу на сьогодні дуже потерпають від схеми несплати ПДВ при торгівлі між країнами ЄС. Суть її полягає в тому, що товар (у ролі товару переважно виступають такі види продукції, як мобільні телефони, комплектуючі до комп'ютерної техніки, алкогольні напої, паливо) продається з однієї країни ЄС в іншу (при цьому відповідно до діючого законодавства ані продавець (експортер), ані покупець (імпортер) не сплачують податок на додану вартість). Після цього покупець продає у власній країні імпортований товар за цінами, що включають ПДВ і безслідно зникає без сплати ПДВ до бюджету.
Досить часто ця схема супроводжується довгим ланцюжком посередників із різних країн ЄС, а іноді навіть країни продавця і покупця співпадають, товар не покидає складу, а рух здійснюють тільки документи [4].
Через застосування цієї схеми лише скарбниця Велокої Британії недоотримує Ј1,7-3,0 млрд. на рік [1]. У цілому ж по Євросоюзу недонадходження до бюджетів від застосування цієї схеми становлять більше 10 млрд. євро на рік.
Зрозуміло, що податкові органи кожної країни здійснюють заходи, спрямовані проти ухилення від оподаткування.
Зокрема, в Англії одним із таких заходів є збільшення кількості перевірок новостворених підприємств. При цьому особливої уваги податківців заслуговують підприємства, що займаються продажем мобільних телефонів, комп'ютерної техніки, палива. Також посилено процедуру перевірки засновників при реєстрації нових компаній. Крім того, у складі управління справляння непрямих податків було виділено 2 підрозділи: по роботі з великими платниками податків та по роботі із середніми та малими платниками податків. Це дало можливість більш повно проаналізувати господарську діяльність груп платників податків та покращити систему відбору підприємств для перевірки. У роботу управління була впроваджена концепція ризик-менеджменту, що дозволило більш комплексно і науково обґрунтовано застосовувати багатофакторний метод визначення ступеня ризику (ймовірності ухилення від оподаткування) будь-яких підприємств. Крім того, у складі управління був створений відділ, основним завданням якого є пошук та виявлення майна фіктивних підприємств або майна засновників таких підприємств. Лише в минулому податковому році цим відділом було виявлено та реалізовано такого майна на суму більше ніж Ј 2 млн. [5]
Необхідно зазначити також, що в Англії досить активно застосовуються пропагандистські заходи зі зверненням за допомогою до населення країни у боротьбі проти ухилення в сфері ПДВ. В офіційних джерелах інформації поширеною є думка про те, що, крім ухилення від сплати ПДВ, такі шахраї здійснюють багато інших злочинів - фінансують наркобізнес, терористичну діяльність, проституцію, а також завозять нелегальних емігрантів та експлуатують їх як дешеву робочу силу.
Спеціально для населення Англії управління розробило критерії, за якими пересічні громадяни можуть виявляти податкові злочини. Зокрема, про ухилення від сплати ПДВ можуть свідчити такі факти:
- продавець реалізує товари (послуги) за готівку, але не бажає видавати підтверджуючий документ (чек/накладна);
- продавець пропонує знижку за оплату готівкою, але не приймає до оплати чеки або платіжні картки;
- завершення угоди (поставка товару, плата) "на паркувальних місцях або в інших незвичних місцях";
- продаж електротоварів і мобільних телефонів за ціною, нижчою за звичайні роздрібні ціни;
- оголошення у ЗМІ про реалізацію товарів (послуг) без сплати ПДВ (VAT free).
При виявленні будь-якої з перерахованих ознак громадяни Сполученого Королівства повинні повідомити найближче представництво управління справляння непрямих податків.
Зрозуміло, що кожній країні наодинці дуже важко боротися з добре організованими міжнародними злочинними угруповуваннями, які займаються (в т. ч.) і ухиленням від сплати ПДВ. Через це податкові органи різних країн намагаються об'єднати свої зусилля для боротьби зі злочинами у сфері оподаткування. Зокрема, в Євросоюзі (рішення 1798/2003 від 07 жовтня 2003 року) законодавчо закріплено право податкового органу будь-якої країни ЄС звернутися за інформацією до податкового органу іншої держави Євросоюзу. Відповідь повинна бути надана у найкоротший термін, але не пізніше 3 місяців з дня звернення.
На жаль, на сьогодні податкові органи багатьох країн (в тому числі й високорозвинених) намагаються боротися з ухиленням від оподаткування, караючи легально існуючі компанії. Зокрема, в Англії найбільш резонансним судовим розглядом щодо цього останнім часом була справа BOND House Systems Ltd (MAN/02/534 No18100). Компанія BOND уклала угоду з двома новоствореними "підприємствами-метеликами" і придбала в них комп'ютерні комплектуючі зі значними знижками в ціні. Зрозуміло, що "метелики" одразу ж зникли, а компанія BOND включила суму ПДВ за угодою до складу податкового кредиту. На подальшому судовому розгляді управління справляння непрямих податків довело, що:
- на англійському ринку на час здійснення угоди не існували такі низькі ціни на даний товар, отже, керівництво компанії повинно було з'ясувати

 
 

Цікаве

Загрузка...