WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Державна підтримка сільського господарства та напрями її удосконалення - Реферат

Державна підтримка сільського господарства та напрями її удосконалення - Реферат

запровадження нового спецрежиму становитиме 824 млн грн.
Разом з тим розрахунки доказують, що впровадження нового порядку оподаткування ПДВ суттєво погіршить умови господарювання та фінансовий стан сільгосппідприємств. Втрати сум непрямої підтримки за рахунок коштів ПДВ розраховані виходячи з даних зведених податкових декларацій підприємств сільського господарства та мисливства за 2005 рік (табл. 5).
Таблиця 5
Розрахунок наслідків переходу підприємств сільського господарства на спеціальний режим оподаткування ПДВ, млн грн
Обсяги реалізації товарів, що оподатковуються ПДВ Сума ПДВ, отримана від покупців
(ставка 12 %) Обсяги придбання товарів, що оподатковуються ПДВ Сума ПДВ, сплачена постачальникам (ставка 20 %) Перевищення сплаченого ПДВ над отриманим
35 381 4 246 28 136 5 627 - 1 381
Джерело: http://www.finance.ua.
Негативна різниця між коштами ПДВ, отриманими від покупців, і сумами ПДВ, сплаченими постачальниками, відшкодовуватися з бюджету не буде. Таким чином, при попередньому порядку у сільгоспвиробників залишалося 3,5 млрд грн коштів ПДВ, при запропонованому - вилучається 1,4 млрд грн. Результат для виробників - зменшення фінансування на 4,9 млрд грн.
Для компенсування втрат сільськогосподарських виробників від впровадження нового порядку оподаткування податком на додану вартість у проекті Закону України "Про Державний бюджет на 2007 рік" передбачено збільшення порівняно з 2006 роком видатків на підтримку сільськогогосподарства та надання кредитів на 2,0 млрд грн (на 24,8 відс.). З урахуванням підвищення обсягів прямої державної підтримки запровадження нового порядку оподаткування податком на додану вартість завдасть втрат сільгоспвиробникам на 2,9 млрд грн (табл. 6).
Таблиця 6
Орієнтовний розрахунок втрат сільгоспвиробників від впровадження спеціального режиму оподаткування ПДВ (з урахуванням збільшення прямих дотацій), млрд грн
Показники 2006 р. 2007 р. Відхилення
Непряма державна підтримка за рахунок коштів ПДВ + 3,5 - 1,4 - 4,9
Пряма державна підтримка з держбюджету + 8,1 + 10,1 + 2
Всього + 11,6 + 8,8 - 2,9
Джерело: http://www.finance.ua.
У таких умовах менш збитковою для виробників сільгосппродукції, була б ставка ПДВ на реалізацію сільгосппродукції - 16 відсотків. При такій ставці сума ПДВ, отриманого від покупців, дорівнювала б сумі ПДВ, сплаченій постачальникам, а фінансові втрати, з урахуванням обсягів прямої державної підтримки, зменшилися б до 1,5 млрд грн.
Таким чином, реформування системи оподаткування сільського господарства, починаючи з 2007 року, планувалося провести відповідно до проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Єдність, конкурентоспроможність, нова якість життя ("Конкурентна Україна"), яким передбачено "… удосконалення системи оподаткування в агропромисловому комплексі, зокрема шляхом запровадження обкладання безпосередньо сільськогосподарських товаровиробників податком на додану вартість із заміною пільг з цього податку дотаціями". Проте на даний час прийнято законодавче рішення щодо продовження дії чинного порядку оподаткування ПДВ ще на рік.
Щодо обсягів прямої державної підтримки сільського господарства через бюджетні програми. На підтримку сільського господарства та надання кредитів проектом Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" передбачається спрямувати 10 090,3 млн грн, що, як було зазначено, на 2,0 млрд грн більше порівняно з 2006 роком.
На виробничі програми Мінагрополітики передбачені видатки та надання кредитів у сумі 8 649,7 млн грн, що на 1817,2 млн грн, або на 26,6 відсотків більше ніж у 2006 році. По загальному фонду на виробничі програми передбачені видатки та надання кредитів на 7 072,2 млн грн, що на 1 794,2 млн грн, або на 34 відсотків більше, ніж у 2006 році. Збільшення суми видатків та надання кредитів по виробничих програмах свідчить про концентрації коштів при безпосередній підтримці виробників сільськогосподарської продукції.
Основний акцент державної підтримки у 2007 році зроблено на підтримку рослинництва, садівництва і виноградарства. На ці цілі планується спрямувати 1 615 млн грн, що на 152,3 млн грн більше ніж у 2006 році.
На безпосередню підтримку виробництва продукції рослинництва з загального фонду буде спрямовано 1150 млн грн. Механізм надання такої підтримки планується трансформувати відповідно до ринкових засад та у прямій залежності з кінцевими результатами виробництва продукції рослинництва. З метою усунення недоліків у використанні коштів, що виділяються на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, пропонується через спеціальний фонд направити 275 млн грн збору на кредитування, що дозволив підвищити ефективність використання коштів та у подальшому збільшить фінансовий ресурс на вказані заходи.
Сталий розвиток рослинництва та забезпечення продовольчої безпеки держави підтримується Аграрним фондом шляхом фінансових і товарних інтервенцій та заставних закупок зерна, для чого в проекті бюджету передбачені кошти у сумі 685 млн грн.
На підтримку тваринництва та птахівництва передбачається спрямувати 2 660,5 млн грн, що на 1493,0 млн грн більше, ніж у 2006 році. В основному державна підтримка тваринництва буде зосереджена на стимулюванні виробництва та реалізації тваринницької продукції, збереженні і нарощуванні кількості високопродуктивних племінних сільськогосподарських тварин.
Враховуючи нагальну потребу у забезпеченні сільськогосподарською технікою, у наступному році передбачається спрямувати на часткову компенсацію вартості такої техніки близько 131,8 млн грн бюджетних коштів, у т. ч. за рахунок загального фонду - 100 млн грн. У бюджеті 2006 року було передбачено лише 32 млн грн за рахунок спеціального фонду державного бюджету.
Видатки на здешевлення страхових премій збільшено у п'ять разів до 50 млн грн.
У проекті державного бюджету на 2007 рік відповідно до критеріїв "жовтої скриньки" передбачено 6 256,7 млн грн при сукупному вимірі підтримки сільгоспвиробників ("жовта скринька"), що є однією з умов вступу України до СОТ, у розмірі 5 762,1 млн грн (1141,0 млн дол. США).
Одним із найбільш актуальних питань стосовно вступу України до СОТ є прогнозування наслідків лібералізації ринку продукції сільського господарства для вітчизняних виробників.
Консолідованою тарифною пропозицією, яка була надіслана до Секретаріату Робочої групи по розгляду заявки України щодо вступу до СОТ, було передбачено перехідний період з 2001 року по

 
 

Цікаве

Загрузка...