WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Деякі проблемні питання фіскального контролю та шляхи їх розв’язання - Реферат

Деякі проблемні питання фіскального контролю та шляхи їх розв’язання - Реферат

інспекцій та попереджають зловживанні ними службовим становищем. Але робота відділів оперативного контролю, яка на місцях зводиться до простого дублювання роботи інших відділів податкових служб, потребує покращання. Тому, на нашу думку, необхідно удосконалювати систему внутрішнього контролю і надалі залучати до такої роботи перекваліфікованих працівників Міністерства внутрішніх справ та служби безпеки, які мають навики у цих питаннях. Необхідно визначити чіткіше адміністративні, фінансові та кримінальні санкції для тих осіб, які зловживають службовим становищем.
Високий рівень заробітної плані,звичайно, повинен відповідати високому рівню кваліфікації податкових інспекторів, а саме нині вітчизняній податковій службі не вистачає кваліфікованих кадрів. На нашу думку, спеціалістів для податкової служби необхідно готувати окремо від фінансистів, адже праця податківця суттєво відрізняється від роботи фінансиста. При економічних вузах доцільно створити спеціальні підрозділи, які будуть займатися підготовкою кадрів для податкової адміністрації. Працівники податкових служб повинні мати обов'язкову вищу економічну освіту, адже робота податкового інспектора поряд із роботою з документами та законами включає в себе, що є найголовнішим, взаємовідносини з людьми, які є платниками податків.
Поряд із освітою персоналу податкової служби гостро стоїть проблема недостатнього забезпечення інформаційно-технічним обладнанням податкової служби. Сюди належить забезпечення ДПА відповідними віт-чизняними та зарубіжними літературними джерелами, а також персональ-ними комп'ютерними засобами та банками даних, що відповідають світовому рівню. У США нині проводиться впровадження сітки електронного обліку даних (ЕДІ), яка спрощує процес подання декларацій та документальне оформлення взаємозв'язків як для клієнтів-платників податків, так і для податкових управлінь. Союз податкових інспекторів (FTA) некомерційна організація, яка об'єднує представників від усіх 50-и штатів США, має намір почати фінансування контракту з корпорацією Electronic Date System (EDS) про представлення податкової системи послуг її сіткою.
Для впровадження в життя такого процесу при РТА створена корпорація TAX NET Government Communication, завданням якої є надання послуг та допомоги компаніям-платникам податків у передачі через сітку різноманітних типів податкових форм, що прийнятих у різних штатах. Користування подібним сервісом створює ряд переваг: економія коштів за рахунок відмови від поштових послуг, зменшення витрат на обробку документів, зменшення кількості помилок, що виникають при повторному вводі даних у комп'ютер.
Дана система послуг дозволяє платникам своєчасно отримувати пові-домлення про надходження їх податкових декларацій. Для тих, хто роз-робляє програмне забезпечення, стандартизація формату означає, що їм більше не потрібно заповнювати податкові форми різних типів чи вико-ристовувати різноманітні програми для представлення податкових декла-рацій у різних штатах, в яких вони сплачують податки. Вже 33 штати або дозволяють, або застосовують використання електронних засобів для збору та відправлення податків, а Флорида та Техас допускають електронне подання податкових декларацій як обов'язок. Система TAX NET є уні-кальною, на нашу думку, так як дозволяє суб'єктам господарювання, які виступають платниками податків, передавати всю інформацію про податки в центральну службу за допомогою стандартних форм. Крім того, компанії як підтвердження своїх дій можуть додавати до електронних форм платіжні доручення.
Аналіз досвіду використання додаткових послуг, що надаються електронними засобами збору податків показує, що це повинно бути не питанням вільного вибору, а обов'язковою вимогою. Крім перерахованих вище переваг комп'ютеризованої системи оподаткування, можна виділити ще й можливість більш досконалого податкового контролю за надходженням податкових коштів у бюджет держави.
Для України вирішення всіх цих питань неможливе без гармонійного поєднання національних особливостей формування ринкових відносин і світової фіскальної теорії та практики. Приєднання України до Міжнародної фіскальної асоціації дало б можливість нашій країні брати участь у міжнародних конгресах податкових працівників та завести фіскальну документацію, що відповідала б міжнародним стандартам. Звичайно, для досягнення високого рівня комп'ютеризації у вітчизняній податковій адміністрації потрібен час, адже рівень розвитку техніки та електроніки в Україні досить низький. Перші кроки в комп'ютеризації вітчизняної податкової служби вже зроблені: для повного та своєчасного обліку платників, поліпшення контролю за сплатою податків реалізується перший етап впровадження автоматизованої служби "ПОДАТКИ".
На нашу думку, даний етап комп'ютеризації заслуговує уваги. Але дана автоматизована система не дозволяє чітко розібратися в поведінці платників та суб'єктивно впливає на їх дії, особливо при справлянні непрямих податків. Тому, на наш погляд, необхідно розширити типову систему файлів за вхідними даними комп'ютерної системи з непрямих податків. Даний перелік пропонується лише як основа і в ньому визначаються лише деякі основні пріоритети дизайну комп'ютерних систем:
1) файл, що визначає реєстраційний номер платника податків та роздрук із реєстраційного сертифікату непрямих noдaтків;
2) алфавітні та порядкові системи всіх реєстрацій, що призначені для використання в податковій адміністрації;
3) повідомлення про сплату;
4) повідомлення про кредити чи чеки, які підтверджують сплату;
5) повідомлення про суму оподаткування, виплати cyм повернень непрямих податків;
6) список помилок (повернена інформація чи невідповідність документів);
7) список невідправлених повідомлень;
8) інформація, що запрошується про відсутність даних на повернення платежів з непрямих податків;
9) рахунки з недоборів (недоїмок);
10) повідомленню про право накладання арешту чи штрафних санкцій;
11) нефайлові повідомлення;
12) реєстраційні форми нових платників чи зміни найменування;
13) форми звітів про інвентар та складські запаси (з обов'язковою відміткою сплачених сум ПДВ);
14) контроль аудиту та вимоги виконання;
15) звіт з аудиту;
16) повідомлення про недостатність фактів з аудиту;
17) зведений звіт та рахунки до отримання;
18) статистичний звіт;
19) операційний звіт з визначенням дій платників;
20) управлінський звіт.
В Україні податкова етика тільки починає розвивати свою діяльність і значну кількість недоліків у її становленні можна пояснити складністю соціально-економічної ситуації в країні, перехідним періодом до ринкових відносин.

 
 

Цікаве

Загрузка...