WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Обліково-аналітичні аспекти реструктуризації простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості - Реферат

Обліково-аналітичні аспекти реструктуризації простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості - Реферат

проведення акцій та лотерей. Наприклад, у м. Луцьку за сприяння міської влади і комерційних банків міста, що здійснюють прийом платежів за ЖКП, проводяться лотереї серед дисциплінованих платників. Як виграш встановлено суму місячної плати абонента за ЖКП. Аналогічна практика має місце в м. Коростені.
Виконком міської ради м. Комсомольськ прийняв рішення "Про пільгові тарифи на комунальні послуги" і затвердив положення про справних платників за ЖКП і пільгові тарифи для населення на опалення, холодне водопостачання і водовідведення на визначений період. Важливим моментом механізму впровадження положення є щомісячна своєчасна до 20-го числа сплата вартості реалізованих послуг споживачам і стимулювання їх через встановлення пільгових тарифів на послуги.
Започатковується в окремих містах практика взаємодії ОМС, податкових органів та ПКГ при реалізації майна боржників комунальних послуг. При цьому комунальні підприємства та ОМС звертаються до податкових органів з проханнями враховувати прострочену заборгованість боржників за реалізовані послуги водо-, теплопостачання та водовідведення при реалізації їх майна з метою відшкодування заборгованості. У разі неможливості погашення заборгованості споживачів за вимогами статті 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ПКГ має право таку безнадійну заборгованість включити в валові витрати, зменшивши базу для оподаткування прибутку.
Залишаються невирішеними питання оплатизаборгованості теплопостачальних підприємств за покупну воду для підігріву, яка постачається підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства з метою надання населенню послуг гарячого водопостачання. Суть проблеми полягає в тому, що водоканалами нараховується дебіторська заборгованість і виставляються рахунки за реалізовану холодну воду на підігрів підприємствам теплопостачання по лічильниках на бойлерних. Окремі водоканали також виставляють рахунки за очистку стоків від гарячого водопостачання на весь обсяг води, відпущеної від бойлерних, а не на обсяги реалізованої гарячої води населенню відповідно до виставлених рахунків на оплату згідно з даними теплопостачального підприємства (наприклад, у містах Тернопіль, Чернігів, Івано-Франківськ). Однак теплопостачальні підприємства не сплачують за обсяги стоків від гарячого водопостачання, які утворюються як різниця між обсягами води на підігрів, відпущеної від бойлерних, та обсягами води, на яку виставляються рахунки населенню. У результаті водоканали не погоджується з тим, що має місце факт несплати іншою стороною втрат доходів від реалізації води при її транспортуванні від бойлерних і стоків унаслідок втрат у мережах гарячої води, реалізованої населенню. Нині врегулювання заборгованості між двома комунальними підприємствами міст здійснюється через суди. На нашу думку, проблема може бути вирішена шляхом розробки спеціального положення про порядок розрахунків між двома комунальними підприємствами, за наявності в містах гарячого водопостачання, і його затвердження органом місцевого самоврядування.
Проведення вдалих кампаній з активізації погашення населенням, підприємствами поточної та простроченої заборгованості за комунальні послуги в згаданих вище містах України сприяє погашенню простроченої дебіторської заборгованості населенням, підприємствами та іншими споживачами комунальних послуг, про що свідчить поступове її скорочення.
Нині інтерес до цих проблем зростає з початком створення ефективних механізмів реалізації вимог статті 35 Закону України "Про Державний бюджет на 2005 рік", якою передбачено що у 2005 році розрахунки за несплачені ЖКП та енергоносії здійснюватимуться шляхом залучення коштів компенсації знецінених заощаджень громадян України. Таким чином, очікується погашення зобов'язань держави по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку колишнього СРСР. Розрахунки з погашення зобов'язань держави відбуватимуться за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом погашення заборгованості за спожиті електричну і теплову енергію, природний газ, тверде паливо, послуги водопостачання і водовідведення, квартирну плату, що утворилася станом на 1 вересня 2005 року у громадян-споживачів ЖКП, які мають знецінені заощадження.
Погашення боргів відбуватиметься в рахунок податкового боргу минулих років, у тому числі розстроченого, підприємств ЖКГ (їх структурних підрозділів), паливно-енергетичного комплексу та інших підприємств, що надають ці послуги, за видами податків, визначеними у пункті 25 статті 10 цього Закону в обсязі 6.000. 000 тис. гривень зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету України, а також пені, штрафних санкцій, нарахованих у зв'язку з порушенням податкового законодавства, повернення бюджетних позичок і кредитів, наданих під гарантію Кабінету Міністрів України, у т. ч. шляхом переводу боргу, та додаткових податкових зобов'язань підприємств, які виникають у результаті виконання цієї статті [9].
Несвоєчасне погашення поточної та наявність безнадійної дебіторської заборгованості і не покриття внаслідок цього збитків призвело до платіжної кризи багатьох комунальних підприємств і виникнення проблем, пов'язаних із:
- зростанням кредиторської заборгованості за газ та його транспортування, енергоносії, ТМЦ, послуги. У зв'язку з цим постачальники ТЕР у судовому порядку або шляхом подачі претензій ПКГ по їх кредиторській заборгованості за газ і електроенергію намагаються використати можливість списання своєї безнадійної дебіторської заборгованості в податковому обліку. Цим поглиблюється фінансова криза підприємств водо-, теплопостачання і водовідведення, оскільки це призводить до зростання податкових платежів, посилення податкового тиску через збільшення валових доходів і зменшення податкового кредиту з ПДВ;
- заборгованістю по платежах у бюджет (з ПДВ, плати за землю, за використання води, забруднення навколишнього середовища) та внесках до цільових фондів (пенсійний, фонди соціального страхування) тощо;
- несвоєчасною виплатою заробітної плати (заборгованість по окремих підприємствах складає від 1-2 до 4-6 місяців);
- відсутністю коштів на ремонти, поліпшення основних засобів, технічний розвиток, капітальні інвестиції та інші заходи

 
 

Цікаве

Загрузка...