WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік автомобільного транспорту на підприємстві - Реферат

Облік автомобільного транспорту на підприємстві - Реферат

пов'язаних з технічним обслуговуванням легкових автомобілів.
Слід зазначити, що вказані обмеження поширюються тільки на тих платників податків - власників легкових автомобілів, які не можуть бути як юридичні особи віднесені до автотранспортних підприємств, туристичних або спортивних організацій. Якщо ж вони є такими та їх основна діяльність передбачає надання платних послуг з транспортного або туристичного обслуговування сторонніх громадян або організацій, атакож спортивних послуг, коли легковий автомобіль використовується як спортивне спорядження.
Тим же платникам податків, які не належать до вищенаведених суб'єктів господарювання і придбавають легковий автомобіль для службових поїздок керівника або головного бухгалтера, а також для інших подібних цілей, слід пам'ятати про те, що затрати, пов'язані з утриманням та експлуатацією такого транспортного засобу, не підлягають включенню до складу валових витрат.
У зв'язку із цим правомірне запитання про те, чи поширюються обмеження, передбачені підпунктом 5410 Закону про прибуток щодо легкових автомобілів, також на спеціалізовані легкові автомобілі.
IV Продаж автомобіля підприємством.
Продаж автомобілів чітко розмежоване залежно від того, до якої форми власності належить підприємство-продавець:
- якщо автомобіль продає підприємство державної форми власності, то йому слід керуватися Положенням № 1020;
- якщо ж недержавної - то основним документом, що визначає контрактну вартість, є договір купівлі-продажу.
На сьогодні бухгалтерський облік будь-якої господарської операції "залежить" від податкового обліку. Тому для того щоб розібратися, як відображати операцію продажу автомобіля в бухгалтерському обліку, звернемося до двох основних податкових Законів: Закону про прибуток і Закону про ПДВ.
Отже у податковому обліку у разі виведення підприємством з експлуатації автомобіля у зв'язку з його продаванням балансова вартість основних фондів групи 2 зменшується на суму вартості продажу такого об'єкта або на вартість продукції, робіт, послуг, отриманих підприємством у межах бартерних операцій, якщо автомобіль продається за бартерним договором. Якщо вартість продажу автомобіля дорівнює або перевищує балансову вартість усієї групи 2, то тоді балансова вартість групи прирівнюється до нуля, а сума перевищення включається до валового доходу підприємства.
Звичайно ж, така ситуація на підприємстві виникає надто рідко, оскільки група 2 включає в себе такі основні фонди, які практично є на кожному підприємстві: офісні меблі, ЕОМ, комп'ютери.
І все-таки, перш ніж продати автомобіль, порівняйте вартість його продажу з балансовою вартістю групи 2 і переконайтеся, що у вава дійсно не виникає валовий дохід.
Для того, щоб оформити продаж автомобіля, підприємство повинне:
1. Нотаріально засвідчити підписаний сторонами угоди договір купівлі-продажу, для чого необхідно:
а) пред'явити акт експертної оцінки;
б) сплатити держмито.
2. Передати автомобіль покупцеві за актом приймання-передачі форми ОЗ-1 з доданням до нього технічного паспорту, у якому стоїть відмітка органів ДАІ про зняття автомобіля з обліку.
3. Видати покупцеві податкову накладну.
При передачі автомобіля покупцеві-фізичній особі також слід оформити акт приймання-передачі, при цьому можна скористатися тією ж формою ОЗ-1 заповнивши її відповідним чином.
У бухгалтерському обліку, як і в податковому, договірна вартість автомобіля порівнюється спочатку з його вартістю, відображеною на рахунку 01/2.
4.1. Продаж автомобіля підприємством недержавної форми власності непов'язаній особі.
Одні підприємства вважають, що вантажний автомобіль може бути проданий за будь-якою договірною вартістю. Легковий ж - тільки експертною. Інші переконані, що вантажний автомобіль можна продавати за ціною не нижчою від його балансової вартості. Треті стверджують, що ПДВ слід нараховувати на договірну вартість, але при цьому, якщо вона нижча балансової, то на балансову.
При продажу автомобіля - вантажного чи легкового, що підлягає амортизації, підхід єдиний - договірна вартість. І це стосується будь-якого легкового автомобіля, який використовується в господарській діяльності підприємства. При цьому ПДВ нараховується тільки за договірну вартість.
4.2. Особливості продажу державного автомобіля.
Для підприємств яке поширюється на відчуження окремих інвентарних об'єктів, а отже, і на продаж автомобілів.
Для отримання дозволу на продаж автомобіля підприємству державної форми власності слід подавати:
- згоду відповідного органу управління;
- заяву;
- акт оцінки вартості автомобіля;
- акт технічного стану.
При необхідності необхідно подати результати незалежної експертної оцінки. В акті оцінки вартості автомобіля відображається не тільки його первісна вартість і сума зносу, але і вартість капітальних ремонтів. Крім того, до нього заноситься орієнтовна вартість продажу.
На практиці підприємство державної форми власності продають автомобілі, минаючи аукціони. Кошти, отримані від продажу, залишаються у підприємства і повинні бути спрямовані на інвестиції, але при цьому вони є державною власністю.
Податковий облік операції з продажу автомобіля на підприємстві державної форми власності нічим не відрізняються від обліку на підприємстві будь-якої іншої форми власності. У бухгалтерському обліку така відмінність є, але дуже незначна.
5. Перевезення вантажів автомобільним транспортом.
Перевезення небезпечних, важких, великогабаритних вантажів, пошти і перевезення вантажів у міжнародному сполученні регламентуються спеціальними правилами, оскільки такі перевезення мають свої особливості, які стосуються виконання комплексу вимог при вантажно-розвантажувальних роботах, власне процесу перевезень та його документального оформлення.
Перевезення вантажів здійснюється на умовах складання письмового договору із замовником і заявки. На перевезення вантажів автомобільним транспортом при наявності договору замовник надає перевізникові заявку встановленої форми. За згодою перевізника замовник може передати заявку на перевезення вантажу телефонограмою, телексом або іншим фіксованим шляхом. У цьому випадку в таких заявках повинні бути відображені необхідні відомості, які характеризують найменування і кількість вантажу, адресу відвантаження і розвантаження, відстань перевезення і ряд упаковки. При масових перевезеннях вантажів замовник зобов'язаний до заявки додати узгоджений з перевізником графік виконання перевезень.
При складанні договорів на автоперевезення необхідно враховувати загальні умови поставки вантажу.
Оформленню первинної транспортної документації при перевезеннях вантажів автомобільним транспортом слід приділити особливу

 
 

Цікаве

Загрузка...