WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік грошових засобів і розрахункових операцій - Реферат

Облік грошових засобів і розрахункових операцій - Реферат

які висувають постачальникам, підрядчикам, транспортним та іншим організаціям, а також про пред'явлені й визнані (судовим порядком) штрафи, пені, неустойки.
По дебеті рахунку № 63 відображаються такі суми претензій:
o за виявлену при перевірці розрахунків постачальників і підрядчиків, транспортних організацій невідповідність цін і тарифів, передбачених договорами, арифметичні помилки;
o за виявлену невідповідність якості матеріалів, товарів постачальників технічним умовам, зумовлені договором;
o за нестачу вантажів постачальників, транспортних та інших організацій;
o за брак та простій, що виникли з вини постачальників;
o за суми, помилково списані установами банків з розрахункового рахунку підприємства;
o за штрафи, пені та неустойки, що утримуються з постачальників, підрядчиків, покупців, замовників за невиконання договірних зобов'язань, у розмірах, визнаних платником або присуджених арбітражем.
У разі, якщо висунені претензії судовими органами відхиляються й утриманню не підлягають, їх суми відносять на ті рахунки обліку, я яких вони були списані.
Підставою для записів операцій на рахунку № 63 "Розрахунки по претензіях" є: акти прийомки вантажів, рішення арбітражних органів,письмові погодження постачальників на задоволення претензій, а також виписки банку на суми, що надійшли в порядку задоволення претензій.
Синтетичний і аналітичний обліки руху коштів на рахунку № 63 "Розрахунки за претензіями" ведуться по кредиту в журналі-ордері №8, по дебету - у відомості №7 (додаток № 8) по кожному дебітору, а при спрощеній формі обліку - у журналі-ордері № 03 і відомості № 02.
На рахунку №69 "Розрахунки по страхуванню" діють такі субрахунки:
№ 69-1 "Розрахунки по соціальному страхуванню"
№ 69-2 "Розрахунки по страхуванню майна"
№ 69-3 "Розрахунки по індивідуальному страхуванню"
№ 69-4 "Розрахунки з Пенсійним фондом"
№ 69-5 "Розрахунки по медичному страхуванню"
Облік розрахункових операцій по соціальному страхуванню та з Пенсійним фондом.
Рахунок № 70 "Розрахунки з оплати праці" призначений для обліку розрахунків за всіма видами оплати праці: заробітної плати, премій, виконання громадських обов'язків та ін.
Для обліку розрахунків по оплаті праці використовують два субрахунки:
№ 70-1 "Нарахована заробітна плата" № 70-2 "Депонована заробітна плата". На кредиті субрахунку № 70-1 "Нарахована заробітна плата" -відображаються:
- нарахована заробітна плата робітникам основного виробництва, виробництва напівфабрикатів, допоміжних виробництв;
- нарахована заробітна плата робітникам за обслуговування і ремонт обладнання цехів основного виробництва;
- нарахована заробітна плата службовцям та обслуговуючому персоналу;
- нарахована заробітна плата спеціалістам; - нарахована плата працівникам житлово-комунального господарства;
- нарахована заробітна плата за впровадження нової техніки, технології, за виконаний ремонт основних засобів;
- суми нарахованої допомоги з тимчасової непрацездатності;
- суми премій, нараховані за рахунок коштів Фонду економічного стимулювання або Фонду спеціального призначення;
- оплата праці за рахунок коштів Резерву наступних витрат і платежів та інші.
На кредиті субрахунку № 70-2 "Депонована заробітна плата" відображаються суми своєчасно не виданої заробітної плати, премій, допомоги тощо працівникам підприємства.
На дебеті субрахунку № 70-1 "Нарахована заробітна плата" відображається виплачена заробітна плата, депонована заробітна плата, відрахований прибутковий податок із заробітної плати працівників та службовців на користь державного бюджету, відраховані аліменти та інші відрахування згідно з виконавчими листами, відрахування у розмірі 1% з нарахованої плати кожного працюючого до Пенсійного фонду, у розмірі 1 % профспілкових внесків від нарахованої заробітної плати, сплачені дивіденди за акціями, відрахування сум за лікарняними листками, 0,5% - збір на випадок безробіття та ін.
На дебеті субрахунку № 70-2 "Депонована заробітна плата" відображаються видачі депонованих сум.
Для обліку розрахунків по відшкодуванню матеріального збитку і крадіжок грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей використовують рахунок № 72 "Розрахунки по відшкодуванню матеріальних збитків" з такими субрахунками:
№ 72-1 "Розрахунки по нестачах і крадіжках"
№ 72-2 "Розрахунки з інших видів завданого збитку".
На субрахунку № 72-2 "Розрахунки з інших видів завданого збитку" облічуються розрахунки з винними особами по відшкодуванню заподіяного збитку підприємству у випадках і розмірах, передбачених законодавством про матеріальну відповідальність. На цьому субрахунку обліковують віднесені у встановленому порядку втрати і збитки за брак, бій, лом, псування товарів, продуктів, матеріалів та інших цінностей, а також втрати через неправильні витрати грошових сум, виданих під звіт.
Аналітичний облік розрахунків по відшкодуванню матеріальних втрат ведуть окремо за кожною винною особою.
Для обліку розрахунків з робітниками та службовцями по інших операціях використовують такі субрахунки до рахунку № 73 "Розрахунки з робітниками та службовцями по інших операціях":
№ 73-1 "Розрахунки за товари, продані в кредит"
№ 73-2 "Розрахунки по позиках на індивідуальне житлове будівництво"
№ 73-3 "Розрахунки по позиках на будівництво садових будиночків"
№ 73-4 "Розрахунки по позиках молодим родинам"
№ 73-5 "Розрахунки за формений одяг"
№ 73-6 "Розрахунки по доходах, одержаних на пайовий Фонд членів організації орендарів"
№ 73-8 "Заборгованість учасників по підписці на акції".
Аналітичний облік розрахунків з працівниками за товари, придбані в кредит, ведеться за допомогою особових рахунків дебіторів і кредиторів у спеціальних книгах, де вказані суми кредиту і терміни його погашення. Синтетичний облік на субрахунку № 73-1 "Розрахунки за товари, продані в кредит" здійснюється на кредиті в журналі-ордері №8, а на дебеті - у відомості № 8.
Аналітичний облік розрахунків з робітниками і службовцями по інших операціях, за відповідними субрахунками, ведеться за їх особовими рахунками.
На рахунку № 76 "Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами" здійснюються розрахунки з організаціями і особами за виконавчими документами, з кооперативними і колективними організаціями за придбані або продані основні засоби, з іншими дебіторами і кредиторами, розрахунки з орендодавцем за придбані оборотні засоби з розстрочкою платежу.
На дебет рахунку № 76 записуються суми належних підприємству платежів, а на кредит -надходження, використання і повернення сум.
Для обліку розрахунків з різними дебіторами і кредиторами використовують такі

 
 

Цікаве

Загрузка...