WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський облік витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу і ставової риби - Реферат

Бухгалтерський облік витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу і ставової риби - Реферат

транспортні витрати. Коли неможливо віднести прямим шляхом транспортні витрати й витрати на знос і ремонт знарядь лову, промисловогоспорядження і промислового інвентарю, вони розподіляються між стадіями вирощування пропорційно масі товарної риби і рибопосадкового матеріалу.
Отже, за статтею "Матеріали" відображають кількість і вартість кормів, мінеральних, органічних і органо-мінеральних добрив, а також витрати на виготовлення кормів і добрив, внесених у маточні, нерестові й малькові стави.
За статтею "Знос і ремонт знарядь лову, промислового спорядження і промислового інвентарю" фіксують знос і витрати на ремонт знарядь лову, промислового спорядження та промислового інвентарю, що використовується в маточних, нерестових і малькових ставах.
За статтею "Основна заробітна плата виробничих робочих" і "Додаткова заробітна плата виробничих робочих" відображають відповідно основну і додаткову заробітну плату виробничих робочих, які займаються обслуговуванням плідників, проведенням нересту, інкубацією ікри, іншими роботами, пов'язаними з одержанням мальків, а також виловом і посадкою їх із нерестових у вирощувальні стави.
За статтею "Відрахування на соціальне страхування" облічують відрахування за встановленими нормами на соціальне страхування від загальної суми основної і додаткової заробітної плати виробничих робочих.
Статтю "Транспортні витрати" формують витрати власного і залученого зі сторони транспорту, що займається перевезенням плідників із маточного в нерестові стави і назад, мальків із нерестового (малькового) у вирощувальні стави, підвезенням кормів, добрив та інших матеріальних цінностей із центральних складів підприємства до маточних, нерестових і малькових ставів.
Стаття "Витрати на утримання та експлуатацію машин і обладнання" включає витрати на утримання та експлуатацію машин і обладнання, інкубаційних цехів та іншого обладнання (кормороздавачі, очеретокосарки аератори тощо), що використовуються у процесі отримання і вирощування мальків (у маточних, нерестових і малькових ставах). "Загальновиробничі витрати" складаються з витрат, пов'язаних із обслуговуванням виробництва і управлінням цехом, що належать до даної стадії риборозведення (із загальної їх суми виділяють також амортизацію і витрати на поточний ремонт гідротехнічних споруд та інших основних засобів).
За статтею "Інші виробничі витрати" відображають витрати, пов'язані з утриманням маточних, нерестових і малькових ставів, отриманням мальків і посадкою їх у вирощувальні стави та не віднесені на будь-яку з інших статей.
Витрати на вирощування мальків, відображають у відомостях або в картках. Стадія "Вирощування мальків" закінчується після нерестового періоду і посадки мальків у вирощувальні стави. Такі операції оформляються актом про зарибнення вирощувального ставу. Після зарибнення всіх вирощувальних ставів, виходячи з актів про ці дії, склада-ється звіт про зарибнення вирощувальних ставів, який є підставою для визначення загальної кількості мальків, посаджених у ці стави, їх середньої маси, щільності посадки та інших даних. Після завершення виробничого циклу "Вирощування мальків" усі витрати, пов'язані з утриманням плідників, отриманням мальків і їх посадкою у вирощувальні стави, списуються з аналітичного рахунка стадії "Вирощування мальків" на аналітичний рахунок "Вирощування цьогорічки" та відображаються за статтею "Сировина" [4].
Записи за бухгалтерськими рахунками матимуть наступний вигляд:
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 201 "Сировина й матеріали"
- 4 300 грн - внесено мінеральні та органічні добрива в стави (маточні, нерестові, малькові);
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 201 "Сировина й матеріали"
- 14 000 грн - списано вартість кормів на вирощування мальків;
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 132 "Знос інших необоротних матеріальних активів"
- 300 грн - нараховано суму зносу знарядь лову, промислового спорядження і промислового інвентарю;
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 661 "Розрахунки за заробітною платою"
- 5 200 грн - нараховано заробітну плату виробничим робочим;
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 65 "Розрахунки за страхуванням"
- 1 800 грн - на суму відрахувань на соціальне страхування (сума умовна);
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 91 "Загальновиробничі витрати"
- 2 300 грн - списано суму розподілених загальновиробничих витрат за звітний період;
Дебет 2311 "Вирощування мальків"
Кредит 2312 "Вирощування цьогорічки"
- 27 900 грн - списано витрати, пов'язані з вирощуванням мальків.
На аналітичному рахунку 2312 "Вирощування цьогорічки" за статтею "Сировина" облічують кількість і вартість мальків, посаджених із нерестових (малькових) у вирощувальні стави, а також вартість купованої сировини (мальків) за встановленими цінами з додаванням транспортно-заготівельних витрат (якщо вони не включені у встановлені ціни). К.І. Радостовець витрати, віднесені на наступні покоління, називає незавершеним виробництвом. За цією статтею відображають вартість гіпофізу, отриманого від інших го-сподарств. За статтею "Матеріали" відображають кількість і вартість кормів (табл. 1), медикаментів та стимуляторів росту (терраміцин, пивні дріжджі, вітамін групи В тощо), витрачених на годівлю цьогорічки, включаючи витрати на приготування кормів у годувальних цехах, а також кількість, вартість добрив, внесених у вирощувальні стави. Окремо виділяють кількість і вартість гранульованих кормів, кількість і вартість інших кормів і добрив.
Процес вирощування цьогорічки на даній стадії продовжується до облову вирощувальних ставів. Облов вирощувальних ставів проводиться комісією. Результат його оформляється в акті про облов вирощувального ставу. Цей акт складається за кожним вирощувальним ставом після повного його облову. Підставою для складання акта є накладні, які щоденно виписуються на виловлену протягом дня рибу. Для визначення загальних результатів облову всіх вирощувальних ставів на підставі актів про облов вирощувальних ставів складається зведена відомість актів про облов вирощувальних ставів.
Після облову всіх ставів на підставі актів про їх облов, зведеної відомості актів про облов вирощувальних ставів, звіту про годівлю риби і витрат кормів у ставах складається звіт про облов вирощувальних ставів, який використовується надалі для аналізу результатів вирощування цьогорічки.
Бухгалтерські проведення з обліку витрат на вирощування цьогорічки аналогічні проведенням з обліку витрат на вирощування мальків. За необхідності можна визначити собівартість одного центнера цьогорічки, діленням загальної вартості мальків і витрат на вирощування цьогорічки на кількість центнерів обліченої продукції (при цьому середня маса однієї цьогорічки приймається за 30 грамів) [3].
?

 
 

Цікаве

Загрузка...