WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система України: проблеми становлення та розвитку (пошукова робота) - Реферат

Податкова система України: проблеми становлення та розвитку (пошукова робота) - Реферат

виконання робіт, надання послуг;
2) для платників збору - фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності - сума оподатковуваного прибутку;
3) для платників збору - фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності - сукупний оподатковуваний дохід, визначений відповідно до положень про податок на доходи фізичних осіб.
Відрахування здійснюватимуться за наступними ставками: для юридичних осіб - за ставкою 30 відсотків, для фізичних осіб - 1,5 відсотка від об'єкту справляння збору.
Державне мито
Платниками Державного мита визначатимуться фізичні та юридичні особи. Мито справляється за вчинення дій в інтересах осіб на території України та за видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами та особами.
Порядок справляння Державного мита не зазнає змін в порівнянні з існуючим порядком стягнення державного мита. Встановлюються диференційовані ставки державного мита, розмір яких повинен бути переглянутий у відповідності з розміром витрат на проведення відповідних юридично значимих дій.
Передбачається, що Державне мито буде справлятися за здійснення судових та нотаріальних дій, за реєстрацію актів громадянського стану, видачу документів на право виїзду за кордон і про запрошення в Україну осіб з інших країн, за реєстрацію емісії цінних паперів та видачу приватизаційних паперів, здійснення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та проведення інших видів державної реєстрації, а також за вчинення інших цивільно-правових дій.
Збір за використання Державної символіки
Цей збір в основному виконує регулюючу функцію - взагалі його введення направлено на забезпечення захисту Державної символіки України та попередження зловживань з її використанням. Сплата цього податку не буде залежати від фінансових можливостей виробників продукції та інших суб'єктів господарювання.
Платниками збору за використання Державної символіки повинні бути названі юридичні та фізичні особи, які виробляють та реалізують товари із зображенням Державної символіки, за винятком випадків, коли такі товари вироблені на замовлення органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи органів, що фінансуються за рахунок Державного бюджету України або місцевих бюджетів, для забезпечення їх функцій, коли придбання вказаних товарів фінансується за рахунок бюджетних коштів.
Збір за використання Державної символіки стягуватиметься з юридичних осіб - платників збору в розмірі 0,5 відсотка вартості реалізованої продукції з використання Державної символіки.
Ліцензійний збір
Цей збір виконує відразу дві функції: регулювання здійснення надто прибуткових видів діяльності та забезпечення функціонування органів, які виконують контроль за цими видами діяльності. Виходячи з того, що певні види діяльності є небезпечними або створюють несприятливі умови для оточуючого середовища, існує об'єктивна необхідність проведення постійного контролю за здійсненням цих видів діяльності та додержанням ліцензійних вимог в інтересах суспільства.
Платники ліцензійного збору - це юридичні та фізичні особи, які отримують в уповноважених державних органах спеціальний дозвіл (ліцензію) на право здійснення встановленого переліку видів діяльності.
Об'єктом справляння збору визначається придбання права на здійснення певних видів діяльності, що ліцензуються.
Ставки ліцензійного збору необхідно встановлювати окремо щодо кожного виду діяльності, який ліцензується, та повинні затверджуватись Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.
Податок на нерухомість
Ефективність застосування податку на нерухомість засвідчує світовий досвід. Нерухоме майно являється зручним об'єктом для оподаткування та контролю за ним навіть в умовах, які склалися в теперішній час в Україні, адже існують вимоги щодо документального затвердження права власності на таке майно.
Платниками податку на нерухомість будуть названі фізичні та юридичні особи:
1) власники земельних ділянок, а також землекористувачі, крім орендарів;
2) власники будівель та споруд, крім будівель і споруд, переданих у фінансовий лізинг;
3) орендарі нерухомого майна, переданого у фінансовий лізинг.
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, будівлі та споруди.
Необхідно встановити диференційовані ставки податку на нерухомість від 0,5 відсотка до 1 відсотка вартості об'єкту оподаткування в залежності від місця розташування нерухомості і того, як вона використовується. Крім цього передбачається визначення мінімальної вартостінерухомості, яка не буде об'єктом оподаткування податком на нерухомість.
Стосовно оподаткування землі виникають труднощі із його здійсненням, адже в Україні не існує ефективної системи оцінки вартості земельних ділянок і не завжди можливе її точне визначення. Тому передбачається запровадження одного з двох варіантів встановлення механізму оподаткування земельних ділянок. Перший з варіантів передбачає диференційований підхід до визначення бази податку - вартості землі в залежності від розташування земельної ділянки. Другий - справляння податку в фіксованому розмірі в тих місцях, де неможливо чітко визначитись з вартістю землі.
Податок на транспортні засоби
Цей податок являється традиційним податком, який стягується з осіб, що мають у своїй власності транспортні засоби. Застосування податку є цілком справедливим, тому що при цьому оподатковуються суб'єкти, які мають можливість придбати транспортний засіб. Цей податок виконує відшкодувальну роль, адже покриває збитки, які наносять транспортні засоби оточуючому середовищу в результаті їх використання, і в той же час цей податок забезпечує утримання дорожнього господарства в державі.
Платниками податку на транспортні засоби є юридичні особи та їх структурні підрозділи і фізичні особи, включаючи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які володіють зареєстрованими в Україні згідно з чинним законодавством транспортними засобами, що є об'єктами оподаткування.
Не є платниками податку на транспортні засоби підприємства автомобільного транспорту загального користування та установи та організації, які фінансуються з Державного бюджету України або місцевих бюджетів, а також військові частини, заклади, установи і організації Збройних Сил України.
До об'єктів оподаткування доцільно віднести наступні транспортні засоби:
1) трактори колісні (крім гусеничних);
2) автобуси;
3) автомобілі легкові, вантажопасажирські, з електродвигуном, вантажні;
4) наземні самохідні машини і механізми;
5) мотоцикли (мопеди);
6) яхти (судна) парусні з допоміжним двигуном або без нього;
7) човни і яхти моторні, водні мотоцикли і катери, інші плав засоби;
8) судна круїзні, екскурсійні і аналогічні судна, призначені в основному для перевезення пасажирів, пороми всіх типів;
9) судна рефрижераторні, риболовні, плавучі бази, інші плавучі засоби для переробки та консервування рибних продуктів, інші вантажні та вантажопасажирські судна;
10) танкери;
11) повітряні судна (гелікоптери, літаки).
Порядок оподатковування власників транспортних засобів необхідно залишити

 
 

Цікаве

Загрузка...